Damrak eindigt laatste volle handelsdag 2024 in het rood
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met verlies de laatste volle handelsdag van het jaar uitgegaan. De forse koersverliezen op Wall Street drukten de stemming op het Damrak. Op oudejaarsdag zijn de Euronext-beurzen, waaronder die in Amsterdam, open tot 14.00 uur. Op Wall Street wordt op de laatste dag van het jaar wel de hele dag gehandeld. Ook op nieuwjaarsdag zijn de Europese en Amerikaanse beurzen gesloten.
De Amsterdamse hoofdindex eindigde de handelsdag 0,9 procent lager op 871,80 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, daalde 0,7 procent tot 829,57 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen noteerden bij het slot verliezen tot 0,6 procent.
De meeste van de 25 hoofdfondsen op Beursplein 5 stonden aan het eind van de handelsdag in het rood. Verfconcern AkzoNobel voerde de schaarse lijst stijgers aan met een plus van 0,7 procent. De andere stijgers waren uitzender Randstad en bank ING, met plussen tot 0,3 procent. Techinvesteerder Prosus stond onderaan met een min van 2,3 procent. De techinvesteerder is met een winst van bijna 45 procent de grote winnaar van de AEX-fondsen dit jaar. Chipbedrijven ASMI en ASML kregen ook verliezen te verwerken en daalden tot 1,9 procent.
Basic-Fit
Ook bij de middelgrote fondsen was de stemming op de een-na-laatste handelsdag negatief. Fitnessketen Basic-Fit stond bovenaan en won 0,9 procent. Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway eindigde onderaan en verloor 2,4 procent. Ook metalenspecialist AMG (min 1,9 procent) en laadpalenmaker Alfen (min 1,6 procent) leverden in.
Ahold Delhaize ging 0,4 procent achteruit. Het Belgisch-Nederlandse moederbedrijf van Albert Heijn is gestart met de inkoop van eigen aandelen tot een bedrag van 1 miljard euro. Het inkoopprogramma, dat in november werd aangekondigd, loopt tot eind 2025.
De euro was 1,0387 dollar waard, tegen 1,0432 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 71,17 dollar. Brentolie steeg 0,4 procent in prijs tot 74,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
9 uur geleden