Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak begint rustig aan drukke cijferweek

Damrak begint rustig aan drukke cijferweek

AMSTERDAM (ANP) - De beursweek op het Damrak begint maandag nog vrij rustig, maar vanaf dinsdag komt het kwartaalcijferseizoen goed op gang met resultaten van KPN, Besi en ASMI. Later in de week komen ook andere AEX-bedrijven als Heineken, Unibail-Rodamco-Westfield, Shell en Signify met cijfers. Ook geeft luchtvaartcombinatie Air France-KLM aan het einde van de week een kijkje in de boeken. Op Wall Street gaat de aandacht deze week vooral uit naar de kwartaalberichten van grote techbedrijven als Facebook, Google-moeder Alphabet, Microsoft, Apple en Amazon.

De hoofdindex op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht hoger begin van de laatste week van oktober. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken met kleine plussen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio gingen maandag overwegend vooruit. De Nikkei in Tokio was een negatieve uitschieter met een min van 0,7 procent door koersverliezen in de Japanse chipsector.

In Hongkong zakte Evergrande 1,5 procent ondanks dat het noodlijdende Chinese vastgoedconcern liet weten het werk aan meer dan tien vastgoedprojecten in zes steden te hebben hervat. China Evergrande New Energy Vehicle Group maakte een koerssprong van 9 procent. De voorzitter van Evergrande wil dat de activiteiten op het gebied van elektrische voertuigen in tien jaar de belangrijkste activiteit zijn binnen het concern in plaats van vastgoed.

Bankensector

De bankensector staat ook in de belangstelling. De Britse bank HSBC zag de winst in het derde kwartaal fors stijgen en gaat voor 2 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Elders in de bankensector werd bekend dat de overname van de Italiaanse bank Monte dei Paschi door de grote branchegenoot UniCredit niet doorgaat. De Italiaanse regering en UniCredit konden het niet eens worden over de voorwaarden van de verkoop van de bank.

Beleggers houden ook de ontwikkelingen rond Noord-Ierland in de gaten. De gesprekken tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie over de handel met Noord-Ierland gaan deze week verder in Londen. Volgens bronnen rond de Britse onderhandelaars waren de gesprekken in Brussel afgelopen week constructief, maar zijn er op de belangrijke punten nog grote verschillen.

De euro was 1,1656 dollar waard, tegen 1,1634 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1 procent tot 84,55 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 86,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Grotere AI-zorgen en nieuw model drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. De verkoopgolf onder chipfabrikanten werd vrijdag heviger. Beleggers maken zich steeds meer zorgen dat de enorme uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) van techbedrijven steeds moeilijker te rechtvaardigen zijn.

3 uur geleden
Bloomberg: Apple spreekt regering over schikking mededingingszaak

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple praat met het Amerikaanse ministerie van Justitie over het schikken van een rechtszaak uit 2024 waarin het techbedrijf wordt beschuldigd van het overtreden van de mededingingswetgeving. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
AEX-index sluit weer onder de 1100 punten om AI-zorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten tot onder de 1100 punten. Donderdag bereikte de hoofdindex voor het eerst ooit een slotstand boven die grens, nadat de AEX een dag eerder al tussentijds dat aantal aantikte. Maar vrijdag zorgden onder meer de koersverliezen van de chipbedrijven voor een lagere slotstand.

8 uur geleden
Brussel wil regels over omvang banken in de EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de regels voor EU-banken herzien en standaardiseren. Het gaat onder meer om afspraken over de omvang van de banken in de EU, hun activiteiten en bedrijfsmodellen. "De banken in de Europese Unie zijn niet groot genoeg om te concurreren, zowel internationaal als intern", zei Eurocommissaris Maria Luís Albuquerque (Financiële diensten) vrijdag op een persconferentie.

9 uur geleden
Apple lost Nvidia af als waardevolste bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP) - Techconcern Apple heeft Nvidia ingehaald als waardevolste bedrijf ter wereld. Het Amerikaanse chipbedrijf was sinds bijna een jaar het meest waard op de beurs door de grote vraag naar toepassingen voor kunstmatige intelligentie, maar inmiddels kijken beleggers breder naar de toegevoegde waarde van AI. Nvidia verliest daardoor wat terrein.

9 uur geleden
CNV maakt zich grote zorgen om reorganisatie bij vervoerder Qbuzz

UTRECHT (ANP) - CNV maakt zich grote zorgen over ingrepen bij Qbuzz in het personeelsbestand. De vakbond meldt dat de vervoerder een afdeling in Groningen samenvoegt met een afdeling in Utrecht, waardoor ongeveer twintig mensen hun baan zouden kwijtraken. CNV vreest dat dit het begin is van een grote reorganisatie.

9 uur geleden
Franse kansspelautoriteit blokkeert toegang tot Polymarket

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse kansspelautoriteit heeft internetproviders opdracht gegeven de Amerikaanse site Polymarket te blokkeren. Op de site wordt door te wedden op bepaalde vermeende toekomstige gebeurtenissen met cryptocurrency gegokt. De Franse regering ziet dit als een illegale goksite en heeft al in 2024 bepaald dat er in Frankrijk geen financiële transacties mogen zijn via de site.

9 uur geleden