Damrak eindigt laatste volle handelsdag 2024 in het rood
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met verlies de laatste volle handelsdag van het jaar uitgegaan. De forse koersverliezen op Wall Street drukten de stemming op het Damrak. Op oudejaarsdag zijn de Euronext-beurzen, waaronder die in Amsterdam, open tot 14.00 uur. Op Wall Street wordt op de laatste dag van het jaar wel de hele dag gehandeld. Ook op nieuwjaarsdag zijn de Europese en Amerikaanse beurzen gesloten.
De Amsterdamse hoofdindex eindigde de handelsdag 0,9 procent lager op 871,80 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, daalde 0,7 procent tot 829,57 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen noteerden bij het slot verliezen tot 0,6 procent.
De meeste van de 25 hoofdfondsen op Beursplein 5 stonden aan het eind van de handelsdag in het rood. Verfconcern AkzoNobel voerde de schaarse lijst stijgers aan met een plus van 0,7 procent. De andere stijgers waren uitzender Randstad en bank ING, met plussen tot 0,3 procent. Techinvesteerder Prosus stond onderaan met een min van 2,3 procent. De techinvesteerder is met een winst van bijna 45 procent de grote winnaar van de AEX-fondsen dit jaar. Chipbedrijven ASMI en ASML kregen ook verliezen te verwerken en daalden tot 1,9 procent.
Basic-Fit
Ook bij de middelgrote fondsen was de stemming op de een-na-laatste handelsdag negatief. Fitnessketen Basic-Fit stond bovenaan en won 0,9 procent. Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway eindigde onderaan en verloor 2,4 procent. Ook metalenspecialist AMG (min 1,9 procent) en laadpalenmaker Alfen (min 1,6 procent) leverden in.
Ahold Delhaize ging 0,4 procent achteruit. Het Belgisch-Nederlandse moederbedrijf van Albert Heijn is gestart met de inkoop van eigen aandelen tot een bedrag van 1 miljard euro. Het inkoopprogramma, dat in november werd aangekondigd, loopt tot eind 2025.
De euro was 1,0387 dollar waard, tegen 1,0432 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 71,17 dollar. Brentolie steeg 0,4 procent in prijs tot 74,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin daalt donderdag voor de vijfde dag op rij; de langste verliesreeks van de grootste cryptomunt sinds augustus vorig jaar. De daling volgt onder meer op het verrassende besluit van beursgenoteerde bitcoinopkoper Strategy om bitcoins te verkopen en door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom is donderdag hard onderuitgegaan na de opening van de beurzen in New York. De Amerikaanse chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht door de sterke vraag naar AI-chips, maar de vooruitzichten voldeden niet aan de hoge verwachtingen van beleggers. Het aandeel werd ruim 14 procent lager gezet. Dat is het grootste dagverlies voor Broadcom in ruim een jaar.
4 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - In totaal 173 bedrijven en instellingen in Zeeland die op een wachtlijst staan voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, krijgen die binnenkort. Netbeheerders Stedin en Tennet melden dat donderdag, nadat ze eerder ongeveer 260 megawatt aan ruimte hadden gevonden op het volle Zeeuwse stroomnet. Dat lukte omdat er afspraken met huidige grootgebruikers zijn gemaakt over meer flexibiliteit in hun electriciteitsverbruik.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.
6 uur geleden