Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak begint rustig aan halve handelsdag, Frankfurt gesloten

Damrak begint rustig aan halve handelsdag, Frankfurt gesloten

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs maken zich vrijdag op voor een rustige verkorte handelsdag. Vanwege kerstavond sluiten de markten van beursuitbater Euronext, waaronder die in Amsterdam, Brussel en Parijs, om 14.00 uur de deuren. De beurs in Londen gaat om 13.30 uur dicht en de markten in Frankfurt, Milaan, Madrid en Zürich zijn gesloten. Ook op Wall Street hebben beleggers een lang kerstweekend.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren licht lager te beginnen aan de halve handelsdag. Ook de beursgraadmeters in Parijs en Londen zullen naar verwachting met kleine minnen openen. In Azië lieten de belangrijkste aandelenmarkten vrijdag een gemengd beeld zien. In Tokio ging de Nikkei 0,1 procent lager het weekeinde in en de Hang Seng-index in Hongkong sloot 0,1 procent hoger na een verkorte handelssessie.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent lager. De lockdown in de Chinese stad Xi'an zette de stemming onder druk. Verschillende Chinese bedrijven verklaarden dat hun activiteiten door de maatregelen in de stad met 13 miljoen inwoners worden geraakt.

Veon

Het Russische telecomconcern Veon, dat een notering heeft op het Damrak, liet weten twee nieuwe kredietfaciliteiten te hebben afgesloten voor omgerekend 1,1 miljard euro. Het geld zal worden gebruikt voor algemene bedrijfsdoelen.

Optiekconcern GrandVision, dat begin januari verdwijnt van de Amsterdamse beurs, en brillenproducent EssilorLuxottica hebben een koper gevonden voor de brillenzaken van Eye Wish. In totaal 142 winkels in Nederland gaan inclusief de merknaam en samen met 35 Belgische GrandOptical-zaken over naar de Oostenrijkse branchegenoot MPG. De verkoop is het gevolg van de toezeggingen die EssilorLuxottica aan Brussel moest doen om GrandVision over te nemen.

Koersen

De Europese beurzen sloten donderdag in het groen. De AEX-index klom 1,3 procent tot 792,30 punten en de MidKap won 0,8 procent tot 1054,94 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1 procent. Ook Wall Street zette de opmars voort. De Dow-Jonesindex won 0,6 procent tot 35.950,56 punten. De S&P 500 klom 0,6 procent tot een nieuw recordniveau en techbeurs Nasdaq steeg 0,9 procent.

De euro was 1,1329 dollar waard, tegen 1,1315 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 73,76 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 76,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

World Economic Forum in Davos begonnen met openingsconcert

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.

2 uur geleden
Kunstmestproducent OCI mag van rechter voorlopig niet fuseren

AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.

5 uur geleden
Ministers eurolanden dragen Kroaat voor als vicepresident ECB

BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.

6 uur geleden
ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.

6 uur geleden
Bloomberg: defensiebedrijf CSG wil nog deze week debuut op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.

6 uur geleden
AEX-index verliest flink na heffingsdreiging Trump over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.

7 uur geleden
Bessent noemt mogelijke tegenheffingen Europa onverstandig

DAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.

7 uur geleden