Daley Blind na hartproblemen zonder angst terug op het veld
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind stapt zonder angst het voetbalveld weer op. "Ik ben totaal niet bang voor wat er kan of zal gebeuren. Ik focus mij op het nu en hoe ik mij voel, en dat is goed", zegt de verdediger van Ajax op de website van de club. Blind is volledig hersteld van een ontstoken hartspier en kan woensdag zijn rentree maken in het bekerduel met Vitesse.
De 29-jarige Blind stond twee maanden aan de kant. Hij ging op 10 december tijdens de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Valencia naar de grond, terwijl er niemand bij hem in de buurt stond. "Ik had het gevoel dat ik te weinig had gegeten en geen energie meer had. Achteraf was het wel schrikken toen bij de diagnose in het ziekenhuis aan het licht kwam wat er echt aan de hand was."
De international vertelt dat hij een onzekere periode doormaakte. "Dat was mentaal wel zwaar. Als je een blessure aan je knie of hamstring hebt, leef je in een bepaalde bubbel. Je weet in welk tijdsbestek je aan je herstel gaat werken. Dat had ik nu niet. Ik had geen punt waarop ik mij kon focussen."
Apparaatje
Het was zelfs heel even de vraag of Blind ooit nog topsport zou kunnen bedrijven. "Gelukkig werd al snel duidelijk dat het wel gewoon kon. Daarna kreeg ik steeds opnieuw best wel positief nieuws van de doktoren. Het stoorde me wel dat personen van buiten de club hun mening wilden geven, terwijl ze de situatie niet kenden. Mensen die roepen dat je carrière er misschien opzit, beseffen niet hoe schadelijk dat kan zijn voor mij persoonlijk of mijn loopbaan."
Bij Blind is een apparaatje direct onder de huid geplaatst dat een schok kan geven om het normale hartritme te herstellen. "Dat is vooral uit voorzorg geplaatst. In heel veel procent van de gevallen gebruiken de mensen het apparaatje nooit. Maar voor die ene procent dat het wel kan gebeuren, ben ik beschermd."
Blind putte veel moed uit de steun van zijn vrienden, familie en vooral zijn vrouw. "We hebben ons er samen doorheen gesleept. Maar de steunbetuigingen van de fans waren ook fantastisch. Daar kan ik alleen maar mijn waardering over uitspreken."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
8 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
12 uur geleden