Daley Blind na hartproblemen zonder angst terug op het veld
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind stapt zonder angst het voetbalveld weer op. "Ik ben totaal niet bang voor wat er kan of zal gebeuren. Ik focus mij op het nu en hoe ik mij voel, en dat is goed", zegt de verdediger van Ajax op de website van de club. Blind is volledig hersteld van een ontstoken hartspier en kan woensdag zijn rentree maken in het bekerduel met Vitesse.
De 29-jarige Blind stond twee maanden aan de kant. Hij ging op 10 december tijdens de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Valencia naar de grond, terwijl er niemand bij hem in de buurt stond. "Ik had het gevoel dat ik te weinig had gegeten en geen energie meer had. Achteraf was het wel schrikken toen bij de diagnose in het ziekenhuis aan het licht kwam wat er echt aan de hand was."
De international vertelt dat hij een onzekere periode doormaakte. "Dat was mentaal wel zwaar. Als je een blessure aan je knie of hamstring hebt, leef je in een bepaalde bubbel. Je weet in welk tijdsbestek je aan je herstel gaat werken. Dat had ik nu niet. Ik had geen punt waarop ik mij kon focussen."
Apparaatje
Het was zelfs heel even de vraag of Blind ooit nog topsport zou kunnen bedrijven. "Gelukkig werd al snel duidelijk dat het wel gewoon kon. Daarna kreeg ik steeds opnieuw best wel positief nieuws van de doktoren. Het stoorde me wel dat personen van buiten de club hun mening wilden geven, terwijl ze de situatie niet kenden. Mensen die roepen dat je carrière er misschien opzit, beseffen niet hoe schadelijk dat kan zijn voor mij persoonlijk of mijn loopbaan."
Bij Blind is een apparaatje direct onder de huid geplaatst dat een schok kan geven om het normale hartritme te herstellen. "Dat is vooral uit voorzorg geplaatst. In heel veel procent van de gevallen gebruiken de mensen het apparaatje nooit. Maar voor die ene procent dat het wel kan gebeuren, ben ik beschermd."
Blind putte veel moed uit de steun van zijn vrienden, familie en vooral zijn vrouw. "We hebben ons er samen doorheen gesleept. Maar de steunbetuigingen van de fans waren ook fantastisch. Daar kan ik alleen maar mijn waardering over uitspreken."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
20 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.
5 uur geleden