Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Daling IBM drukt op Dow, S&P 500 stijgt verder

Daling IBM drukt op Dow, S&P 500 stijgt verder

NEW YORK (AFN) - Technologieconcern IBM is donderdag hard onderuitgegaan op Wall Street. Een daling van de orders bij het onderdeel dat IT-systemen voor andere bedrijven beheert, liet beleggers schrikken. Die deed omzetstijgingen bij de cloudtak vrijwel helemaal teniet. De Dow-Jonesindex eindigde door de neergang van IBM in het rood. De S&P 500 steeg wel verder en ook techbeurs Nasdaq ging omhoog.

IBM is van plan de tak waarvoor het concern minder orders kreeg volgende maand af te splitsen en zich meer op de cloud te richten. Het techbedrijf denkt dat klanten dat een onzekere situatie vinden en wachten met het plaatsen van orders. Beleggers zetten het bedrijf echter op een verlies van haast 10 procent.

De Dow-Jonesindex daalde een fractie en sloot op 35.603,08 punten. De S&P 500 ging 0,3 procent omhoog en eindigde op een stand van 4549,78 punten. Techbeurs Nasdaq dikte 0,6 procent aan tot 15.215,70 punten.

Tesla

Tesla heeft in het voorbije kwartaal een recordwinst geboekt. Het Amerikaanse concern leverde nog nooit zoveel auto's af als in de maanden juli, augustus en september, ondanks de wereldwijde chiptekorten. Het nettoresultaat viel mede daardoor bijna vijf keer hoger uit dan in dezelfde periode vorig jaar. Het aandeel steeg 3,3 procent.

AT&T, het moederbedrijf van onder meer videostreamingdienst HBO Max en betaalzender HBO, ging na cijfers 0,6 procent omlaag. Cosmeticamerk Estee Lauder werd 4,4 procent hoger gezet. Dat bedrijf profiteerde van sterke omzetcijfers van concurrent L'Oréal. De Franse branchegenoot verkocht flink meer make-up na het versoepelen van de coronaregels in veel landen.

WeWork

Kantoorverhuurder WeWork maakte zijn beursdebuut door een fusie met een lege beurshuls, een zogeheten spac. In 2019 moest het bedrijf een beursgang nog afblazen nadat allerlei vragen waren ontstaan over het bedrijfsmodel en oprichter en toenmalig topman Adam Neumann. Nu won het aandeel op zijn eerste beursdag haast 13,5 procent.

Digital World Acquisition Corporation, een andere lege beurshuls, ging 357 procent omhoog. Die beurshuls gaat samen met het nieuwe socialemediaplatform van de voormalige Amerikaanse president Donald Trump. Met name particuliere beleggers vonden het aandeel interessant.

De euro was 1,1623 dollar waard, tegen 1,1640 bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent minder op 82,63 dollar. Brentolie werd 1, procent goedkoper op 84,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chinese robots rukken op, investeerders staan in de rij

BEIJING (ANP/RTR) - Honderden Chinese robotfabrikanten pakken woensdag in Beijing uit met hun nieuwste robots, om investeerders en consumenten ervan te overtuigen dat de robotrevolutie nu echt doorbreekt. De conferentie 'World Robot Conference' komt op een moment dat robots steeds meer een nieuw strijdtoneel worden in de concurrentie tussen de VS en China. Tegelijkertijd worden investeerders steeds enthousiaster over de sector.

38 minuten geleden
Lagarde: Europa mag niet achterblijven in AI-revolutie

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Europa mag niet achterblijven in de AI-revolutie en de economische veranderingen door kunstmatige intelligentie. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een toespraak op het hoofdkantoor van het World Economic Forum in het Zwitserse Genève.

56 minuten geleden
President Lula prijst olievondst Petrobras bij Amazone-rivier

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Het Braziliaanse staatsolieconcern Petrobras heeft olie gevonden bij de monding van de Amazone-rivier in Brazilië. De olievondst is door de Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva een "paspoort voor de toekomst van het land" genoemd. Daarbij legt hij internationale kritiek op het winnen van fossiele brandstoffen bij de rivier naast zich neer.

1 uur geleden
Verzekeraar ASR omhoog op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar ASR was woensdag de sterkste stijger bij de hoofdfondsen in Amsterdam na de publicatie van sterke halfjaarcijfers. Het concern behaalde een bedrijfswinst van 901 miljoen euro, 10 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Volgens ASR boekten alle bedrijfsonderdelen vooruitgang in de eerste jaarhelft. Het aandeel ASR stond kort na de opening 0,8 procent in de plus. Chipmachinefabrikant ASML, een zwaargewicht in de AEX, herstelde iets van de zware verliezen van de afgelopen dagen met een plus van 0,5 procent.

2 uur geleden
Nieuwe topvrouw ASR roept kabinet op problemen UWV aan te pakken

UTRECHT (ANP) - De nieuwe topvrouw van verzekeraar ASR, Ingrid de Swart, doet een hernieuwde oproep aan het kabinet om de problemen bij uitkeringsinstantie UWV op te lossen. Haar voorganger Jos Baeten drong eerder aan op een betere samenwerking tussen verzekeraars en het UWV. Hierover zijn ook gesprekken geweest. "Er lijkt wel een gewillig oor te zijn om deze uitgestoken hand aan te nemen. Maar tot nu toe ontbreekt het nog aan snelheid", zegt De Swart woensdag bij de presentatie van de halfjaarresultaten.

2 uur geleden
Twee schepen keren om in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote tankers hebben een ommekeer gemaakt in de Straat van Hormuz. De schepen leken een doorvaart door de zeestraat toch niet aan te durven. De smalle vaarweg is al maanden grotendeels gesloten en er varen nog slechts enkele schepen via de zeestraat.

3 uur geleden
SpaceX bij beursgang ongekend populair bij Nederlandse beleggers

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Nederlandse beleggers hebben bij het beursdebuut van SpaceX meteen flink aandelen ingekocht. Volgens onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB) kochten huishoudens zich voor een recordbedrag in. Veel aandelen van het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk werden echter al snel weer verkocht, mogelijk om de koerswinsten van de eerste dagen te verzilveren. Later ging de koers hard omlaag.

3 uur geleden