Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak eindigt lager na handelsafspraken VS-China en inflatie

Damrak eindigt lager na handelsafspraken VS-China en inflatie

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag lager geëindigd. Beleggers verwerkten nieuwe afspraken tussen de Verenigde Staten en China om de handelsspanningen te verminderen. Daarnaast kwamen nieuwe Amerikaanse inflatiecijfers naar buiten.

Chinese en Amerikaanse onderhandelingsteams bereikten na twee dagen overleg in Londen een raamwerkovereenkomst. De Amerikaanse president Donald Trump meldde later dat hij en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping het akkoord nog wel moeten goedkeuren.

Daarnaast werd bekend dat de inflatie in de VS in mei is uitgekomen op 2,4 procent op jaarbasis. Dat was een maand eerder nog 2,3 procent. Op de financiële markten zijn er zorgen dat de inflatie aangejaagd kan worden door de heffingen van Trump. Bij een hogere inflatie heeft de Amerikaanse centrale bank bovendien minder ruimte om de rente verder te verlagen.

De AEX-index eindigde 0,3 procent lager op 935,50 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 902,03 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,4 procent, Londen sloot 0,3 procent hoger.

Koersdaling DSM-firmenich

Sterkste stijgers in de AEX, de hoofdgraadmeter op het Damrak, waren chemicaliëndistributeur IMCD en staalconcern ArcelorMittal. Die bedrijven stegen respectievelijk 1,5 procent en 0,9 procent.

Dsm-firmenich was hekkensluiter met een min van 2 procent. Beleggers verwerkten een adviesverlaging voor het fusiebedrijf dat werd afgegeven door Bank of America. Ook Besi (min 1,5 procent) eindigde lager. De chiptoeleverancier was op dinsdag nog de sterkste stijger in de AEX na een koopadvies door analisten van zakenbank Kepler Cheuvreux.

BAM in de plus

In de MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op Beursplein 5, was BAM (plus 3,3 procent) een opvallende stijger. Ook branchegenoot Heijmans kreeg er 2,1 procent bij. Onderin de MidKap stonden koffie- en theeconcern JDE Peet's en aanbieder van postkluisjes InPost met minnen van respectievelijk 2,7 procent en 1,8 procent.

Meer uit Financieel

Apple wijzigt regels voor toestemming voor app-gegevens

DÜSSELDORF (ANP/RTR) - Apple gaat de regels wijzigen voor het gebruik van persoonsgegevens door app-ontwikkelaars voor gerichte reclame op iPhones en iPads, zo maakte de Duitse mededingingsautoriteit BKA bekend. Hiermee wordt een jarenlang onderzoek van het Bundeskartellamt (BKA) afgesloten.

48 minuten geleden
Doden bij raketaanval op staalfabriek ArcelorMittal in Oekraïne

KRYVIH RIH (ANP) - Bij een raketaanval op een staalfabriek van ArcelorMittal in Oekraïne zijn dit weekend twee doden gevallen. Dat bevestigt het aan de Amsterdamse beurs genoteerde staalbedrijf. De doden zijn een medewerker van het bedrijf zelf en een medewerker van een aannemersorganisatie. Daarnaast vielen er dertien gewonden bij de raketaanval.

1 uur geleden
Binnenvaart is hoopvol over stijgen waterstanden door neerslag

ROTTERDAM (ANP) - De regen biedt verlichting voor de binnenvaartsector, verwacht binnenvaartexpert Wouter van der Geest van adviesbureau Rebel Group. Nadat er de afgelopen dagen regen is gevallen wordt er ook de komende tijd neerslag verwacht, waardoor de waterstanden zullen stijgen. Binnenvaartschippers kunnen daardoor weer meer lading vervoeren aan het eind van de week.

3 uur geleden
Virgin krijgt Britse goedkeuring voor concurrent Eurostar

LONDEN (ANP/AFP) - Virgin Trains, het spoorwegbedrijf van de Britse miljardair Richard Branson, heeft van de Britse spoorwegautoriteit ORR toestemming gekregen om maximaal twintig nieuwe dagelijkse retourritten te verzorgen tussen Londen, Parijs, Brussel en Amsterdam. Het Office of Rail and Road (ORR) stelt met de goedkeuring de concurrentie op de internationale spoormarkt te willen vergroten.

3 uur geleden
Krant: werknemers Airbus in Spanje gaan opnieuw staken

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - Spaanse werknemers van vliegtuigbouwer Airbus gaan vanaf 24 augustus opnieuw staken in een arbeidsconflict. Dat meldt de krant El Confidencial op basis van bronnen bij het bedrijf. In juli was er ook al een staking bij Airbus in Spanje. Daardoor waren er volgens de krant productieverstoringen voor de A320, A330 en A350, evenals verstoringen bij onderhoudsdiensten van gevechtsvliegtuigen.

5 uur geleden
AEX-index begint licht hoger onder aanvoering chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Vooral de chipbedrijven lieten herstel zien na de koersverliezen op vrijdag. ASMI, Besi en ASML wonnen tot 2,7 procent en waren daarmee de sterkste stijgers bij de Amsterdamse hoofdbedrijven.

5 uur geleden
Duitse bouw heeft steeds meer last van lage waterstand Rijn

FRANKFURT (ANP) - De Duitse bouwsector heeft steeds meer last van de historisch lage waterstanden van de Rijn en andere rivieren. "Het vervoer over water wordt steeds moeizamer", heeft Thomas Reimann, voorzitter van een werkgeversorganisatie voor aannemers in Hessen, gezegd tegen het Duitse persbureau dpa. Ook in Nederland ondervindt de bouw hinder.

6 uur geleden