Damrak houdt ogen gericht op Amerikaans banenrapport
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs zijn vrijdag alle ogen gericht op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Een sterke banengroei zou kunnen leiden tot speculatie dat de Federal Reserve zijn stimuleringsbeleid sneller dan verwacht zal gaan afbouwen. Donderdag wezen de banencijfers van loonstrookverwerker ADP en een daling van de uitkeringsaanvragen al op een sterk herstel van de Amerikaanse arbeidsmarkt.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een vrijwel vlak begin van de laatste handelsdag van de week. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten vrijdag een gemengd beeld zien.
Beleggers verwerken daarnaast het nieuws dat de Amerikaanse president Joe Biden meer Chinese bedrijven op een zwarte lijst heeft gezet. In totaal staan er nu 59 bedrijven op. Amerikaanse bedrijven en investeerders mogen geen zaken doen met deze bedrijven omdat ze volgens Washington nauwe banden hebben met het Chinese leger.
Op het Damrak zal het aandeel ING mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van de Britse bank Barclays schroefden hun aanbeveling voor het Nederlandse financiële concern terug. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML zullen mogelijk profiteren van sterke resultaten van Broadcom. Het Amerikaanse chipconcern deed afgelopen kwartaal goede zaken door de sterke vraag naar computerchips uit de elektronicasector en de auto-industrie. De winst ging daardoor scherp omhoog en ook de omzet nam flink toe.
Pharming kondigde aan overeenstemming te hebben bereikt met het Spaanse Ministerie van Volksgezondheid over de vergoeding voor Ruconest in Spanje. Financiële details werden niet gegeven. Ruconest wordt gebruikt voor de behandeling van acute aanvallen van erfelijk angio-oedeem.
Biotechnoloog Galapagos maakte positieve resultaten bekend van het onderzoek naar het middel filgotinib bij patiënten met colitis ulcerosa, een aandoening die wordt gekenmerkt door ontsteking van de slijmvlieswand van de dikke darm en endeldarm. Het gebruik van filgotinib bij colitis ulcerosa wordt verder onderzocht en is nog nergens goedgekeurd. De werkzaamheid en veiligheid ervan zijn nog niet vastgesteld.
Holland Colours kwam met resultaten. De verfspecialist boekte in het afgelopen boekjaar, dat liep tot eind maart, minder omzet. De winst viel wel hoger uit dankzij lagere kosten. Vanwege de aanhoudende onzekerheid rond de coronacrisis geeft het bedrijf geen concrete verwachting voor het nieuwe boekjaar.
De euro was 1,2105 dollar waard, tegen 1,2120 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 68,88 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 71,35 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Sandalenmaker Birkenstock maakte donderdag een koerssprong van bijna 12 procent op Wall Street. Het Duitse bedrijf met notering in New York heeft zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar boven bijgesteld, nu consumenten massaal de dure sandalen en clogs van het merk aanschaffen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump mocht een al lang bestaande vrijstelling van importheffingen voor goedkope producten schorsen. Dat heeft het handelshof in New York geoordeeld. De uitspraak is een opsteker voor de handelsagenda van Trump. De president noemde de uitspraak in een bericht op Truth Social een "grote overwinning".
8 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Zweden is een bijna drie jaar durende staking tegen Tesla ten einde gekomen. Volgens de Zweedse metaalarbeidersbond IF Metall heeft de Amerikaanse autofabrikant alle stakende leden uitgekocht.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - Moroccanoil is niet meer de hoofdsponsor van het Eurovisie Songfestival. Dat bevestigt songfestivalorganisatie European Broadcasting Union (EBU) donderdag tegen Belgische media. Het van oorsprong Israëlische cosmeticabedrijf was sinds 2019 de hoofdsponsor van het songfestival.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Porsche is van plan om in 2030 te stoppen met de Taycan, de volledig elektrische sedan van de sportwagenfabrikant. Dat meldt WirtschaftsWoche donderdag op basis van ingewijden. Het Duitse zakenblad verwijst daarbij naar aanhoudend dalende verkoopcijfers.
10 uur geleden