Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak eindigt lager in afwachting van Amerikaans rentebesluit

Damrak eindigt lager in afwachting van Amerikaans rentebesluit

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag lager geëindigd. Beleggers hadden hun ogen vooral gericht op de Verenigde Staten, waar de Federal Reserve later op de dag een nieuw rentebesluit bekendmaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank het rentetarief voor het eerst sinds 2020 gaat verlagen. Met de lagere leenkosten wil de Fed de economie ondersteunen, nu de inflatie onder controle lijkt.

Over de omvang van de eerste renteverlaging in jaren heerst echter nog onzekerheid. Een meerderheid van de analisten gaat uit van een half procentpunt in plaats van een meer gebruikelijke rentestap van een kwart procentpunt. Een grote verlaging zou echter ook een signaal kunnen zijn dat de centrale bank zich meer zorgen maakt over de economie dan voorzien.

De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,9 procent lager op 892,63 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 885,56 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen eindigden met minnen tot 0,7 procent.

Koersdaling Arcadis

ASML (min 1,5 procent) stond woensdag tussen de dalers in de hoofdgraadmeter op het Damrak. Analisten van Deutsche Bank hebben het koersdoel voor de chipmachinefabrikant verlaagd. Ook andere chipbedrijven met een beursnotering in de AEX eindigden lager. Zo zakte Besi 0,8 procent en verloor ASMI 1,8 procent.

De MidKap, de index voor middelgrote fondsen in Amsterdam, werd aangevoerd door luchtvaartcombinatie Air France-KLM (plus 0,8 procent). Hekkensluiter was ingenieursbureau Arcadis, dat 2,3 procent verloor.

Euro- en oliekoers

Fastned daalde 0,4 procent. Het snellaadbedrijf won een dag eerder nog ruim 8 procent, na de aankondiging van een samenwerking met een Brits vastgoedbedrijf om meerdere snellaadstations voor elektrische voertuigen in Londen te ontwikkelen.

De euro was met 1,1118 dollar evenveel waard als een dag eerder. Amerikaanse olie daalde 0,5 procent in prijs tot 70,86 dollar per vat. Een vat Brentolie werd ook 0,5 procent goedkoper en kostte 73,33 dollar.

Meer uit Financieel

Nintendo en Sony voorzien verkoopboost door nieuwe Zelda en GTA 6

KYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.

16 minuten geleden
Bank hoeft consument niet te vergoeden na 'grove nalatigheid'

DEN HAAG (ANP) - Rabobank hoeft een klant geen 3500 euro te vergoeden, ondanks dat de klant zegt dat dit bedrag met Apple Pay zonder haar toestemming van de rekening is afgeschreven. Dat stelt de geschillencommissie van het klachteninstituut Kifid. Volgens de commissie heeft de klant namelijk 'grof nalatig' gehandeld.

19 minuten geleden
Wall Street verdeeld na rally, Qualcomm onder druk na cijfers

NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.

1 uur geleden
Verwey-Jonker Instituut vraagt uitstel van betaling aan

UTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.

3 uur geleden
Kremlin ontwijkt vragen over kerende tankers met diesel voor VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.

4 uur geleden
Bank of England verhoogt rente voor het eerst in drie jaar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.

4 uur geleden
Vele bommeldingen tegelijk niet eerder gezien, zegt topman AF-KLM

PARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.

4 uur geleden