Damrak eindigt in het rood na Amerikaanse inflatiecijfer
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam zijn donderdag lager geëindigd. Beleggers reageerden met name op het nieuwe inflatiecijfer uit de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de prijzen in de grootste economie ter wereld sterker zijn gestegen dan economen hadden verwacht.
Zo stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld met 3,4 procent op jaarbasis, waar economen in doorsnee hadden gerekend op een inflatie van 3,2 procent. Ook de zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor energie en voeding niet worden meegenomen, lag met 3,9 procent een tiende procentpunt hoger dan de verwachting.
Op de wereldwijde beurzen wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld, zodat de Amerikaanse centrale bank kan beginnen met het verlagen van de rente. Verlagingen zijn in de regel gunstig voor de waardering van aandelen, met name die van chip- en techbedrijven. Maar met de nieuwe inflatiecijfers vragen kenners zich af in hoeverre de Federal Reserve daar op korte termijn mee zal beginnen.
Heineken in de plus
Na de bekendmaking zagen de beurzen in Europa de stijging van eerder op de dag verdwijnen. De AEX-index stond na de slotbel 0,1 procent lager op 774,54 punten. De MidKap zakte 0,4 procent tot 898,09 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,9 procent.
Bij de bedrijven in de AEX was bierbrouwer Heineken de sterkste stijger met een plus van 2,2 procent. De chip- en techbedrijven, waarvan de aandelen na de openingsbel in waarde stegen, lieten aan het einde van de handelsdag een gemengd beeld zien. Zo eindigde chipmachinefabrikant ASML 0,4 procent lager, maar stegen chipbedrijven Besi en ASMI juist, met respectievelijk 0,7 procent en 1,4 procent.
Just Eat Takeaway
In de MidKap deed Just Eat Takeaway goede zaken. De maaltijdbezorger maakte een dag eerder bekend een nieuwe dienst te testen, waarbij mensen via een app in hun auto eten kunnen bestellen. Bijvoorbeeld als zij bij een tank- of laadstation staan. Het aandeel werd 1,9 procent hoger gezet.
De euro was 1,0946 dollar waard, tegen 1,0955 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,2 procent meer op 73,65 dollar. Brentolie werd 2,8 procent duurder en kostte 78,97 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.
22 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.
23 uur geleden