Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak eindigt in het rood na Amerikaanse inflatiecijfer

Damrak eindigt in het rood na Amerikaanse inflatiecijfer

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam zijn donderdag lager geëindigd. Beleggers reageerden met name op het nieuwe inflatiecijfer uit de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de prijzen in de grootste economie ter wereld sterker zijn gestegen dan economen hadden verwacht.

Zo stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld met 3,4 procent op jaarbasis, waar economen in doorsnee hadden gerekend op een inflatie van 3,2 procent. Ook de zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor energie en voeding niet worden meegenomen, lag met 3,9 procent een tiende procentpunt hoger dan de verwachting.

Op de wereldwijde beurzen wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld, zodat de Amerikaanse centrale bank kan beginnen met het verlagen van de rente. Verlagingen zijn in de regel gunstig voor de waardering van aandelen, met name die van chip- en techbedrijven. Maar met de nieuwe inflatiecijfers vragen kenners zich af in hoeverre de Federal Reserve daar op korte termijn mee zal beginnen.

Heineken in de plus

Na de bekendmaking zagen de beurzen in Europa de stijging van eerder op de dag verdwijnen. De AEX-index stond na de slotbel 0,1 procent lager op 774,54 punten. De MidKap zakte 0,4 procent tot 898,09 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,9 procent.

Bij de bedrijven in de AEX was bierbrouwer Heineken de sterkste stijger met een plus van 2,2 procent. De chip- en techbedrijven, waarvan de aandelen na de openingsbel in waarde stegen, lieten aan het einde van de handelsdag een gemengd beeld zien. Zo eindigde chipmachinefabrikant ASML 0,4 procent lager, maar stegen chipbedrijven Besi en ASMI juist, met respectievelijk 0,7 procent en 1,4 procent.

Just Eat Takeaway

In de MidKap deed Just Eat Takeaway goede zaken. De maaltijdbezorger maakte een dag eerder bekend een nieuwe dienst te testen, waarbij mensen via een app in hun auto eten kunnen bestellen. Bijvoorbeeld als zij bij een tank- of laadstation staan. Het aandeel werd 1,9 procent hoger gezet.

De euro was 1,0946 dollar waard, tegen 1,0955 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,2 procent meer op 73,65 dollar. Brentolie werd 2,8 procent duurder en kostte 78,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EU-leiders: Brussel mag eigen handel tegen China beschermen

BRUSSEL (ANP) - De EU-leiders hebben de Europese Commissie het mandaat gegeven om te kijken waar het de eigen handel kan beschermen tegen oneerlijke handel, bijvoorbeeld uit China. Als het nodig is, mag daarvoor een nieuw handelsinstrument in het leven worden geroepen, zo spraken de leiders in de nacht van donderdag op vrijdag af.

51 minuten geleden
Gunstig voorjaarsweer stuwt inkomsten bouwketen Hornbach

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het eerste kwartaal van zijn boekjaar geprofiteerd van goed voorjaarsweer. Door gunstig weer klusten meer mensen in en om het huis. De in Europa actieve doe-het-zelfketen zag de omzet en winst stijgen.

1 uur geleden
FNV: dit weekend opnieuw winkels Gall & Gall dicht door staking

UTRECHT (ANP) - Mensen die dit weekend een fles drank willen kopen voor de volgende WK-wedstrijd van Nederland of voor Vaderdag moeten goed kijken waar ze dit doen. Tientallen winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven dit weekend dicht omdat medewerkers gaan staken, kondigt FNV aan. Vorige maand deden werknemers dit ook al twee keer, toen bleven volgens de vakbond ook tientallen winkels gesloten.

1 uur geleden
VEH: kwart huiseigenaren kampt met hitte, soms ook na ingrepen

AMERSFOORT (ANP) - Bijna een kwart van de mensen die in een koophuis wonen, heeft bij warm weer last van de hitte binnen. Dat concludeert de Vereniging Eigen Huis (VEH) na een peiling onder ruim 2200 eigenaren. Veel mensen nemen wel maatregelen om hun huis comfortabeler te maken, maar voor een deel daarvan lost dat het probleem niet op.

3 uur geleden
Winsten op Wall Street na ondertekening voorlopig vredesakkoord

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten na de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. De aankondiging dat de Straat van Hormuz opengaat voor al het scheepsverkeer verlichtte de zorgen over oplopende inflatie enigszins. SpaceX behoorde bijna een week na zijn beursdebuut tot de verliezers.

11 uur geleden
FNV kondigt staking bij Etos en Kruidvat op Vaderdag aan

UTRECHT (ANP) - Wie zondag nog snel een luchtje of een scheerset wil halen voor Vaderdag moet opletten. Medewerkers van drogisterijketens Etos en Kruidvat gaan dan staken, kondigt vakbond FNV aan. De bond is ontevreden over de voorstellen van werkgevers in het cao-overleg voor drogisterijmedewerkers, omdat zij aansturen op een halvering van de zondagstoeslag.

13 uur geleden
Waymo moet fout herstellen bij duizenden zelfsturende auto's

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van zelfsturende auto's Waymo moet een veiligheidsprobleem bij bijna 3900 voertuigen in de Verenigde Staten verhelpen. De auto's kunnen door een fout op hoge snelheid blijven doorrijden bij wegafzettingen op de snelweg voor werkzaamheden, meldt de toezichthouder voor het wegverkeer NHTSA.

13 uur geleden