Daley Blind: als ik het zou weten, zou ik het gelijk oplossen
UTRECHT (ANP) - Het is crisis bij Ajax, dat besefte Daley Blind na de zoveelste nederlaag in korte tijd. "Als ik weet waar het aan zou liggen, zou ik het direct oplossen", zei de international na het verlies van 2-0 tegen FC Utrecht in de halve finale van de KNVB-beker.
"In de eerste helft hebben we bij vlagen wel het positiespel laten zien dat we kunnen", vond Blind, die door trainer Erik ten Hag op het middenveld was neergezet in plaats van in de verdediging. "We kwamen af en toe ook wel in de goede positie, maar veel kansen wisten we niet te creëren. Soms hadden we misschien wat langer aan de bal moeten blijven en juist niet moeten forceren."
Blind vindt niet dat de 'code' van Ajax is gekraakt. "Als het even minder gaat, zegt iedereen opeens dat we zwak zijn als je druk op ons zet. We zijn nog steeds dezelfde groep jongens. We moeten nu dicht bij elkaar blijven en iedereen moet bij zichzelf te rade gaan. We moeten keihard werken om het om te draaien."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.
7 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
16 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
22 uur geleden