Damrak begint rustig aan drukke cijferweek
AMSTERDAM (ANP) - De beursweek op het Damrak begint maandag nog vrij rustig, maar vanaf dinsdag komt het kwartaalcijferseizoen goed op gang met resultaten van KPN, Besi en ASMI. Later in de week komen ook andere AEX-bedrijven als Heineken, Unibail-Rodamco-Westfield, Shell en Signify met cijfers. Ook geeft luchtvaartcombinatie Air France-KLM aan het einde van de week een kijkje in de boeken. Op Wall Street gaat de aandacht deze week vooral uit naar de kwartaalberichten van grote techbedrijven als Facebook, Google-moeder Alphabet, Microsoft, Apple en Amazon.
De hoofdindex op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht hoger begin van de laatste week van oktober. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken met kleine plussen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio gingen maandag overwegend vooruit. De Nikkei in Tokio was een negatieve uitschieter met een min van 0,7 procent door koersverliezen in de Japanse chipsector.
In Hongkong zakte Evergrande 1,5 procent ondanks dat het noodlijdende Chinese vastgoedconcern liet weten het werk aan meer dan tien vastgoedprojecten in zes steden te hebben hervat. China Evergrande New Energy Vehicle Group maakte een koerssprong van 9 procent. De voorzitter van Evergrande wil dat de activiteiten op het gebied van elektrische voertuigen in tien jaar de belangrijkste activiteit zijn binnen het concern in plaats van vastgoed.
Bankensector
De bankensector staat ook in de belangstelling. De Britse bank HSBC zag de winst in het derde kwartaal fors stijgen en gaat voor 2 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Elders in de bankensector werd bekend dat de overname van de Italiaanse bank Monte dei Paschi door de grote branchegenoot UniCredit niet doorgaat. De Italiaanse regering en UniCredit konden het niet eens worden over de voorwaarden van de verkoop van de bank.
Beleggers houden ook de ontwikkelingen rond Noord-Ierland in de gaten. De gesprekken tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie over de handel met Noord-Ierland gaan deze week verder in Londen. Volgens bronnen rond de Britse onderhandelaars waren de gesprekken in Brussel afgelopen week constructief, maar zijn er op de belangrijke punten nog grote verschillen.
De euro was 1,1656 dollar waard, tegen 1,1634 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1 procent tot 84,55 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 86,25 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Biologische bestrijders worden vaker ingezet tegen plagen in de glastuinbouw, maar het oppervlak waarop ze worden gebruikt is gelijk gebleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in nieuwe cijfers. In 2024 ging het volgens voorlopige cijfers om 94 procent van het oppervlak, hetzelfde als in 2020. Er kunnen meerdere bestrijders tegelijk worden gebruikt.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het eerst minder jonge zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers) dan het jaar ervoor. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt een daling van 19.000 zzp'ers tussen de 15 en 27 jaar in 2025. Jarenlang nam het aantal jonge zzp'ers juist toe.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Elektronicaketen Coolblue wil nog dit jaar beginnen met de verkoop van fietshelmen. "We zijn hard aan het nadenken om dit jaar met fietshelmen te starten. We hebben gesprekken met vrijwel elke fietshelmfabrikant, dus het zou zomaar eens heel snel kunnen gaan", zegt topman Pieter Zwart van Coolblue in een interview met het ANP.
43 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - In de tweede helft van vorig jaar zijn ruim 241.000 nieuwe hypotheken afgesloten, 14 procent meer dan een jaar eerder. Het was ook bijna net zo hoog als in de recordperiode van de tweede helft van 2020 tot en met het eerste halfjaar van 2022, meldt het Kadaster.
44 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - In de tweede helft van vorig jaar zijn ruim 241.000 nieuwe hypotheken afgesloten, 14 procent meer dan een jaar eerder. Het was ook bijna net zo hoog als in de recordperiode van de tweede helft van 2020 tot en met het eerste halfjaar van 2022, meldt het Kadaster.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Coolblue heeft vorig jaar opnieuw een recordomzet geboekt dankzij de versnellende groei in Duitsland en het openen van zes nieuwe winkels in Nederland, Belgiƫ en Duitsland. Dit jaar wil de elektronicaketen vooral in Duitsland verder groeien en in de drie landen tien nieuwe winkels openen, waarvan zeker zes in Nederland.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiƫren van woningzoekenden.
6 uur geleden