Daling spaarrentes in Europa ingezet, meldt vergelijkingssite
EINDHOVEN (ANP) - De spaarrentes in Europa zijn de afgelopen maanden gedaald, meldt Geld.nl. Volgens de vergelijkingssite, die de Europese spaarrentes bijhoudt, is de hoogste spaarrente in een half jaar tijd met een half procentpunt gezakt van 4 procent naar 3,5 procent. Ook de gemiddelde spaarrente in Europa is sinds april gestaag afgenomen van 2,51 procent naar 2,4 procent. Daarmee lijkt de dalende trend definitief ingezet.
Opvallend is dat de rentedaling vooral spaarrentes van buitenlandse banken betreft. De drie grote Nederlandse banken Rabobank (1,7 procent), ING (1,5 procent) en ABN AMRO (1,5 procent) laten volgens Geld.nl geen rentedaling zien. De Nederlandse grootbanken houden hun spaarrentes echter al het hele jaar een stuk lager dan banken over de grens, stelt spaarexpert Sieto de Vries van Geld.nl.
De dalende spaarrente hangt vooral samen met het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in het eurogebied te verlagen. Zo schroefde de centrale bank het belangrijkste rentetarief dit jaar al in twee stappen terug van 4 procent naar 3,5 procent. Banken volgen de ECB-rente vaak in hun eigen rentebeleid.
Ook de rente op spaardeposito's, ofwel spaarrekeningen met een vaste looptijd, is gedaald. De hoogste rente voor een deposito van één jaar schommelde de afgelopen maanden tussen de 3,6 procent en 3,7 procent, en is nu afgenomen tot 3,45 procent. De hoogste rente voor een spaardeposito van vijf jaar zakte in een maand tijd van 3,65 procent naar 3,22 procent. Doordat de ECB de rente naar verwachting verder gaat verlagen, is een overstap naar een spaardeposito volgens Geld.nl een interessant alternatief.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
5 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.
6 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.
7 uur geleden