Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Damrak begint hoger aan eerste beursweek 2021'

'Damrak begint hoger aan eerste beursweek 2021'

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs zal maandag naar verwachting hoger beginnen aan de eerste week van 2021. Ook elders in Europa lijken de beursgraadmeters in het groen te openen. Het nieuwe jaar staat vooral in het teken van de vaccinatiecampagnes tegen corona. Nu steeds meer landen beginnen met het vaccineren tegen het longvirus, groeit het optimisme dat de wereldwijde handel verder zal aantrekken. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen en mogelijke strengere maatregelen om het virus in te dammen, zorgen daarbij op korte termijn voor enige terughoudendheid.

Ook zullen beleggers oog hebben voor de uitwerking van het brexitakkoord tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie, nu de Britten niet meer automatisch toegang hebben tot de Europese interne markt. De eerste dagen van het nieuwe jaar was er traditiegetrouw minder economische bedrijvigheid. Daarmee was de exacte impact ook minder goed in te schalen.

Op macro-economisch vlak bleek uit cijfers van marktonderzoekers Caixin en Markit dat de bedrijvigheid in de Chinese industrie in december opnieuw is toegenomen. Het groeitempo viel wel wat terug ten opzichte van november.

Stembusgang Georgia

Aan het coronafront wordt in het Verenigd Koninkrijk het inenten van inwoners deze week verder opgevoerd. Er wordt een tweede vaccin in gebruik genomen. Ook openen honderden nieuwe locaties de deuren waar mensen terecht kunnen om ingeënt te worden. In Nederland wordt op 8 januari begonnen met vaccineren.

Op Wall Street is de blik gericht op de extra stembusgang voor de verkiezing van twee senatoren voor de Amerikaanse staat Georgia. De uitslag is cruciaal voor de koers van de Amerikaanse regering onder de nieuw verkozen president Joe Biden. Als beide zetels naar de Democratische partij gaan, krijgt Bidens partij het zowel in de Senaat als het Huis van Afgevaardigden voor het zeggen.

Air France-KLM

Bij de bedrijven staat Air France-KLM in de schijnwerpers. Volgens de Franse onderminister voor Transport Jean-Baptiste Djebbari is het nog een kwestie van "weken of maanden" voordat er een besluit is over de herkapitalisatie van de luchtvaartcombinatie. Zowel Frankrijk als Nederland heeft een belang van ongeveer 14 procent in het luchtvaartbedrijf, dat van de twee landen al 10,4 miljard aan staatssteun kreeg.

In Frankfurt gaat de aandacht uit naar TUI. Het reisconcern is hoopvol gestemd over het zomerseizoen van 2021, nu de meeste Europese landen zijn begonnen met het vaccineren tegen corona. Volgens de Duitse topman Fritz Joussen rekent zijn bedrijf op een "grotendeels normale zomer".

De euro was 1,2254 dollar waard, tegen 1,2277 dollar op de laatste dag van 2020. De olieprijs zat in de lift door speculatie dat oliekartel OPEC het huidige productieniveau zal handhaven om de prijs te ondersteunen. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 49,54 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 53,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Goederenoverslag havens Terneuzen, Vlissingen en Gent omhoog

TERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in het derde kwartaal hun goederenoverslag via de zeevaart zien stijgen. Dat meldt havenuitbater North Sea Port. De droogte had een beperkt effect op de overslag via de zeevaart, aldus het havenbedrijf.

59 minuten geleden
Personeel uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat actievoeren

ZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.

1 uur geleden
Mailadressen gelekt bij bedrijf achter Pac-Man en Digimon

TOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.

1 uur geleden
Bitcoinplatform Bitonic doet deze week aangifte na hack

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic doet deze week aangifte van de hack van zondagavond, waarbij een cybercrimineel vijf klantaccounts wist over te nemen. "De sporen van de aanvaller hebben we veiliggesteld, zodat we die aan de politie kunnen overdragen", laat het bedrijf woensdag weten.

2 uur geleden
Benzineprijs bijna 20 cent gedaald terwijl olieprijs hoog blijft

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs is sinds het bereiken van de recordstand eerder deze maand bijna 20 cent gedaald. Dat blijkt uit data van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De olieprijs staat juist rond het hoogste punt in maanden.

2 uur geleden
AEX opent lager op drukke dag met cijfers en rentebesluit VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met een klein verlies begonnen aan een drukke dag voor beleggers met kwartaalcijfers van onder meer Heineken, Unilever, Adyen en ASMI. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank en de resultaten van Microsoft en Google-moeder Alphabet later op de dag.

2 uur geleden
Cruise voor rest van leven eindigt abrupt in Cambodjaanse haven

PHNOM PENH (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zo'n tweehonderd passagiers die ervoor hadden betaald om op een cruiseschip te wonen en de wereld rond te reizen, zijn plotseling gestrand in een Cambodjaanse haven, omdat de rederij geen geld meer heeft. Het Amerikaanse Villa Vie Residences wijt dit aan "buitengewoon sterk" gestegen brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog.

2 uur geleden