Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak eindigt laatste volle handelsdag 2024 in het rood

Damrak eindigt laatste volle handelsdag 2024 in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met verlies de laatste volle handelsdag van het jaar uitgegaan. De forse koersverliezen op Wall Street drukten de stemming op het Damrak. Op oudejaarsdag zijn de Euronext-beurzen, waaronder die in Amsterdam, open tot 14.00 uur. Op Wall Street wordt op de laatste dag van het jaar wel de hele dag gehandeld. Ook op nieuwjaarsdag zijn de Europese en Amerikaanse beurzen gesloten.

De Amsterdamse hoofdindex eindigde de handelsdag 0,9 procent lager op 871,80 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, daalde 0,7 procent tot 829,57 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen noteerden bij het slot verliezen tot 0,6 procent.

De meeste van de 25 hoofdfondsen op Beursplein 5 stonden aan het eind van de handelsdag in het rood. Verfconcern AkzoNobel voerde de schaarse lijst stijgers aan met een plus van 0,7 procent. De andere stijgers waren uitzender Randstad en bank ING, met plussen tot 0,3 procent. Techinvesteerder Prosus stond onderaan met een min van 2,3 procent. De techinvesteerder is met een winst van bijna 45 procent de grote winnaar van de AEX-fondsen dit jaar. Chipbedrijven ASMI en ASML kregen ook verliezen te verwerken en daalden tot 1,9 procent.

Basic-Fit

Ook bij de middelgrote fondsen was de stemming op de een-na-laatste handelsdag negatief. Fitnessketen Basic-Fit stond bovenaan en won 0,9 procent. Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway eindigde onderaan en verloor 2,4 procent. Ook metalenspecialist AMG (min 1,9 procent) en laadpalenmaker Alfen (min 1,6 procent) leverden in.

Ahold Delhaize ging 0,4 procent achteruit. Het Belgisch-Nederlandse moederbedrijf van Albert Heijn is gestart met de inkoop van eigen aandelen tot een bedrag van 1 miljard euro. Het inkoopprogramma, dat in november werd aangekondigd, loopt tot eind 2025.

De euro was 1,0387 dollar waard, tegen 1,0432 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 71,17 dollar. Brentolie steeg 0,4 procent in prijs tot 74,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

4 minuten geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

50 minuten geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

2 uur geleden
Forse schadevergoeding voor familie slachtoffer Boeing-crash

CHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.

3 uur geleden
Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

5 uur geleden
Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

7 uur geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

8 uur geleden