Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak begint met klein verlies aan Koningsdag

Damrak begint met klein verlies aan Koningsdag

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak, waar op Koningsdag gewoon wordt gehandeld, lijkt de Amsterdamse AEX-index woensdag licht lager te beginnen. Beleggers verwerken de forse koersverliezen op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq dinsdag 4 procent kwijtraakte. Ook gaat de aandacht uit naar het besluit van Rusland om de gaskraan naar Polen en Bulgarije dicht te draaien.

Rusland kondigde vorige maand aan dat "onvriendelijke landen", waaronder de EU-landen, hun gasrekening in roebels moesten gaan betalen. Rusland slaat daarmee terug voor de westerse sancties naar aanleiding van de Russische inval in Oekraïne. Woensdag bleek echter dat er toch gas uit Rusland blijft stromen naar Polen en Bulgarije, ondanks het dreigement van het Russische staatsgasbedrijf Gazprom om de leveringen aan die landen te stoppen.

Buiten het Damrak kwamen de banken Credit Suisse en Deutsche Bank met resultaten. Het Zwitserse Credit Suisse leed een verlies in het eerste kwartaal, terwijl Deutsche Bank de winst zag stijgen. Daarnaast wordt uitgekeken naar de kwartaalcijfers van Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, die na de slotbel in New York naar buiten komen.

DSM

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een openingsverlies van 0,1 procent. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine minnen te openen. De belangrijkste Aziatische markten lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde 1,2 procent lager en de beurs in Shanghai noteerde tussentijds 1,9 procent in de plus.

Op het Damrak liet DSM weten een strategische samenwerking te hebben gesloten met het Amerikaanse Elanco. Door de samenwerking krijgt Elanco de exclusieve licentierechten voor de ontwikkeling, productie en commercialisering van Bovaer in de Verenigde Staten. Bovaer is een door DSM ontwikkeld voedingssupplement voor koeien. Met het middel kan volgens DSM de methaanuitstoot van koeien met gemiddeld 30 procent worden verminderd.

Dalingen

De Europese beurzen sloten dinsdag lager. De AEX daalde 0,5 procent tot 695,57 punten. De MidKap daalde ook 0,5 procent, tot 1032,59 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 1,2 procent. Londen won 0,1 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 2,4 procent lager op 33.240,18 punten en de brede S&P 500 verloor 2,8 procent.

De euro was 1,0628 dollar waard, tegen 1,0661 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 102,12 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 105,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

29 minuten geleden
Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

2 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

3 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

4 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

5 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

5 uur geleden
Werkgelegenheid VS groeit veel sterker dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.

5 uur geleden