Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Daley Blind na hartproblemen zonder angst terug op het veld

Daley Blind na hartproblemen zonder angst terug op het veld

AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind stapt zonder angst het voetbalveld weer op. "Ik ben totaal niet bang voor wat er kan of zal gebeuren. Ik focus mij op het nu en hoe ik mij voel, en dat is goed", zegt de verdediger van Ajax op de website van de club. Blind is volledig hersteld van een ontstoken hartspier en kan woensdag zijn rentree maken in het bekerduel met Vitesse.

De 29-jarige Blind stond twee maanden aan de kant. Hij ging op 10 december tijdens de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Valencia naar de grond, terwijl er niemand bij hem in de buurt stond. "Ik had het gevoel dat ik te weinig had gegeten en geen energie meer had. Achteraf was het wel schrikken toen bij de diagnose in het ziekenhuis aan het licht kwam wat er echt aan de hand was."

De international vertelt dat hij een onzekere periode doormaakte. "Dat was mentaal wel zwaar. Als je een blessure aan je knie of hamstring hebt, leef je in een bepaalde bubbel. Je weet in welk tijdsbestek je aan je herstel gaat werken. Dat had ik nu niet. Ik had geen punt waarop ik mij kon focussen."

Apparaatje

Het was zelfs heel even de vraag of Blind ooit nog topsport zou kunnen bedrijven. "Gelukkig werd al snel duidelijk dat het wel gewoon kon. Daarna kreeg ik steeds opnieuw best wel positief nieuws van de doktoren. Het stoorde me wel dat personen van buiten de club hun mening wilden geven, terwijl ze de situatie niet kenden. Mensen die roepen dat je carrière er misschien opzit, beseffen niet hoe schadelijk dat kan zijn voor mij persoonlijk of mijn loopbaan."

Bij Blind is een apparaatje direct onder de huid geplaatst dat een schok kan geven om het normale hartritme te herstellen. "Dat is vooral uit voorzorg geplaatst. In heel veel procent van de gevallen gebruiken de mensen het apparaatje nooit. Maar voor die ene procent dat het wel kan gebeuren, ben ik beschermd."

Blind putte veel moed uit de steun van zijn vrienden, familie en vooral zijn vrouw. "We hebben ons er samen doorheen gesleept. Maar de steunbetuigingen van de fans waren ook fantastisch. Daar kan ik alleen maar mijn waardering over uitspreken."

Meer uit Voetbal

AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

15 minuten geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

17 minuten geleden
AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

2 uur geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

2 uur geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

2 uur geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

3 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

4 uur geleden