Dallinga had weinig zin in toneelstukje bij doelpunt Gakpo
FARO (ANP) - Het scheelde niet veel of Thijs Dallinga scoorde tijdens zijn debuut bij Oranje. In de uitwedstrijd tegen Gibraltar (0-6) ging de bal na een indraaiend schot van Cody Gakpo in de 81e minuut rakelings over het hoofd van de 23-jarige aanvaller van Toulouse.
Dallinga was eerlijk en schudde direct zijn hoofd, daarmee aangevend dat hij de bal niet raakte. "Als ik 'm ook maar een beetje had geraakt, had ik het doelpunt geclaimd", vertelde de spits na afloop eerlijk in Estádio Algarve, waar het Nederlands elftal op het EK van 2004 ten koste van Zweden de halve finales bereikte. "Je kunt er dan wel een heel toneelstukje omheen bouwen, maar op de camera kun je na afloop ook gewoon goed zien of ik de bal wel of niet raakte. Misschien moet ik de volgende keer maar een beetje gel in mijn haar doen, ja. Dan zat ik er misschien wel net aan."
Met de invalbeurt tegen Gibraltar kwam er een einde aan een droomweek voor Dallinga, die anderhalf jaar geleden nog in de eerste divisie bij Excelsior speelde. De topscorer maakte de overstap naar Toulouse en kreeg vorige week onverwacht een uitnodiging van bondscoach Ronald Koeman, die op zoek was naar een vervanger voor de niet fitte Brian Brobbey.
'Mezelf laten zien'
Last van zenuwen had Dallinga niet, vertelde hij. "Ik ben goed opgevangen in de groep, dat helpt. Als ik me lekker voel in een groep, voel ik ook niet echt nervositeit voor zo'n wedstrijd. Dan ben je vooral blij dat je mag spelen en het mag laten zien."
Bij een ruststand van 3-0 gunde Koeman de 17-jarige verdediger Jorrel Hato van Ajax en Dallinga hun eerste speelminuten in Oranje. Zij werden daarmee de 24e en 25e debutant onder leiding van de huidige bondscoach, die eerder al de eindverantwoordelijke bij het Nederlands elftal was van begin 2018 tot midden 2020.
Gibraltar had zaterdag met 14-0 van Frankrijk verloren en deed er tegen Oranje alles aan de schade te beperken. "Het was erg druk in het centrum, dus het was lastig daar wat te creëren. Dan word je nog afhankelijker van ballen van de zijkant", aldus Dallinga, die met een tevreden en trots gevoel terugkijkt. "Ik vind het vooral leuk om mezelf te vergelijken met jongens op dit niveau. Ik ben blij dat ik het nu van dichtbij aan de bondscoach heb kunnen laten zien. Het besef is er nu nog niet helemaal, dat zal later wel komen. De Europese wedstrijden met Toulouse zijn het belangrijkste podium om mezelf te laten zien. Op die weg moet ik doorgaan om in beeld te blijven."
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - Engeland is als eerste van groep L door naar de zestiende finales op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel won in East Rutherford in de nacht van zaterdag op zondag met 2-0 van Panama. Jude Bellingham en Harry Kane scoorden.
1 uur geledenTIJUANA (ANP) - Het nationale elftal van Iran is in het Mexicaanse Tijuana in afwachting van het vervolg voor het land op het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Amir Ghalenoei eindigde met 3 punten als derde in groep G. Iran plaatst zich mogelijk als een van de beste acht nummers 3 voor de laatste 32, maar is daarbij afhankelijk van de resultaten in de andere groepen. "Wij verdienen het meer dan ieder ander team. Voor de mensen in Iran", zei international Ramin Rezaeian na afloop van het 1-1-gelijkspel tegen Egypte in de nacht van vrijdag op zaterdag in Seattle.
5 uur geledenGUADALUPE (ANP) - De Braziliaanse scheidsrechter Wilton Sampaio heeft in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag de leiding over de WK-wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Marokko. Het duel in de zestiende finales vindt plaats in het Monterrey Stadium in het Mexicaanse Guadalupe.
6 uur geledenSEATTLE (ANP/AFP) - De Iraanse voetballers hebben op het WK na de laatste groepswedstrijd tegen Egypte (1-1) opnieuw een brief achtergelaten in de kleedkamer, waarin ze speelstad Seattle bedanken "voor de gastvrijheid". De ploeg deed dat eerder ook na de tweede groepswedstrijd tegen België (0-0) in Los Angeles op dezelfde wijze.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.
15 uur geledenGUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.
15 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."
16 uur geleden