Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak blijft voorzichtig door signalen forse rentestappen VS

Damrak blijft voorzichtig door signalen forse rentestappen VS

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs blijven donderdag voorzichtig na de flinke verliesbeurt een dag eerder. De rentevrees houdt de markten in de greep. Na eerdere waarschuwingen van Fed-bestuurders over de hoge inflatie blijkt uit de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve dat de centrale bank in de komende maanden de rente met stappen van 0,5 procentpunt wil verhogen om de inflatie te bestrijden. Normaal gesproken houdt de Fed het liever bij geleidelijke rentestappen van 0,25 procentpunt, zoals bij de renteverhoging in maart.

Verder wil de Fed zijn enorme obligatiebezit gaan afbouwen. Dat zal met een tempo van maximaal 95 miljard dollar per maand worden gedaan. Tijdens de coronacrisis werden deze obligaties opgekocht door de centrale bank om de economie te ondersteunen. Door de afbouw wordt de kredietverlening in de hele economie aangescherpt.

Ook houden beleggers de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten. De ambassadeurs van de EU-landen hebben volgens ingewijden nog geen overeenstemming bereikt over het nieuwe sanctiepakket dat het landenblok Rusland wil opleggen. De Europese Commissie stelde dinsdag voor om onder meer de import van kolen uit het land te verbieden. Donderdag praten de 27 EU-ambassadeurs verder over de sancties.

Vlak begin

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een vrijwel vlak begin. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te openen. De Aziatische beurzen gingen donderdag omlaag. De Nikkei in Tokio eindigde 1,7 procent in de min. De beurzen in Hongkong en Shanghai noteerden tussentijds ruim 1 procent lager ondanks de hoop op meer stimuleringsmaatregelen door Beijing om de economische impact van de strengere lockdowns in China op te vangen.

De Europese chipbedrijven zullen mogelijk bewegen op voorlopige resultaten van Samsung. Het Zuid-Koreaanse tech- en chipconcern liet weten dat de winst in het eerste kwartaal naar verwachting met ruim 50 procent is gestegen ondanks logistieke problemen.

Onward Medical

Op het Damrak staat Onward Medical in de belangstelling. Het biotechbedrijf liet weten dat in het medische tijdschrift New England Journal of Medicine een onderzoek is gepubliceerd waaruit blijkt dat Onwards behandeling van hypotensie, ofwel lage bloeddruk, bij ruggenmergletsel ook kan worden toegepast bij de ziekte van Parkinson.

De euro was 1,0918 dollar waard, tegen 1,0912 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 97,65 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 102,80 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beijing: China en VS gaan heffingen op sommige producten verlagen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

5 minuten geleden
Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

1 uur geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

3 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

4 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

6 uur geleden
Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

7 uur geleden
Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

17 uur geleden