Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damen wil onderzeeër voor Nederlandse marine ook exporteren

Damen wil onderzeeër voor Nederlandse marine ook exporteren

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen wil de onderzeeërs die het bedrijf ontwikkelt voor de Nederlandse marine ook aan Canada aanbieden. Het Gorinchemse bedrijf heeft hierover overeenstemming bereikt met Saab-Kockums, dat meewerkt aan de nieuwe duikboten. Door de onderzeeërs te exporteren, verwacht Damen de kansen op het scheppen van banen en meer inkomsten voor de Nederlandse marinebouw te vergroten.

Het gaat om de C-718, waar Saab en Damen sinds 2015 aan werken. De twee bedrijven mikten erop dat de Koninklijke Marine vier nieuwe onderzeeërs van dit type zou bestellen als vervanging van de onderzeeërs van de Walrus-klasse.

Maar daarbij is hevige concurrentie, waarbij het Franse Naval volgens bronnen van De Telegraaf de megaorder waarschijnlijk binnenhaalt. Met de bouw van de nieuwe onderzeeërs zou 4 miljard euro gemoeid zijn.

Opdrachten

Canada is nog maar net begonnen met de aanbestedingsprocedure van nieuwe onderzeeërs. Die moeten de huidige onderzeeboten vervangen die op diesel en elektriciteit varen.

Damen haalde onlangs andere opdrachten binnen van het ministerie van Defensie. De scheepsbouwer krijgt een hoofdrol bij de bouw van vier nieuwe luchtverdedigings- en commandofregatten. Daarnaast gaat het bedrijf meebouwen aan zes amfibische transportschepen, die zonder haven mensen of goederen aan land kunnen brengen.

Met de opdrachten voor Damen hoopt de regering de Nederlandse maritieme industrie te versterken, zei demissionair staatssecretaris Christophe van der Maat (Defensie) vorige week.

Meer uit Financieel

Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

26 minuten geleden
Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

1 uur geleden
Hoop op einde oorlog in Midden-Oosten stuwt Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.

4 uur geleden
Werkgevers vragen leaserijders vaker goedkopere pomp op te zoeken

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.

5 uur geleden
Groot deel visserij niet de zee op om hoge brandstofkosten

URK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.

6 uur geleden
Veerdiensten overwegen prijsverhoging door hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.

6 uur geleden
Farmaceuten zien concurrentiepositie 'iedere maand verslechteren'

DEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.

7 uur geleden