Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak blijft voorzichtig door signalen forse rentestappen VS

Damrak blijft voorzichtig door signalen forse rentestappen VS

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs blijven donderdag voorzichtig na de flinke verliesbeurt een dag eerder. De rentevrees houdt de markten in de greep. Na eerdere waarschuwingen van Fed-bestuurders over de hoge inflatie blijkt uit de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve dat de centrale bank in de komende maanden de rente met stappen van 0,5 procentpunt wil verhogen om de inflatie te bestrijden. Normaal gesproken houdt de Fed het liever bij geleidelijke rentestappen van 0,25 procentpunt, zoals bij de renteverhoging in maart.

Verder wil de Fed zijn enorme obligatiebezit gaan afbouwen. Dat zal met een tempo van maximaal 95 miljard dollar per maand worden gedaan. Tijdens de coronacrisis werden deze obligaties opgekocht door de centrale bank om de economie te ondersteunen. Door de afbouw wordt de kredietverlening in de hele economie aangescherpt.

Ook houden beleggers de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten. De ambassadeurs van de EU-landen hebben volgens ingewijden nog geen overeenstemming bereikt over het nieuwe sanctiepakket dat het landenblok Rusland wil opleggen. De Europese Commissie stelde dinsdag voor om onder meer de import van kolen uit het land te verbieden. Donderdag praten de 27 EU-ambassadeurs verder over de sancties.

Vlak begin

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een vrijwel vlak begin. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te openen. De Aziatische beurzen gingen donderdag omlaag. De Nikkei in Tokio eindigde 1,7 procent in de min. De beurzen in Hongkong en Shanghai noteerden tussentijds ruim 1 procent lager ondanks de hoop op meer stimuleringsmaatregelen door Beijing om de economische impact van de strengere lockdowns in China op te vangen.

De Europese chipbedrijven zullen mogelijk bewegen op voorlopige resultaten van Samsung. Het Zuid-Koreaanse tech- en chipconcern liet weten dat de winst in het eerste kwartaal naar verwachting met ruim 50 procent is gestegen ondanks logistieke problemen.

Onward Medical

Op het Damrak staat Onward Medical in de belangstelling. Het biotechbedrijf liet weten dat in het medische tijdschrift New England Journal of Medicine een onderzoek is gepubliceerd waaruit blijkt dat Onwards behandeling van hypotensie, ofwel lage bloeddruk, bij ruggenmergletsel ook kan worden toegepast bij de ziekte van Parkinson.

De euro was 1,0918 dollar waard, tegen 1,0912 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 97,65 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 102,80 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

1 uur geleden
ING merkt dat klanten willen bezuinigen door hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.

1 uur geleden
Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

3 uur geleden
Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

4 uur geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

5 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

7 uur geleden