Damrak begint 2020 met winst
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met winst aan het nieuwe jaar begonnen. Ook de meeste andere Europese beurzen openden in het groen. Beleggers verwerkten de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat de voorlopige handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China op 15 januari zal worden ondertekend in het Witte Huis. De details van het akkoord zijn nog niet vrijgegeven.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde na enige minuten handelen 0,6 procent in de plus op 608,04 punten. De MidKap steeg 1,2 procent tot 921,45 punten. De beurzen in Parijs en Londen klommen tot 0,6 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,1 procent.
Bij de kleinere bedrijven op het Damrak won Sligro 1,7 procent na een handelsbericht. Het groothandelsbedrijf boekte in 2019 een omzet van 2,39 miljard euro. Dat is 2,1 procent meer dan een jaar eerder. Op 23 januari brengt het bedrijf zijn volledige jaarcijfers naar buiten. Exclusief de effecten van overnames nam de omzet met 0,9 procent af.
Meer uit Financieel
STUTTGART (ANP/DPA) - Mercedes-Benz voert in Duitsland opnieuw een vrijwillige vertrekregeling in voor werknemers om de kosten te drukken. In sommige gevallen krijgen ook managers individuele aanbiedingen om te vertrekken, werd woensdag bekend.
39 minuten geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - De inflatie in Duitsland is in september gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van voorlopige cijfers. In augustus lag de inflatie in de grootste economie van Europa nog op 2,9 procent.
44 minuten geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple komt op 13 oktober met zijn langverwachte nieuwe smart-home-apparatuur. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het is de eerste test voor topman John Ternus.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese consumententoezichthouders willen gaan optreden tegen de gamebedrijven achter onder meer Candy Crush Saga, Minecraft en Clash of Clans. De gezamenlijke actie, waarbij ook de Autoriteit Consument & Markt betrokken is, richt zich op de manier waarop de bedrijven gebruikers verleiden om extra aankopen te doen in het spel, zogeheten in-game-aankopen. Gesprekken met de ondernemingen hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd en daarom starten de toezichthouders negen formele onderzoeken om de aanpassingen af te dwingen of een boete op te leggen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens hebben in de afgelopen zomerperiode meer passagiers over de vloer gehad dan een jaar eerder. Volgens de brancheorganisatie voor luchthavens ACI Europe nam het passagiersverkeer binnen het Europese netwerk in juli met 3,9 procent toe vergeleken met een jaar eerder en in augustus ging het om een stijging van 3,1 procent.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft het staatsenergiebedrijf SEFE opdracht gegeven de gasvoorraden aan te vullen vanwege de aanhoudende geopolitieke risico's. Het besluit werd genomen door minister Katherina Reiche van Economische Zaken en bondskanselier Friedrich Merz.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt ook de komende jaren verreweg de meeste post namens de overheid. De nieuwe overeenkomst, die op 1 januari ingaat, is kleiner dan eerder. Dat komt doordat een beperkt deel van de aanbesteding naar andere partijen is gegaan. Ook daalt de hoeveelheid overheidspost al langer. PostNL hield met deze afname al rekening in de financiële cijfers.
4 uur geleden