Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Damrak begint hoger aan eerste beursweek 2021'

'Damrak begint hoger aan eerste beursweek 2021'

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs zal maandag naar verwachting hoger beginnen aan de eerste week van 2021. Ook elders in Europa lijken de beursgraadmeters in het groen te openen. Het nieuwe jaar staat vooral in het teken van de vaccinatiecampagnes tegen corona. Nu steeds meer landen beginnen met het vaccineren tegen het longvirus, groeit het optimisme dat de wereldwijde handel verder zal aantrekken. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen en mogelijke strengere maatregelen om het virus in te dammen, zorgen daarbij op korte termijn voor enige terughoudendheid.

Ook zullen beleggers oog hebben voor de uitwerking van het brexitakkoord tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie, nu de Britten niet meer automatisch toegang hebben tot de Europese interne markt. De eerste dagen van het nieuwe jaar was er traditiegetrouw minder economische bedrijvigheid. Daarmee was de exacte impact ook minder goed in te schalen.

Op macro-economisch vlak bleek uit cijfers van marktonderzoekers Caixin en Markit dat de bedrijvigheid in de Chinese industrie in december opnieuw is toegenomen. Het groeitempo viel wel wat terug ten opzichte van november.

Stembusgang Georgia

Aan het coronafront wordt in het Verenigd Koninkrijk het inenten van inwoners deze week verder opgevoerd. Er wordt een tweede vaccin in gebruik genomen. Ook openen honderden nieuwe locaties de deuren waar mensen terecht kunnen om ingeënt te worden. In Nederland wordt op 8 januari begonnen met vaccineren.

Op Wall Street is de blik gericht op de extra stembusgang voor de verkiezing van twee senatoren voor de Amerikaanse staat Georgia. De uitslag is cruciaal voor de koers van de Amerikaanse regering onder de nieuw verkozen president Joe Biden. Als beide zetels naar de Democratische partij gaan, krijgt Bidens partij het zowel in de Senaat als het Huis van Afgevaardigden voor het zeggen.

Air France-KLM

Bij de bedrijven staat Air France-KLM in de schijnwerpers. Volgens de Franse onderminister voor Transport Jean-Baptiste Djebbari is het nog een kwestie van "weken of maanden" voordat er een besluit is over de herkapitalisatie van de luchtvaartcombinatie. Zowel Frankrijk als Nederland heeft een belang van ongeveer 14 procent in het luchtvaartbedrijf, dat van de twee landen al 10,4 miljard aan staatssteun kreeg.

In Frankfurt gaat de aandacht uit naar TUI. Het reisconcern is hoopvol gestemd over het zomerseizoen van 2021, nu de meeste Europese landen zijn begonnen met het vaccineren tegen corona. Volgens de Duitse topman Fritz Joussen rekent zijn bedrijf op een "grotendeels normale zomer".

De euro was 1,2254 dollar waard, tegen 1,2277 dollar op de laatste dag van 2020. De olieprijs zat in de lift door speculatie dat oliekartel OPEC het huidige productieniveau zal handhaven om de prijs te ondersteunen. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 49,54 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 53,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

NS versobert compensatie reizigers bij stakingen

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) versoberen hun compensatie bij stakingen. Bij eerdere acties konden reizigers nog tot 25 euro terugvragen als compensatie voor vervangend vervoer omdat de treinen niet rijden. Voortaan kan dit niet meer, kondigt het vervoersbedrijf aan.

38 minuten geleden
VS gaan meer staatsobligaties terugkopen na sterke stijging rente

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën gaat aanzienlijk meer staatsobligaties met langere looptijd terugkopen dan eerder aangekondigd. In plaats van 2 miljard dollar is de Amerikaanse overheid van plan hier minstens 4 miljard dollar voor uit te trekken. De stap volgt op een stijging van rentes op staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds lange tijd. Het terugkopen van de schuldpapieren moet de rentes omlaagdrukken.

51 minuten geleden
Meer klantgegevens bol betrokken bij datalek CEVA dan gedacht

UTRECHT (ANP) - Bij de cyberaanval op het logistieke bedrijf CEVA zijn meer klantgegevens van bol betrokken dan de webwinkel eerder dacht. Klanten wier gegevens mogelijk ook zijn bekeken of gekopieerd, hebben hierover woensdag een mail ontvangen.

1 uur geleden
Baas Shell Nederland: slim als overheid Gronings gasveld krijgt

HILVERSUM (ANP) - Het zou verstandig zijn als de overheid de licentie voor het Groningenveld overneemt van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM). Dat heeft de afzwaaiende president-directeur van Shell Nederland, Frans Everts, woensdag gezegd in het radioprogramma Sven op 1. Het gasveld is gesloten, maar in geval van nood zou Den Haag daarmee kunnen besluiten om de gaswinning toch weer op te starten.

1 uur geleden
Koers Moderna schiet omhoog na testresultaten huidkankervaccin

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Moderna schoot woensdag bijna 88 procent omhoog op Wall Street. Dat gebeurde nadat het Amerikaanse biotechnologiebedrijf positieve testresultaten deelde voor een nieuw vaccin tegen huidkanker. Volgens de studie verkleint het middel de kans dat huidkanker terugkomt of zich verder verspreidt.

2 uur geleden
Farmaceuten melden positief resultaat in studie naar kankervaccin

CAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Farmacieconcerns Moderna en Merck & Co, in Nederland bekend als MSD, hebben positieve resultaten gemeld in een studie naar een kankervaccin. Volgens de bedrijven zouden hun vaccins de terugkeer van melanoom, een vorm van huidkanker, kunnen helpen verminderen.

2 uur geleden
Bankroet weerhoudt consument niet van aanschaf Batavus of Sparta

DEN HAAG (ANP) - Fietshandelaren blijven fietsen van merken als Batavus, Sparta en Babboe verkopen, volgt uit een rondgang door het ANP. Het Nederlandse moederbedrijf Accell van de bekende fietsmerken ging vorige week failliet.

2 uur geleden