Daling in dagelijkse aantal coronadoden VS
BALTIMORE (ANP) - In de Verenigde Staten zijn in de afgelopen 24 uur 1635 coronadoden geregistreerd. Dat meldt de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore op basis van dagelijkse tellingen. Dat is een flinke daling ten opzichte van een dag eerder, toen werden er 2448 nieuwe sterfgevallen gemeld.
In totaal zijn nu 77.178 mensen in het land gestorven aan het virus. Het dagelijks gemelde dodental als gevolg van corona in de VS is sinds 1 april niet lager dan duizend geweest.
Volgens de Johns Hopkins Universiteit zijn er ruim 1,2 miljoen besmettingen bekend in de VS. De VS is daarmee nog altijd het zwaarst getroffen land ter wereld. In het afgelopen etmaal werden er meer dan 29.000 nieuwe besmettingsgevallen gerapporteerd.
Meer uit Buitenland
REYKJAVIK (ANP/DPA/AFP) - IJslanders hebben in een referendum gestemd tegen het hervatten van toetredingsgesprekken met de Europese Unie. In de eilandstaat met ongeveer 400.000 inwoners stemde 52,8 procent van de kiezers tegen en 47,2 procent voor.
5 minuten geledenASKER (ANP) - Ongeveer vijfhonderd mensen konden niet naar binnen bij de herdenkingsdienst voor de Noorse koning Harald in Asker. In heel Noorwegen zijn zondag gelijktijdig om 11.00 uur herdenkingen voor de overleden koning. "De politie moest een grote groep mensen wegsturen bij de kerk", schrijft de Noorse krant VG.
30 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland maakt zich op om massale aanvallen uit te voeren op de Oekraïense energievoorziening. Dat meldt het Russische ministerie van Defensie, dat zegt daarmee Oekraïense aanvallen op doelen in Rusland te vergelden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft moslimlanden opgeroepen zich te verenigen tegen hun "echte vijand", doelend op de Verenigde Staten en Israël. Van verdeeldheid tussen moslims profiteren alleen de vijanden van de islam, betoogde hij.
1 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - Het nee-kamp stevent in IJsland af op de overwinning bij het referendum over het hervatten van toetredingsgesprekken met de Europese Unie, schrijft omroep RÚV. Hoewel nog niet alle stemmen binnen zijn, is het niet de verwachting dat de voorsprong van de tegenstanders nog kan worden ingelopen.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal en Tibet is gestegen naar 750. De Nepalese autoriteiten maken melding van 734 overleden slachtoffers; in China kwamen volgens staatsmedia zeker 16 personen om het leven.
3 uur geledenAARAU (ANP/AFP) - Een schietincident heeft in het noorden van Zwitserland aan zeker een persoon het leven gekost. Ook raakten vijf personen gewond, meldt de politie. Sommige slachtoffers liepen ernstige verwondingen op.
3 uur geleden