Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak doet stapje terug

Damrak doet stapje terug

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam deed donderdag een stapje terug. Ook de andere Europese beurzen stonden in het rood. Beleggers vrezen dat de steun van Washington voor de demonstranten in Hongkong de onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en China over een handelsakkoord onder druk zet.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 596,93 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 878,74 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt verloren tot 0,5 procent. De Amerikaanse beurzen blijven donderdag dicht vanwege Thanksgiving Day.

Grootste daler in de AEX was staalconcern ArcelorMittal met een verlies van 1,2 procent. Olie- en gasconcern Shell voerde de stijgers aan met een plusje van 0,2 procent. In de MidKap sloot metalenspecialist AMG de rij met een min van 2,1 procent. Speciaalchemiebedrijf Corbion ging aan kop met een winst van 0,6 procent.

Ajax

Ajax steeg ruim 2 procent bij de kleinere bedrijven. De beursgenoteerde voetbalclub won woensdag de uitwedstrijd tegen Lille OSC (2-0) in de Champions League. Accsys Technologies klom 0,9 procent. De houtveredelaar heeft onder voorwaarden zo'n 46,3 miljoen euro opgehaald met de plaatsing van nieuwe aandelen.

Op de lokale markt maakte Avantium een koerssprong van 16 procent. Het chemieconcern ontvangt 25 miljoen euro subsidie van Brussel voor zijn nieuwe fabriek. Vivoryon Therapeutics, voorheen Probiodrug, zakte 4,1 procent. Het biotechnologiebedrijf zag in het derde kwartaal zijn verlies oplopen.

Koersen

Telefónica won 1,6 procent in Madrid. Het Spaanse telecomconcern gooit het roer om en gaat zich sterker richten op de thuismarkt en andere grote markten als Brazilië, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. In Parijs zakte Rémy Cointreau 2 procent na tegenvallende halfjaarcijfers van de Franse drankenproducent.

De euro was 1,1007 dollar waard tegen 1,1001 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,7 procent in prijs tot 57,72 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 63,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Europese cybersecuritydienst waarschuwt voor kwetsbaarheden PHP

BRUSSEL (ANP) - De cybersecuritydienst voor EU-instituten, CERT-EU, waarschuwt voor twee "kritieke kwetsbaarheden" in de programmeertaal PHP. De organisatie achter die wereldwijd zeer belangrijke programmeertaal heeft melding gemaakt van de kwetsbaarheden, die het onder meer mogelijk maken om van afstand een server aan te sturen. Op die manier kunnen kwaadwillenden mogelijk controle krijgen over de server.

9 minuten geleden
AEX-index opent iets hoger, Randstad uitblinker na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets hoger geopend. De chipfondsen stonden bij de stijgers na de koersdalingen op dinsdag. Verder kwamen verfproducent AkzoNobel, uitzendconcern Randstad en fitnessketen Basic-Fit met kwartaalcijfers op het Damrak. Randstad was daarop een uitblinker in de MidKap.

23 minuten geleden
Websites Amerikaanse zusterketens Albert Heijn werken weer

ZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse ketens van supermarktconcern Ahold Delhaize hebben hun websites weer aangeschakeld. Door de grote cyberaanval en vele problemen bij het bedrijf lagen de sites van deze zusterketens van Albert Heijn er meer dan een week uit.

32 minuten geleden
Basic-Fit groeit verder naar bijna 6,3 miljoen leden

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft dit jaar meer leden gekregen. In de afgelopen drie kwartalen telde de Nederlandse sportschoolketen, die ook in andere landen veel locaties heeft, 690.000 nieuwe leden vergeleken met de eerste negen maanden van vorig jaar. Daarmee is het ledenbestand uitgegroeid tot bijna 6,3 miljoen. Ook nam het gemiddelde aantal leden per Basic-Fit-locatie toe naar meer dan 3000.

1 uur geleden
Cyberbeveiligingsbedrijf klaagt over informatieverzoeken van OM

DEN HAAG (ANP) - Het Haagse cyberbeveiligingsbedrijf Eye Security klaagt over de toenemende informatieverzoeken van het Openbaar Ministerie. "Wanneer het Openbaar Ministerie vertrouwelijke onderzoeksgegevens opeist bij de incident-responsebedrijven die slachtoffers helpen, zet dat de basis van ons werk onder druk", schrijft topman Job Kuijpers in een bericht op LinkedIn, waarover het FD woensdag ook publiceerde.

1 uur geleden
Verfmaker AkzoNobel compenseert verkoopdaling met hogere prijzen

AMSTERDAM (ANP) - Verf- en coatingsproducent AkzoNobel heeft in het derde kwartaal de verkoopprijzen verhoogd, waardoor een lichte daling van het verkoopvolume gecompenseerd kon worden. Verder ligt het bedrijf achter verfmerken als Flexa en Sikkens op koers om de fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta begin volgend jaar af te ronden.

1 uur geleden
Randstad ziet groei terugkeren in driekwart van de markten

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft, na een sterk eerste halfjaar, ook in het derde kwartaal groei laten zien. Volgens Randstad-topman Sander van 't Noordende groeit het bedrijf inmiddels weer in driekwart van de markten waarin het actief is, waaronder de Verenigde Staten, Italië, Spanje en Nederland. Randstad had langere tijd te maken met zwakke marktomstandigheden, maar dit jaar keerde het tij.

2 uur geleden