Daling waterstanden Maas in Limburg verwacht
MAASTRICHT (ANP) - Het Watermanagementcentrum Nederland verwacht dat de waterstand van de Maas in de loop van woensdag zal gaan dalen. Rond 08.00 uur bedroeg die afvoer bij het meetpunt Sint Pieter bij Maastricht ruim 1700 kuub per seconde. De Maas stijgt nog iets, naar verwachting zal de top rond de 1750 kuub liggen.
Zo’n hoog peil komt gemiddeld eens in de drie of vier jaar voor. Dat is nog ver onder het niveau van 3100 kuub, dat in 1993 en 1995 grote overstromingen veroorzaakte.
Sinds zaterdag viel er in het stroomgebied van de Maas zo’n 60 millimeter regen. De komende drie dagen wordt geen neerslag verwacht. Wel zal het vanaf 8 februari weer gaan regenen.
Door het hoge waterpeil van de Maas zijn de stuwen in Linne, Roermond, Belfeld en Sambeek gestreken. De sluizen in Limmel (Maastricht), Roermond en Belfeld zijn gesloten. In Zuid-Limburg is het scheepvaartverkeer gestremd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
3 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
8 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
8 uur geleden