Damrak eindigt laatste volle handelsdag 2024 in het rood
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met verlies de laatste volle handelsdag van het jaar uitgegaan. De forse koersverliezen op Wall Street drukten de stemming op het Damrak. Op oudejaarsdag zijn de Euronext-beurzen, waaronder die in Amsterdam, open tot 14.00 uur. Op Wall Street wordt op de laatste dag van het jaar wel de hele dag gehandeld. Ook op nieuwjaarsdag zijn de Europese en Amerikaanse beurzen gesloten.
De Amsterdamse hoofdindex eindigde de handelsdag 0,9 procent lager op 871,80 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, daalde 0,7 procent tot 829,57 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen noteerden bij het slot verliezen tot 0,6 procent.
De meeste van de 25 hoofdfondsen op Beursplein 5 stonden aan het eind van de handelsdag in het rood. Verfconcern AkzoNobel voerde de schaarse lijst stijgers aan met een plus van 0,7 procent. De andere stijgers waren uitzender Randstad en bank ING, met plussen tot 0,3 procent. Techinvesteerder Prosus stond onderaan met een min van 2,3 procent. De techinvesteerder is met een winst van bijna 45 procent de grote winnaar van de AEX-fondsen dit jaar. Chipbedrijven ASMI en ASML kregen ook verliezen te verwerken en daalden tot 1,9 procent.
Basic-Fit
Ook bij de middelgrote fondsen was de stemming op de een-na-laatste handelsdag negatief. Fitnessketen Basic-Fit stond bovenaan en won 0,9 procent. Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway eindigde onderaan en verloor 2,4 procent. Ook metalenspecialist AMG (min 1,9 procent) en laadpalenmaker Alfen (min 1,6 procent) leverden in.
Ahold Delhaize ging 0,4 procent achteruit. Het Belgisch-Nederlandse moederbedrijf van Albert Heijn is gestart met de inkoop van eigen aandelen tot een bedrag van 1 miljard euro. Het inkoopprogramma, dat in november werd aangekondigd, loopt tot eind 2025.
De euro was 1,0387 dollar waard, tegen 1,0432 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 71,17 dollar. Brentolie steeg 0,4 procent in prijs tot 74,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.
1 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flink verlies gesloten, onder druk van stevige minnen voor betalingsverwerker Adyen en ijsbedrijf Magnum door slecht ontvangen cijfers. Ook onder meer levensmiddelenconcern Unilever en verzekeraar NN Group kwamen met resultaten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich "grote zorgen" over de waarschuwing van TenneT over een mogelijke aansluitingsstop in delen van Utrecht, Gelderland en Flevoland. "De netcongestie die nu dreigt, vormt een van de grootste risico's voor de voortgang van de energietransitie en voor de realisatie van nieuwe woningen", zegt de belangenorganisatie.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Stakingen onder piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa raken ongeveer 100.000 reizigers, meldt het bedrijf. Door de actie gingen bijna 800 vluchten niet door.
6 uur geleden