Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak begint rustig aan drukke cijferweek

Damrak begint rustig aan drukke cijferweek

AMSTERDAM (ANP) - De beursweek op het Damrak begint maandag nog vrij rustig, maar vanaf dinsdag komt het kwartaalcijferseizoen goed op gang met resultaten van KPN, Besi en ASMI. Later in de week komen ook andere AEX-bedrijven als Heineken, Unibail-Rodamco-Westfield, Shell en Signify met cijfers. Ook geeft luchtvaartcombinatie Air France-KLM aan het einde van de week een kijkje in de boeken. Op Wall Street gaat de aandacht deze week vooral uit naar de kwartaalberichten van grote techbedrijven als Facebook, Google-moeder Alphabet, Microsoft, Apple en Amazon.

De hoofdindex op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht hoger begin van de laatste week van oktober. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken met kleine plussen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio gingen maandag overwegend vooruit. De Nikkei in Tokio was een negatieve uitschieter met een min van 0,7 procent door koersverliezen in de Japanse chipsector.

In Hongkong zakte Evergrande 1,5 procent ondanks dat het noodlijdende Chinese vastgoedconcern liet weten het werk aan meer dan tien vastgoedprojecten in zes steden te hebben hervat. China Evergrande New Energy Vehicle Group maakte een koerssprong van 9 procent. De voorzitter van Evergrande wil dat de activiteiten op het gebied van elektrische voertuigen in tien jaar de belangrijkste activiteit zijn binnen het concern in plaats van vastgoed.

Bankensector

De bankensector staat ook in de belangstelling. De Britse bank HSBC zag de winst in het derde kwartaal fors stijgen en gaat voor 2 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Elders in de bankensector werd bekend dat de overname van de Italiaanse bank Monte dei Paschi door de grote branchegenoot UniCredit niet doorgaat. De Italiaanse regering en UniCredit konden het niet eens worden over de voorwaarden van de verkoop van de bank.

Beleggers houden ook de ontwikkelingen rond Noord-Ierland in de gaten. De gesprekken tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie over de handel met Noord-Ierland gaan deze week verder in Londen. Volgens bronnen rond de Britse onderhandelaars waren de gesprekken in Brussel afgelopen week constructief, maar zijn er op de belangrijke punten nog grote verschillen.

De euro was 1,1656 dollar waard, tegen 1,1634 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1 procent tot 84,55 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 86,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASML kritisch op Amerikaans voorstel voor verdere exportbeperking

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML blijft hoopvol dat verdere Amerikaanse beperkingen voor de export van chiptechnologie naar China uitblijven. Financieel topman Roger Dassen is kritisch op de in het Amerikaanse Congres voorgestelde Match Act. Hij hoopt dat de Amerikaanse politiek na de tussentijdse verkiezingen volgende maand ook inziet dat het voorstel geen goed idee is.

53 minuten geleden
Duitsland wil dat EU meer importbeperkingen oplegt aan China

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland zal er bij de Europese Unie op aandringen om snel meer beperkingen op te leggen voor goederen die uit China worden geïmporteerd. Naast het onlangs overeengekomen importquotum van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd, wil Duitsland ook beschermingsmaatregelen om de import van goederen uit andere sectoren te beperken.

54 minuten geleden
Schappen bij diverse Albert Heijns steeds leger na cyberincident

DEN HAAG (ANP) - De schappen bij verschillende supermarkten van Albert Heijn raken steeds leger door het cyberincident bij de onderneming. Dat geldt vooral bij de afdeling groente en fruit, zien verslaggevers van het ANP.

1 uur geleden
AEX-index begint met winst, ASML stijgt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met winst begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van ASML. De Veldhovense chipmachinefabrikant blijft profiteren van de omvangrijke investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) en zag de omzet en winst in het derde kwartaal stijgen. Ook werd het bedrijf iets positiever over de jaaromzet. Het aandeel werd 2,7 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Anthropic vraagt hof VS om herziening uitspraak veiligheidsrisico

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic heeft het federale hof van beroep in de Verenigde Staten gevraagd om de uitspraak te herzien, waarin het AI-bedrijf werd aangemerkt als een risico voor de Amerikaanse nationale veiligheid. Het hof oordeelde op 25 september dat het Amerikaanse ministerie van Defensie het bedrijf achter chatbot Claude mag uitsluiten van opdrachten, omdat het een nationaal veiligheidsrisico zou vormen.

3 uur geleden
Trump: grootschalige grondstofwinning in Groenland gaat van start

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan beginnen met het op grote schaal winnen van grondstoffen in Groenland. Dat zegt president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

3 uur geleden
IMF: meer nodig dan groei om staatsschuld VS terug te dringen

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in de Verenigde Staten kan de oplopende staatsschuld en het begrotingstekort van het land niet snel genoeg terugdringen. Daarom zijn aanvullende maatregelen nodig, heeft Kristalina Georgieva, directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), woensdag gezegd.

3 uur geleden