Dam tot Damloop vanuit huis
AMSTERDAM (ANP) - De Dam tot Damloop start zaterdagochtend niet in Amsterdam, maar bij de eigen voordeur van de deelnemers. De jaarlijkse hardloopwedstrijd kon vanwege het coronavirus niet doorgaan en daarom is zaterdag en zondag een aangepaste 'Home Edition'.
Aan het hardloopevenement, met normaal zo'n 80.000 deelnemers, doen dit jaar enkele duizenden hardlopers mee. Ingeschreven deelnemers krijgen een speciaal pakket thuisgestuurd met het startnummer en op bestelling ook een medaille. De hardlopers kiezen hun eigen route van 5 of 10 Engels mijl uit. Zij kunnen die alleen lopen of gezamenlijk, bijvoorbeeld met collega's of voor een goed doel.
Er is geen gemeenschappelijk startschot, maar de organisatie houdt de 'normale' begintijden aan. Voordat de deelnemers beginnen is er 'live' een warming-up op sociale media. Op zaterdag is de starttijd 08.30 uur en op zondag begint de loop om 10.30 uur.
De Dam tot Damloop is een jaarlijkse hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl lang. De route loopt van de Prins Hendrikkade in Amsterdam naar de Peperstraat in Zaandam.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen scharen zich achter het Internationaal Strafhof (ICC) waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd. "Dit is het moment voor Europa om het internationaal recht voluit te verdedigen. Want oorlogsmisdadigers mogen nooit, nooit, nooit vrijuit gaan, ook niet onder Amerikaanse druk", reageert Jan Paternotte (D66).
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In De Nieuwe Kerk in Amsterdam is een gedenksteen onthuld voor schrijver Frank Martinus Arion. De zogeheten schrijverssteen werd onthuld door Errold Bishop, gevolmachtigd minister van Curaçao in Nederland. Ook familie van de auteur was erbij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) roept haar leden op om "op korte termijn (nood)opvang aan te bieden" voor asielzoekers. In de nacht van donderdag op vrijdag hebben enkele tientallen mensen buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen, omdat zowel binnen als bij de nachtopvang geen plek voor ze was. De vereniging noemt dat schrijnend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoofdkantoor van Topsport Amsterdam, de organisatie die olympische en nationale topsporters ondersteunt, moet op zoek naar een nieuwe kantoorruimte. De brand van donderdagnacht in de kruipruimte van het Olympisch Stadion heeft zoveel schade achtergelaten dat het kantoor onbruikbaar is, laat de organisatie in een statement weten. De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de eerste landelijke campagne om vuurwerk in te leveren hebben mensen ongeveer 7650 kilo vuurwerk weggebracht. Het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft dat bekendgemaakt, na het sluiten van het 35e en laatste inleverpunt vrijdag in Hoorn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft vrijdag op Huis ten Bosch een ontmoeting gehad met rechter Tomoko Akane, de voorzitter van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Wat de koning en Akane tijdens de ontvangst hebben besproken, is niet bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende jaren de positie van mantelzorgers verder verbeteren. Maar in de vrijdag gepresenteerde Mantelzorgagenda blijven concrete maatregelen uit.
5 uur geleden