
Dalglish na corona-opname weer uit het ziekenhuis
GLASGOW (ANP) - Sir Kenny Dalglish heeft het ziekenhuis al weer verlaten. De 69-jarige Schot, clubicoon van Liverpool, meldde zich daar woensdag voor een behandeling aan galstenen. Dalglish werd echter positief getest op het coronavirus, hoewel hij niet de symptomen vertoonde van Covid-19.
De Schotse oud-aanvaller moest uit voorzorg enkele dagen in het ziekenhuis blijven. Hij mocht zaterdag weer naar huis, vertelt Dalglish in de Schotse krant The Sunday Post. "De mensen zullen denken dat ik vanwege mijn naam de beste zorg kreeg, maar iedere patiënt krijgt de beste zorg van de NHS", zegt Dalglish, die nu voorlopig samen met zijn vrouw in thuisisolatie zit. "We mogen heel dankbaar zijn met al die mensen van de nationale gezondheidszorg. Ik wens ze allemaal het beste, ze werken zo hard om ons hier doorheen te helpen."
'King Kenny' deed op de website van Liverpool ook een oproep aan alle Britten. "Ik weet dat de zon schijnt, maar ik verzoek jullie om thuis te blijven en de voorschriften van de overheid te volgen. Dat is de beste manier om voor elkaar te zorgen in deze tijd." Dalglish sloot zich daarmee aan bij de boodschap die alle clubs uit de Premier League aan hun fans deden: 'blijf thuis, red levens'.
De Schot won als speler drie keer de Europa Cup 1 met Liverpool. Als trainer leidde hij de 'Reds' drie keer naar de landstitel, voor het laatst in 1990. Sindsdien is Liverpool niet meer kampioen geworden. Dit seizoen staat de ploeg van onder anderen Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum ver voor op de rest, maar onduidelijk is of de Premier League nog wel kan worden uitgespeeld.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
39 minuten geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
6 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft aanvaller Moussa Soumano overgenomen van Ajaccio, dat uitkomt op het tweede niveau in Frankrijk. De 19-jarige Fransman met Malinese roots tekent voor vier jaar, als de laatste details zijn afgerond. Dat meldt de nummer 15 van de Eredivisie van vorig seizoen.
10 uur geleden