Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dam tot Damloop vanuit huis

Dam tot Damloop vanuit huis

AMSTERDAM (ANP) - De Dam tot Damloop start zaterdagochtend niet in Amsterdam, maar bij de eigen voordeur van de deelnemers. De jaarlijkse hardloopwedstrijd kon vanwege het coronavirus niet doorgaan en daarom is zaterdag en zondag een aangepaste 'Home Edition'.

Aan het hardloopevenement, met normaal zo'n 80.000 deelnemers, doen dit jaar enkele duizenden hardlopers mee. Ingeschreven deelnemers krijgen een speciaal pakket thuisgestuurd met het startnummer en op bestelling ook een medaille. De hardlopers kiezen hun eigen route van 5 of 10 Engels mijl uit. Zij kunnen die alleen lopen of gezamenlijk, bijvoorbeeld met collega's of voor een goed doel.

Er is geen gemeenschappelijk startschot, maar de organisatie houdt de 'normale' begintijden aan. Voordat de deelnemers beginnen is er 'live' een warming-up op sociale media. Op zaterdag is de starttijd 08.30 uur en op zondag begint de loop om 10.30 uur.

De Dam tot Damloop is een jaarlijkse hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl lang. De route loopt van de Prins Hendrikkade in Amsterdam naar de Peperstraat in Zaandam.

Meer uit Binnenland

Reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoon Defensie

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoons van Defensie. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie zaterdag na berichtgeving van Follow the Money (FTM). Uit onderzoek van het platform bleek dat tientallen militairen via de populaire app te volgen waren.

2 uur geleden
Politie zoekt zaterdag verder in Overasselt en omgeving

OVERASSELT (ANP) - Ook zaterdag vinden in en nabij Overasselt door de politie zoekacties plaats. Waar precies naar gezocht wordt, is niet bekendgemaakt. De politie laat weten dat ze zichtbaar in de buurt aanwezig is.

4 uur geleden
Regio Rotterdam vreest verkeersinfarct, vraagt hulp werkgevers

ROTTERDAM (ANP) - De regio Rotterdam moet de komende jaren rekening houden met "ongekende verkeersopstoppingen" door onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur. Rijkswaterstaat en Metropoolregio Rotterdam Den Haag spreken van de "grootste onderhoudsopgave ooit". Ze verwachten dat als er niet wordt meegedacht vanuit de werkgevers, het verkeer volledig vast komt te staan.

4 uur geleden
Inzamelactie beveiliger Overasselt haalt 20.000 euro op

OVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.

5 uur geleden
Een gewonde agent Overasselt weer thuis, andere van ic af

OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.

15 uur geleden
Irritatie in Limburgse politiek om geldproblemen vliegveld

MAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.

15 uur geleden
Tweede dode na bedrijfsongeluk in Zwaag

ZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.

16 uur geleden