Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak houdt ogen gericht op Amerikaans banenrapport

Damrak houdt ogen gericht op Amerikaans banenrapport

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs zijn vrijdag alle ogen gericht op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Een sterke banengroei zou kunnen leiden tot speculatie dat de Federal Reserve zijn stimuleringsbeleid sneller dan verwacht zal gaan afbouwen. Donderdag wezen de banencijfers van loonstrookverwerker ADP en een daling van de uitkeringsaanvragen al op een sterk herstel van de Amerikaanse arbeidsmarkt.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een vrijwel vlak begin van de laatste handelsdag van de week. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten vrijdag een gemengd beeld zien.

Beleggers verwerken daarnaast het nieuws dat de Amerikaanse president Joe Biden meer Chinese bedrijven op een zwarte lijst heeft gezet. In totaal staan er nu 59 bedrijven op. Amerikaanse bedrijven en investeerders mogen geen zaken doen met deze bedrijven omdat ze volgens Washington nauwe banden hebben met het Chinese leger.

Op het Damrak zal het aandeel ING mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van de Britse bank Barclays schroefden hun aanbeveling voor het Nederlandse financiële concern terug. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML zullen mogelijk profiteren van sterke resultaten van Broadcom. Het Amerikaanse chipconcern deed afgelopen kwartaal goede zaken door de sterke vraag naar computerchips uit de elektronicasector en de auto-industrie. De winst ging daardoor scherp omhoog en ook de omzet nam flink toe.

Pharming kondigde aan overeenstemming te hebben bereikt met het Spaanse Ministerie van Volksgezondheid over de vergoeding voor Ruconest in Spanje. Financiële details werden niet gegeven. Ruconest wordt gebruikt voor de behandeling van acute aanvallen van erfelijk angio-oedeem.

Biotechnoloog Galapagos maakte positieve resultaten bekend van het onderzoek naar het middel filgotinib bij patiënten met colitis ulcerosa, een aandoening die wordt gekenmerkt door ontsteking van de slijmvlieswand van de dikke darm en endeldarm. Het gebruik van filgotinib bij colitis ulcerosa wordt verder onderzocht en is nog nergens goedgekeurd. De werkzaamheid en veiligheid ervan zijn nog niet vastgesteld.

Holland Colours kwam met resultaten. De verfspecialist boekte in het afgelopen boekjaar, dat liep tot eind maart, minder omzet. De winst viel wel hoger uit dankzij lagere kosten. Vanwege de aanhoudende onzekerheid rond de coronacrisis geeft het bedrijf geen concrete verwachting voor het nieuwe boekjaar.

De euro was 1,2105 dollar waard, tegen 1,2120 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 68,88 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 71,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Shell verdubbelt kwartaalwinst naar 10,8 miljard dollar

LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het afgelopen kwartaal de winst verdubbeld door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

27 minuten geleden
Meer omzet en winst voor bierbrouwer AB InBev

BRUSSEL (ANP) - AB InBev, de bierbrouwer achter merken als Corona, Jupiler en Stella Artois, heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst geboekt. De hoeveelheid verkochte dranken nam slechts licht toe, wat erop wijst dat de grote brouwer hogere prijzen rekende voor zijn bier.

31 minuten geleden
Verzuim op werkvloer in september gestegen naar bijna 5 procent

SON (ANP) - Het verzuim op de werkvloer is in september gestegen naar 4,9 procent, van 4,6 procent in augustus. In september 2025 lag dit percentage nog op 4,7 procent, meldden de arbodiensten HumanCapitalCare en ArboNed, die samen bijna 1 miljoen werknemers ondersteunen.

50 minuten geleden
Recordwinst Samsung door sterke vraag naar AI-chips

SEOUL (ANP/DPA) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung boekte in het afgelopen kwartaal een recordwinst door een aanhoudend sterke vraag naar halfgeleiders. De winst schoot omhoog tot 107,4 biljoen won (72 miljard euro), bijna negen keer zo veel als in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.

1 uur geleden
ING profiteert van hogere rente, maar schrapt banen bij zakenbank

AMSTERDAM (ANP) - ING gaat wereldwijd vierhonderd banen schrappen bij zijn zakenbank. Het financiële concern wil die divisie wat afslanken, maakte het donderdag bekend bij de presentatie van de kwartaalcijfers. Dat moet het volgens topman Steven van Rijswijk ook eenvoudiger maken voor klanten om zaken te doen met de bank.

1 uur geleden
Nederland sterk afhankelijk van kritieke grondstoffen uit China

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is sterk afhankelijk van onmisbare grondstoffen die vooral in China worden verwerkt. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op basis van eigen onderzoek concludeert het statistiekbureau dat materialen met het grootste risico voor Nederland voor het grootste deel door China worden verwerkt.

2 uur geleden
Reuters: handelaren kopen snellere toegang tot berichten Trump

SARASOTA (ANP/RTR) - Nieuws- en dataorganisatie Bloomberg zou een van de klanten zijn die op socialmediaplatform Truth Social eerder toegang krijgen tot berichten van de president. Dat schrijft persbureau Reuters, dat op basis van ingewijden ook handelsondernemingen Susquehanna International Group en ⁠Jump Trading aanwijst als gebruikers van de dienst Truth API.

4 uur geleden