Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak blijft in het rood ondanks herstel op Wall Street

Damrak blijft in het rood ondanks herstel op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam slaagden er dinsdag niet in te profiteren van hogere openingskoersen op Wall Street. Ook het scherpe herstel van de bitcoin en andere cryptomunten bood geen soelaas. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde opnieuw voor terughoudendheid.

De beurshandel staat in de laatste weken van het jaar vooral in het teken van de rentevergaderingen van de grote centrale banken, die later deze maand worden gehouden. Hogere koersen van zwaarwegende banken en chipconcerns konden de AEX niet uit het rood trekken. De hoofdindex sloot met een verlies van 0,3 procent op 944,84 punten. Maandag eindigde de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam nog 0,5 procent hoger. De MidKap zakte 0,2 procent tot 906,46 punten. De beurs in Frankfurt won 0,5 procent, Parijs zakte 0,3 procent. Londen eindigde vrijwel vlak.

In Europa keken beleggers dinsdag uit naar de inflatiecijfers over november. De inflatie in de eurozone nam licht toe tot 2,2 procent, iets hoger dan verwacht. Het cijfer is belangrijk voor het rentebeleid van de ECB. In oktober bleef de inflatie iets boven de doelstelling van 2 procent van de centrale bank.

Kleinere fondsen

De sterkste dalers in de AEX waren verdeeld over verschillende sectoren. Zo stond muziekconcern UMG onderaan met een verlies van bijna 3 procent. Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich en techinvesteerder Prosus volgden met verliezen tot 2,6 procent. Just Eat Takeaway maakte bekend dat topman en oprichter Jitse Groen per 1 januari aftreedt. Hij wordt opgevolgd door Roberto Gandolfo, de huidige voorzitter van de raad van commissarissen van Just Eat en baas van Prosus Europe. Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, is overgenomen door Prosus en van de beurs gehaald.

Bij de kleinere fondsen in Amsterdam verloor softwarebedrijf CM.com 3,6 procent. Branchegenoot Bird heeft zijn voorstel om het bedrijf over te nemen ingetrokken en heeft al zijn aandelen CM.com verkocht.

In Frankfurt klom Bayer 11,5 procent. De regering van Trump heeft het Amerikaanse Hooggerechtshof opgeroepen het beroep van Bayer in de rechtszaken rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup in behandeling te nemen. Bayer is sinds de overname van Monsanto in 2018 verwikkeld in duizenden rechtszaken rond Roundup.

Meer uit Financieel

Oprichter Dell doneert 6 miljard aan jeugdprogramma Trump

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Michael Dell en zijn echtgenote Susan Dell hebben aangekondigd 6,25 miljard dollar (5,4 miljard euro) te doneren aan een programma waarmee de regering-Trump kinderen van een beleggingsrekening wil voorzien. Met de gift hoopt de oprichter van computerconcern Dell meer kinderen te laten profiteren van het programma.

25 minuten geleden
Hobbypluimveehouders bezorgd over impact vogelgriepmaatregelen

UTRECHT (ANP) - Hobbypluimveefokkers maken zich zorgen over de impact van maatregelen tegen de vogelgriep. Omdat zij vanwege afschermplichten de afgelopen vijf jaar nauwelijks nog iets met hun dieren mochten doen, stoppen steeds meer fokkers ermee. Dit meldt voorzitter Jan Dirk Nijkamp van Kleindier Liefhebbers Nederland (KLN), de landelijke vereniging van houders die kleine dieren als hobby houden.

1 uur geleden
FrieslandCampina wil met overname in VS groeien op eiwitmarkt

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina wil met een overname in de Verenigde Staten een sterkere positie innemen op de markt voor hoogwaardige eiwitten. Het Nederlandse zuivelconcern koopt Wisconsin Whey Protein, dat voor de Noord-Amerikaanse markt wei-eiwitten produceert. Die worden steeds populairder als bestanddeel voor sportvoeding of voedingssupplementen.

2 uur geleden
Warner Bros. stijgt op Wall Street na hoger bod van Netflix

NEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery is dinsdag een van de stijgers op de beurzen in New York. Het bedrijf won 1,2 procent aan beurswaarde na een bericht van zakenkrant The Wall Street Journal. Hierin schreef de krant dat Netflix zijn bod op de entertainment- en streamingactiviteiten, waaronder de studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery, heeft verhoogd. De biedingsstrijd rond het mediaconcern gaat daarmee een nieuwe ronde in.

2 uur geleden
ACM mocht overname van Sandd door PostNL in 2019 weigeren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.

5 uur geleden
Mediabedrijf RTL schrapt ongeveer 600 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.

5 uur geleden
ING zet met bankengroep verdere stap richting euro-stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.

5 uur geleden