
Damen Shipyards helpt Colombianen met bouw marinefregat
GORINCHEM (ANP) - Nederlands grootste scheepsbouwconcern Damen Shipyards heeft een deal gesloten voor de technische ondersteuning van de bouw van een fregat voor de Colombiaanse marine. Ook levert Damen onderdelen voor het marineschip, dat in Colombia gebouwd gaat worden.
"Colombia is, na Mexico en Brazilië, het derde land in Latijns-Amerika dat dit soort complexe marineschepen op eigen werven in licentie kan bouwen", meldt het Nederlandse bedrijf zondag. "Het schip betekent een significante investering in lokale werkgelegenheid en technologische ontwikkeling van de Colombiaanse maritieme industrie en daarmee in de nationale economie." Het schip krijgt een lengte van 107,5 meter en een breedte van ruim 14 meter.
Financiële details zijn niet bekendgemaakt. Het contract werd ondertekend in de Colombiaanse havenstad Cartagena.
Damen Shipyards maakte eerder deze maand bekend dat de omzet vorig jaar voor het eerst boven de 3 miljard euro is uitgekomen. De orderportefeuille groeide naar 11,3 miljard euro, eveneens een nieuw record.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De tijdelijke financieel topman van Unilever, Srinivas Phatak, vervult die rol voortaan permanent. Het bedrijf achter Axe, Knorr en Dove heeft hem formeel benoemd tot hoogste financiële baas van het Britse concern. Hij treedt ook onmiddellijk toe tot het uitvoerend bestuur van Unilever.
19 minuten geledenPARIJS (ANP) - De productie van olie en gas uit bestaande velden daalt sterker dan verwacht. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in een rapport. Volgens het IEA gaat vooral de productie bij bestaande offshorevelden en bij schalieprojecten sterker omlaag. Nieuwe investeringen zullen daarom nodig zijn om de productie op peil te houden.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toezichthouder voor financiële markten SEC geeft prioriteit aan een voorstel van president Donald Trump om de verplichte kwartaalrapportages voor beursgenoteerde bedrijven af te schaffen. De beurswaakhond zegt Trumps voorstel uit te voeren om de "onnodige regeldruk op bedrijven verder te verminderen".
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft met een nipte meerderheid gestemd om Trump-adviseur Stephan Miran te benoemen als bestuurslid van de Federal Reserve. De stemming in de door Republikeinen gecontroleerde Senaat eindigde in 48-47.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De stemming zat er maandag goed in op Wall Street, waar de beursgraadmeters nieuwe records bereikten. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gemeld dat de handelsgesprekken met China voorspoedig verliepen. Autofabrikant Tesla (plus 3,6 procent) ging verder omhoog na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs heeft maandag een nieuw recordniveau bereikt, na vier weken op rij te zijn gestegen. De prijs van goud is dit jaar met ongeveer 40 procent opgelopen en behoort daarmee tot de best presterende grondstoffen.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zegt nog altijd niet te weten wat de staking woensdag bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol betekent voor de vluchten en passagiers. Eerder maandag was op de website van Schiphol al te zien dat KLM voor die dag vele tientallen vluchten heeft geschrapt.
13 uur geleden