Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak eindigt lager in afwachting van Amerikaans rentebesluit

Damrak eindigt lager in afwachting van Amerikaans rentebesluit

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag lager geëindigd. Beleggers hadden hun ogen vooral gericht op de Verenigde Staten, waar de Federal Reserve later op de dag een nieuw rentebesluit bekendmaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank het rentetarief voor het eerst sinds 2020 gaat verlagen. Met de lagere leenkosten wil de Fed de economie ondersteunen, nu de inflatie onder controle lijkt.

Over de omvang van de eerste renteverlaging in jaren heerst echter nog onzekerheid. Een meerderheid van de analisten gaat uit van een half procentpunt in plaats van een meer gebruikelijke rentestap van een kwart procentpunt. Een grote verlaging zou echter ook een signaal kunnen zijn dat de centrale bank zich meer zorgen maakt over de economie dan voorzien.

De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,9 procent lager op 892,63 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 885,56 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen eindigden met minnen tot 0,7 procent.

Koersdaling Arcadis

ASML (min 1,5 procent) stond woensdag tussen de dalers in de hoofdgraadmeter op het Damrak. Analisten van Deutsche Bank hebben het koersdoel voor de chipmachinefabrikant verlaagd. Ook andere chipbedrijven met een beursnotering in de AEX eindigden lager. Zo zakte Besi 0,8 procent en verloor ASMI 1,8 procent.

De MidKap, de index voor middelgrote fondsen in Amsterdam, werd aangevoerd door luchtvaartcombinatie Air France-KLM (plus 0,8 procent). Hekkensluiter was ingenieursbureau Arcadis, dat 2,3 procent verloor.

Euro- en oliekoers

Fastned daalde 0,4 procent. Het snellaadbedrijf won een dag eerder nog ruim 8 procent, na de aankondiging van een samenwerking met een Brits vastgoedbedrijf om meerdere snellaadstations voor elektrische voertuigen in Londen te ontwikkelen.

De euro was met 1,1118 dollar evenveel waard als een dag eerder. Amerikaanse olie daalde 0,5 procent in prijs tot 70,86 dollar per vat. Een vat Brentolie werd ook 0,5 procent goedkoper en kostte 73,33 dollar.

Meer uit Financieel

CBS: op een na grootste daling consumentenvertrouwen ooit

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.

36 minuten geleden
Koopwoning in maart 5 procent duurder, stijging vlakt weer wat af

DEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.

50 minuten geleden
Oorlog in Iran drijft ook kosten van condooms op

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De economische schokgolven van de oorlog tegen Iran hebben nu ook de condoommarkt bereikt. Karex, dat wereldwijd een op de vijf condooms produceert, bereidt zich voor op een prijsverhoging van 30 procent. Het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten destabiliseert de toeleveringsketens en drijft de kosten op, zo verklaarde Karex-baas Goh Miah Kiat tegen Bloomberg News.

1 uur geleden
ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

7 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

8 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

9 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

10 uur geleden