Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak begint positief aan week vol rentebesluiten

Damrak begint positief aan week vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt maandag licht hoger te beginnen aan de nieuwe beursweek, die vooral in het teken staat van de rentebesluiten van centrale banken wereldwijd. In het eurogebied zal de Europese Centrale Bank (ECB) zo goed als zeker de rente donderdag verder verhogen om de aanhoudende hoge inflatie te bestrijden. In de Verenigde Staten wordt gehoopt dat de Federal Reserve op woensdag na tien renteverhogingen op rij even een pauze zal houden. In China en Japan vergaderen de centrale bankiers op respectievelijk donderdag en vrijdag over het rentebeleid.

De Fed begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. Op die dag komt nog het Amerikaanse inflatiecijfer over mei naar buiten. Economen verwachten dat de inflatie in de grootste economie ter wereld vorige maand iets is afgekoeld. De kerninflatie, waarin de sterk schommelende energie- en voedselprijzen niet worden meegenomen, blijft echter hardnekkig hoog.

De Aziatische markten lieten maandag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,5 procent hoger. Beleggers verwachten dat de Bank of Japan later deze week het zeer ruime stimuleringsbeleid ongewijzigd zal laten aangezien de inflatie in het land nog altijd relatief laag is in vergelijking met andere grote landen. De Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,1 procent.

Strategie Shell

Op het Damrak gaat de aandacht uit naar Shell. Het olie- en gasconcern houdt woensdag een beleggersdag en zal dan meer bekendmaken over de strategie voor de komende jaren. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal bekijkt Shell daarbij de opties voor zijn chemische activiteiten, die vorig jaar verlieslatend waren.

In Zürich staat UBS in de belangstelling. De Zwitserse bank heeft de overname van concurrent Credit Suisse afgerond. UBS nam zijn branchegenoot in maart over en redde de door schandalen geplaagde bank daarmee van de ondergang. Komende tijd gaat UBS waarschijnlijk veel banen schrappen om de organisatie opnieuw vorm te geven.

Reorganisatie

In Frankfurt zal het aandeel Volkswagen mogelijk bewegen op een bericht in Handelsblatt. De Duitse zakenkrant meldde dat het autoconcern voorbereidingen treft voor de grootste reorganisatie in decennia. Topman Oliver Blume zal de plannen naar verwachting tijdens de beleggersdag op 21 juni bekendmaken.

De euro was 1,0747 dollar waard, tegen 1,0751 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,2 procent minder op 69,31 dollar. Brentolie werd ook 1,2 procent goedkoper, op 73,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Consumentenbond: voedselmakers misleiden klanten met vezelclaims

DEN HAAG (ANP) - Voedselfabrikanten misleiden klanten in de supermarkt door hun producten gezonder te laten lijken. Dat concludeert de Consumentenbond na onderzoek van verschillende producten die claimen vezelrijk te zijn.

28 minuten geleden
Bedrijvigheid Frankrijk heeft te lijden onder hitte

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse bedrijfsleven heeft in augustus te maken gehad met een krimp van de economische activiteit. Vooral de dienstensector was minder bedrijvig, meldt marktonderzoeker S&P Global. Een aantal bedrijven gaf aan dat dit door de extreme hitte in Frankrijk kwam.

46 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig door onrust op obligatiemarkt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een kleine winst begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door aanhoudende onrust op de obligatiemarkten. De Amerikaanse beurzen sloten donderdag flink lager doordat de rentes op staatsobligaties weer opliepen. Eerder deze week stegen de rentes op langlopende Amerikaanse staatsleningen al tot het hoogste niveau in bijna twintig jaar, mede door zorgen over de enorme staatsschuld van de VS.

2 uur geleden
Vluchten in Noorwegen geschrapt om staking luchtverkeersleiders

OSLO (ANP) - Vluchten op luchthavens in Noorwegen zijn vrijdag ontregeld door een staking van luchtverkeersleiders. Daardoor zijn aankomende en vertrekkende vluchten geschrapt of vertraagd. Dat meldt Avinor, de beheerder van veel Noorse vliegvelden.

2 uur geleden
Oudste bank ter wereld doet bod op twee Italiaanse banken

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, wil twee van zijn Italiaanse concurrenten overnemen. Met de overnames wil Monte dei Paschi voorkomen dat het zelf wordt overgenomen door de grotere Italiaanse bank Intesa Sanpaolo, die in juni een bod uitbracht.

3 uur geleden
Koreaanse werknemers Hyundai staken voor het eerst in tien jaar

SEOUL (ANP/RTR) - Werknemers van autofabrikant Hyundai Motor in Zuid-Korea hebben voor het eerst in tien jaar gestaakt. Volgens de vakbond voor personeel van het autoconcern doen ongeveer 40.000 mensen mee aan de staking van een dag.

3 uur geleden
Bedrijfsinvesteringen met bijna 3 procent omhoog in juni

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van Nederlandse bedrijven zijn in juni gestegen, na twee maanden met dalingen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen de investeringen met 2,7 procent omhoog in vergelijking met een jaar eerder. In mei en april waren er nog dalingen van respectievelijk 1,3 en 1,5 procent te zien.

4 uur geleden