Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Daling hypotheekrentes zet door vanwege felle concurrentie

Daling hypotheekrentes zet door vanwege felle concurrentie

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De hypotheekrentes blijven dalen en bereiken daardoor nieuwe laagterecords voor de verschillende rentevaste periodes. Vooral hypotheken zonder Nationale Hypotheekgarantie (NHG) werden sinds juli almaar goedkoper, meldt hypotheekbemiddelaar De Hypotheker. Daar is de concurrentie van aanbieders namelijk groter.

Dat komt door de sterk gestegen huizenprijzen en de minder snel gestegen maximumgrens die bij de garantie hoort. Toch dalen ook de rentes op hypotheken met NHG. Voor een rentevaste periode van 10 jaar met NHG ligt de gemiddelde rente nu op 1,01 procent en De Hypotheker verwacht dat die binnenkort onder de 1 procent komt te liggen. Door de krapte op de huizenmarkt zal de concurrentie tussen aanbieders ook groot blijven, verwacht topman Michel van den Akker van de hypotheekbemiddelaar. Langere rentevaste periodes zullen sneller dalen, waardoor de verschillen in rente minder groot worden.

Verder ziet De Hypotheker ook op de iets langere termijn niet direct een hogere rente. Zo zal de Europese Centrale Bank (ECB) niet snel zal stoppen met het ruime monetaire beleid, denkt Van den Akker. Wel neemt de inflatie toe, maar die lijkt volgens De Hypotheker toch vooral door tijdelijke effecten te worden aangejaagd.

Meer uit Financieel

Damrak wacht op resultaten handelsoverleg VS en China

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag opnieuw weinig beweging zien. Beleggers wachten vooral op de uitkomsten van de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China in Londen. Vertegenwoordigers van de twee grootste economieën ter wereld begonnen maandag al aan hun overleg over een oplossing voor de heffingen op elkaars goederen.

1 uur geleden
ECB-bestuurder: rentepauze in zomer zou gepast zijn

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Een rentepauze van de Europese Centrale Bank (ECB) bij het volgende rentebesluit in juli zou gepast zijn vanwege alle economische onzekerheid. Dat zei de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Robert Holzmann tegen televisiezender ORF. Hij wijst erop dat het inflatiedoel van de ECB binnen bereik is en dat de centrale bank daarom kan wachten met het verder verlagen van de rente.

1 uur geleden
President Xi: China en Zuid-Korea samen voor vrije wereldhandel

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - China en Zuid-Korea moeten samen optrekken bij het beschermen van de vrije wereldhandel. Dat zei de Chinese president Xi Jinping in een telefoongesprek met de nieuwe Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung. Het was het eerste gesprek van Xi met Lee, die vorige week de presidentsverkiezingen in Zuid-Korea won.

2 uur geleden
Eurostar wil Londen per trein verbinden met Frankfurt en Genève

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Eurostar wil twee nieuwe directe treinverbindingen lanceren, tussen Londen en Frankfurt en Londen en Genève. Ook wil Eurostar een trein van Amsterdam via Brussel naar Genève laten rijden. De treinen moeten het volgende decennium gaan rijden, is het plan.

2 uur geleden
Productie Nederlandse industrie krimpt in april

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april minder geproduceerd. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) lag de industriële productie 0,5 procent lager dan in april 2024. In maart steeg de productie nog met 1,4 procent.

3 uur geleden
Aziatische beurzen stijgen licht tijdens overleg VS en China

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Aziatische aandelenmarkten zijn dinsdag licht gestegen, gesteund door de verwachtingen over de handelsbesprekingen tussen de Verenigde Staten en China. Vertegenwoordigers van de twee grootste economieën ter wereld zijn maandag begonnen aan hun overleg in Londen over een oplossing voor de heffingen op elkaars goederen.

4 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street om gesprek VS en China

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten maandag weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend en hielden het overleg tussen de Verenigde Staten en China in de gaten, dat eerder op de dag in Londen plaatsvond. Een Amerikaanse ambtenaar zei tegen persbureau Bloomberg dat de onderhandelingen dinsdag doorgaan.

12 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!