Damrak eindigt lager in afwachting van Amerikaans rentebesluit
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag lager geëindigd. Beleggers hadden hun ogen vooral gericht op de Verenigde Staten, waar de Federal Reserve later op de dag een nieuw rentebesluit bekendmaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank het rentetarief voor het eerst sinds 2020 gaat verlagen. Met de lagere leenkosten wil de Fed de economie ondersteunen, nu de inflatie onder controle lijkt.
Over de omvang van de eerste renteverlaging in jaren heerst echter nog onzekerheid. Een meerderheid van de analisten gaat uit van een half procentpunt in plaats van een meer gebruikelijke rentestap van een kwart procentpunt. Een grote verlaging zou echter ook een signaal kunnen zijn dat de centrale bank zich meer zorgen maakt over de economie dan voorzien.
De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,9 procent lager op 892,63 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 885,56 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen eindigden met minnen tot 0,7 procent.
Koersdaling Arcadis
ASML (min 1,5 procent) stond woensdag tussen de dalers in de hoofdgraadmeter op het Damrak. Analisten van Deutsche Bank hebben het koersdoel voor de chipmachinefabrikant verlaagd. Ook andere chipbedrijven met een beursnotering in de AEX eindigden lager. Zo zakte Besi 0,8 procent en verloor ASMI 1,8 procent.
De MidKap, de index voor middelgrote fondsen in Amsterdam, werd aangevoerd door luchtvaartcombinatie Air France-KLM (plus 0,8 procent). Hekkensluiter was ingenieursbureau Arcadis, dat 2,3 procent verloor.
Euro- en oliekoers
Fastned daalde 0,4 procent. Het snellaadbedrijf won een dag eerder nog ruim 8 procent, na de aankondiging van een samenwerking met een Brits vastgoedbedrijf om meerdere snellaadstations voor elektrische voertuigen in Londen te ontwikkelen.
De euro was met 1,1118 dollar evenveel waard als een dag eerder. Amerikaanse olie daalde 0,5 procent in prijs tot 70,86 dollar per vat. Een vat Brentolie werd ook 0,5 procent goedkoper en kostte 73,33 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.
5 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
7 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
9 uur geleden