Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak boekt stevige winst

Damrak boekt stevige winst

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs boekte maandag een stevige winst. Ook de andere Europese beursgraadmeters gingen flink vooruit. Beleggers trokken zich op aan een sterke rally op de Chinese beurzen. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen wereldwijd wakkerde daarbij de hoop aan op meer steunmaatregelen van de centrale banken.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,6 procent hoger op 577,95 punten. De MidKap steeg 1,1 procent tot 775,29 punten. De beurzen in Parijs en Londen dikten tot 2,2 procent aan. De DAX in Frankfurt klom 2,1 procent na een flinke toename van de Duitse fabrieksorders in mei.

Koplopers in de AEX waren de banken ABN AMRO en ING met winsten van 5,8 en 4,7 procent. Zwaargewicht Shell won ruim 3 procent. Topman Ben van Beurden verklaarde in een interview met Het Financieele Dagblad dat het vertrek van het hoofdkantoor uit Nederland een van de oplossingen is om een einde te maken aan de dubbele aandelenstructuur van het Brits-Nederlandse olie- en gasconcern. Betaalbedrijf Adyen en techinvesteerder Prosus waren de enige dalers met verliezen van 0,9 en 0,1 procent.

BAM

BAM steeg 1,9 procent in de MidKap. De bouwer wil Ruud Joosten benoemen tot nieuwe topman. Hij moet de opvolger worden van Rob van Wingerden die eerder dit jaar vertrok. Joosten is nu nog operationeel directeur van verfreus AkzoNobel (plus 1,6 procent).

Air France-KLM won 1,3 procent. Air France bevestigde ruim 7600 banen te moeten schrappen om de coronacrisis te doorstaan. De Franse tak van de luchtvaartcombinatie snijdt daarbij vooral hard in het personeelsbestand van zijn regionale vliegmaatschappij HOP!

Commerzbank

In Frankfurt kreeg Commerzbank er bijna 6 procent bij. Volgens persbureau Bloomberg is de Nederlander Roland Boekhout topkandidaat om de nieuwe topman te worden van Commerzbank, als opvolger van vertrekkend bestuursvoorzitter Martin Zielke bij de tweede bank van Duitsland. Wirecard kelderde 12 procent. De Europese en Amerikaanse activiteiten van de door een boekhoudschandaal getroffen Duitse betalingsverwerker waren volgens zakenkrant Financial Times al jaren verlieslatend.

De euro was 1,1289 dollar waard, tegen 1,1242 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie steeg 1 procent in prijs tot 41,06 dollar. Brentolie kostte 2,1 procent meer op 43,70 dollar.

Meer uit Financieel

Toeristen geven opnieuw meer uit in Nederland, bijna 118 miljard

DEN HAAG (ANP) - Toeristen hebben vorig jaar in Nederland bijna 118 miljard euro uitgegeven, ongeveer 6 miljard meer dan in 2024. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gecorrigeerd voor inflatie stegen de toeristische uitgaven met zo'n 3 procent.

1 uur geleden
Beurzen New York licht lager na opgelopen rentes staatsobligaties

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met kleine verliezen gesloten. Beleggers keken met argusogen naar opgelopen rentes op staatsobligaties en verwerkten de stijging van de olieprijzen, die de inflatie verder kan aanjagen.

9 uur geleden
VN waarschuwen voor verslechterde economie Palestijnse gebieden

GENÈVE (ANP) - De Palestijnse gebieden kampen met verslechterde economische omstandigheden. In de Gazastrook is meer dan 90 procent van alle bedrijven beschadigd of verwoest. Op de Westelijke Jordaanoever kampt de Palestijnse Autoriteit met een economische en financiële crisis die het onderwijs en de gezondheidszorg raakt. Daarvoor waarschuwt VN-organisatie voor handel en ontwikkeling UNCTAD in een nieuw rapport.

9 uur geleden
Jetten rekent op oplossing voor dreigende restricties ASML

NEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten zegt er vertrouwen in te hebben dat hij met de Amerikaanse regering een oplossing vindt rondom dreigende nieuwe exportrestricties voor chipmachinemaker ASML. Congresleden in de VS hebben voorstellen gedaan om de export van chiptechnologie van Veldhovense bedrijf naar China verder te beperken. Jetten zei "veel gesprekken" met president Donald Trump en Amerikaanse politici te hebben gevoerd over deze zogeheten Match Act.

11 uur geleden
Topvrouw TenneT wil in Europa meer aandacht voor weerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Na twee oorlogen die de afgelopen jaren hebben geleid tot minder energie voor Europa, is er nog steeds niet genoeg aandacht voor de weerbaarheid van het energiesysteem. Dat heeft topvrouw Manon van Beek van hoogspanningsnetbeheerder TenneT donderdag gezegd tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) over het Europese energiesysteem.

12 uur geleden
ECB bevestigt vertrek directielid Schnabel

FRANKFURT (ANP) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), stapt op per 3 januari 2027. Dat heeft ze aan president Christine Lagarde laten weten, meldt de ECB. Eerder op de dag meldde Bloomberg al op basis van ingewijden dat Schnabel zou vertrekken voor een functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

13 uur geleden
New York klaagt Polymarket aan wegens illegale gokactiviteiten

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureur-generaal van New York heeft donderdag een rechtszaak aangespannen tegen de Amerikaanse voorspellingssite Polymarket. Volgens haar zijn deze zogenoemde voorspellingsmarkten in strijd met de betreffende gokwetgeving.

13 uur geleden