
Damen Shipyards helpt Colombianen met bouw marinefregat
GORINCHEM (ANP) - Nederlands grootste scheepsbouwconcern Damen Shipyards heeft een deal gesloten voor de technische ondersteuning van de bouw van een fregat voor de Colombiaanse marine. Ook levert Damen onderdelen voor het marineschip, dat in Colombia gebouwd gaat worden.
"Colombia is, na Mexico en Brazilië, het derde land in Latijns-Amerika dat dit soort complexe marineschepen op eigen werven in licentie kan bouwen", meldt het Nederlandse bedrijf zondag. "Het schip betekent een significante investering in lokale werkgelegenheid en technologische ontwikkeling van de Colombiaanse maritieme industrie en daarmee in de nationale economie." Het schip krijgt een lengte van 107,5 meter en een breedte van ruim 14 meter.
Financiële details zijn niet bekendgemaakt. Het contract werd ondertekend in de Colombiaanse havenstad Cartagena.
Damen Shipyards maakte eerder deze maand bekend dat de omzet vorig jaar voor het eerst boven de 3 miljard euro is uitgekomen. De orderportefeuille groeide naar 11,3 miljard euro, eveneens een nieuw record.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter merken als Douwe Egberts en Pickwick, verhoogt opnieuw zijn prijzen. Dit bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. De krant wist de hand te leggen op een document dat supermarkten intern gebruiken bij prijsonderhandelingen. Daaruit bleek dat koffie in de winkel 15 tot 25 procent duurder zou kunnen worden.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Trump Mobile, de nieuwe mobiele dienst die vorige week door de Trump Organization werd geïntroduceerd, heeft teksten verwijderd die oorspronkelijk beloofden dat hun eerste mobiele telefoon, de T1 Phone, in de VS wordt geproduceerd.
51 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Elon Musk heeft Tesla's hoofd van operaties in Noord-Amerika en Europa ontslagen, te midden van dalende verkoopcijfers in beide regio's en de afnemende populariteit van het elektrische automerk. Dat meldt zakentijdschrift Forbes op basis van ingewijden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Beleggers leken opgelucht over het besluit van de kortgedingrechter om de aangekondigde staking van grondpersoneel bij KLM op zaterdag te verbieden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse handelstekort is in mei onverwacht toegenomen door de grootste daling in export sinds het begin van de coronapandemie. Dat is een tegenvaller voor president Donald Trump die het handelstekort van de Verenigde Staten als een groot nadeel ziet en met zijn importheffingen probeert bedrijven te dwingen om meer productie in de VS zelf te doen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met kleine winsten aan de handel begonnen na nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie. Maar de waarde van de dollar liep duidelijk terug na een gerucht dat president Donald Trump overweegt om de opvolger van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell ruim voor het einde van diens termijn te benoemen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gokbedrijf Optdeck, in Nederland bekend van goksite Unibet, heeft een dubbele waarschuwing gekregen van de Kansspelautoriteit (Ksa). De onderneming is de fout ingegaan met een bus van wielerploeg Unibet Tietema Rockets. Ook ontving de toezichthouder een signaal over een niet geoorloofde bonusfunctie in een gokspel van Unibet.
5 uur geleden