Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak begint met klein verlies aan Koningsdag

Damrak begint met klein verlies aan Koningsdag

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak, waar op Koningsdag gewoon wordt gehandeld, lijkt de Amsterdamse AEX-index woensdag licht lager te beginnen. Beleggers verwerken de forse koersverliezen op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq dinsdag 4 procent kwijtraakte. Ook gaat de aandacht uit naar het besluit van Rusland om de gaskraan naar Polen en Bulgarije dicht te draaien.

Rusland kondigde vorige maand aan dat "onvriendelijke landen", waaronder de EU-landen, hun gasrekening in roebels moesten gaan betalen. Rusland slaat daarmee terug voor de westerse sancties naar aanleiding van de Russische inval in Oekraïne. Woensdag bleek echter dat er toch gas uit Rusland blijft stromen naar Polen en Bulgarije, ondanks het dreigement van het Russische staatsgasbedrijf Gazprom om de leveringen aan die landen te stoppen.

Buiten het Damrak kwamen de banken Credit Suisse en Deutsche Bank met resultaten. Het Zwitserse Credit Suisse leed een verlies in het eerste kwartaal, terwijl Deutsche Bank de winst zag stijgen. Daarnaast wordt uitgekeken naar de kwartaalcijfers van Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, die na de slotbel in New York naar buiten komen.

DSM

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een openingsverlies van 0,1 procent. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine minnen te openen. De belangrijkste Aziatische markten lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde 1,2 procent lager en de beurs in Shanghai noteerde tussentijds 1,9 procent in de plus.

Op het Damrak liet DSM weten een strategische samenwerking te hebben gesloten met het Amerikaanse Elanco. Door de samenwerking krijgt Elanco de exclusieve licentierechten voor de ontwikkeling, productie en commercialisering van Bovaer in de Verenigde Staten. Bovaer is een door DSM ontwikkeld voedingssupplement voor koeien. Met het middel kan volgens DSM de methaanuitstoot van koeien met gemiddeld 30 procent worden verminderd.

Dalingen

De Europese beurzen sloten dinsdag lager. De AEX daalde 0,5 procent tot 695,57 punten. De MidKap daalde ook 0,5 procent, tot 1032,59 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 1,2 procent. Londen won 0,1 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 2,4 procent lager op 33.240,18 punten en de brede S&P 500 verloor 2,8 procent.

De euro was 1,0628 dollar waard, tegen 1,0661 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 102,12 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 105,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

World Economic Forum in Davos begonnen met openingsconcert

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.

2 uur geleden
Kunstmestproducent OCI mag van rechter voorlopig niet fuseren

AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.

4 uur geleden
Ministers eurolanden dragen Kroaat voor als vicepresident ECB

BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.

5 uur geleden
ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.

6 uur geleden
Bloomberg: defensiebedrijf CSG wil nog deze week debuut op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.

6 uur geleden
AEX-index verliest flink na heffingsdreiging Trump over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.

6 uur geleden
Bessent noemt mogelijke tegenheffingen Europa onverstandig

DAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.

7 uur geleden