Daling zet door, afgelopen week zo'n 250.000 coronagevallen
BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe coronagevallen daalt voor de derde week op rij. In de afgelopen zeven dagen zijn 245.898 positieve tests geregistreerd, het laagste aantal in zes weken tijd. Vergeleken met vorige week nam het aantal bevestigde besmettingen met ongeveer 20 procent af, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
Het aantal positieve tests daalt vooral onder jongeren. Zo zijn vorige week 31.687 tieners positief getest, ongeveer 40 procent minder dan een week eerder. Bij kinderen onder de 10 jaar daalde het aantal nieuwe gevallen met bijna 35 procent. In januari waren in die groepen juist veel besmettingen. Daardoor zijn veel jongeren voorlopig waarschijnlijk immuun, verklaarde het RIVM eerder. Onder zeventigers is een lichte stijging te zien.
Ook de druk op de zorg neemt af. Afgelopen week belandden 998 mensen met een coronabesmetting in een ziekenhuis. Dat is het laagste aantal in vijf weken tijd. Hierbij zijn niet alleen mensen meegerekend die vanwege coronaklachten werden opgenomen, maar ook mensen die andere klachten hadden en toevallig besmet bleken. Een week eerder waren er (na correctie en nameldingen) 1349 opnames.
Intensive care
Van de 998 opgenomen mensen met corona belandden 88 op de intensive care. Ook dat zijn er minder dan de 104 van de week ervoor.
Het RIVM kreeg 63 meldingen van sterfgevallen door corona, gemiddeld negen per dag. Een week eerder kreeg het RIVM bericht dat 95 mensen aan de gevolgen van hun besmetting waren overleden.
Omdat het aantal coronabesmettingen daalt, zakt het zogeheten reproductiegetal ook. Het cijfer staat nu op 0,77. Dat is het laagste niveau sinds 23 juli.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vanaf Kaapverdië is de eerste medische evacuatievlucht vertrokken, laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. Met twee vliegtuigen worden drie opvarenden van het cruiseschip MV Hondius naar Nederland overgebracht. Het gaat om een Nederlander (41), een Brit (56) en een Duitse (65).
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.
1 uur geledenMOERDIJK (ANP) - De zes partijen die de nieuwe coalitie in Moerdijk gaan vormen, hebben hun bestuursakkoord voor de komende jaren gepubliceerd. Ze benadrukken daarin nog eens hoe belangrijk ze het vinden dat inwoners voor de lange termijn duidelijkheid krijgen over alle uitbreidingsplannen voor de industrie en energie-infrastructuur. Ook dringen ze aan op "ruimhartige compensatie" voor mensen die moeten vertrekken.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven maanden cel geëist tegen Joseph Leijdekkers (71), de vader van Jos Leijdekkers, oftewel Bolle Jos, voor het witwassen van een horloge. Dat werd aangetroffen bij een doorzoeking van zijn huis in Rotterdam in januari 2023. Daarbij werden meerdere horloges, contant geld en een jammer gevonden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden nog woensdagochtend lokale tijd geëvacueerd. Dat meldt cruisemaatschappij Oceanwide. In Kaapverdië is het drie uur vroeger dan in Nederland.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem is op zoek naar IKEA-producten uit de periode 1978 tot 2008. Iedereen die denkt thuis iets te hebben dat interessant kan zijn en er een verhaal bij heeft, mag contact opnemen. Het museum wil er zijn collectie mee uitbreiden. Het herbergt al veel Nederlands huisraad van de laatste tweehonderd jaar, maar nauwelijks iets van de Zweedse meubelketen. Gebruikssporen zijn geen punt.
2 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Een man bij wie het hantavirus is vastgesteld, wordt behandeld in een ziekenhuis in Zürich, meldt de Zwitserse overheid. De patiënt is eerder aan boord geweest van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius, waar een uitbraak plaatsvond.
3 uur geleden