Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dam stroomt vol met boze leerkrachten

Dam stroomt vol met boze leerkrachten

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben zich vele honderden demonstranten verzameld voor de onderwijsactie daar. Onder hen een leerkracht van een basisschool uit Harderwijk. Ze zegt niet te staken voor meer geld voor zichzelf, maar uit solidariteit met collega's en uit zorg over het onderwijs in de toekomst. Collega's lijken zich zelfs af te vragen of er in te toekomst nog wel onderwijzers zijn: ze dragen t-shirts met "uitstervende soort" en "collectors' item". Ook staat er iemand met een "overspandoek".

Op de school van genoemde leerkracht gaat het normaliter nog wel, maar "bij ziekte zijn er geen invallers en moeten groepen worden opgesplitst of naar huis gestuurd". Er dreigt volgens haar ook willekeur: "of je goed of slecht onderwijs krijgt, hangt straks af van op welke school je zit en op welke manier ze het daar proberen te redden. Intussen hebben schooldirecteuren nu achter de schermen al de handen vol aan allerlei noodmaatregelen. De ouders merken dat nu nog niet zo" , volgens de demonstrant.

Een leerkracht uit het speciaal onderwijs in Purmerend is zelfs ziek geworden van alle problemen: een jaar lang werkte hij maar halve dagen. Hij klaagt over het contante geschuif met beschikbare leerkrachten en maakt zich "enorme zorgen"om de kwaliteit.

Steeds moeilijker

Een leerkracht uit Bunschoten zegt dat het ook steeds moeilijker is voor leerkrachten om te werken met de groepen waar ze het meeste mee hebben: de kleintjes of juiste de grotere kinderen. Onderwijzenden worden ingezet waar ze nodig zijn en niet voor de klasjes waarvoor ze het beste tot hun recht zouden komen.

Een geschiedenisdocent van een middelbare school uit Almere vertelt dat sommige collega's niet komen demonstreren, maar de stakingstijd benutten om bijvoorbeeld proefwerken na te kijken: "Anders komen ze in de knel met hun planning." Hij is er wel, uit solidariteit met het basisonderwijs: "Zonder goed basisonderwijs krijgen wij ook weer hoofdpijn. De hele situatie gaat pijn doen aan de kennismaatschappij."

De Amsterdamse onderwijswethouder Marjolein Moorman wijst er nog eens op dat Amsterdam vierhonderd leerkrachten tekort komt, vooral in het basisonderwijs dat minder betaalt. Ze vreest voor een grotere ongelijkheid, omdat de scholen in de sociaal zwakste wijken het moeilijkst vacatures kunnen vervullen.

Meer uit Binnenland

Grote brand in loods in Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.

18 minuten geleden
Natuurbrand bij Koog aan de Zaan

KOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.

22 minuten geleden
Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

2 uur geleden
Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israƫlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

5 uur geleden
Lopers Roparun onthaald op Coolsingel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.

5 uur geleden
Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

9 uur geleden
Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

10 uur geleden