Dakloze migranten installeren zich op plein in centrum Parijs
PARIJS (ANP) - Honderden dakloze migranten hebben zich met tentjes op het Parijse Place de la République verzameld. Ze worden gesteund door actiegroepen die de nacht van donderdag op vrijdag de 'nacht van de solidariteit' hadden bestempeld. Het zijn volgens Franse media vooral mensen uit Afghanistan en Afrika die geen onderkomen hebben. Sommigen hebben naar eigen zeggen al een vluchtelingenstatus, maar nog steeds geen onderdak.
De politie heeft zich vooralsnog afzijdig gehouden. De actievoerders op het Place de la République hebben laten weten dat ze niet vertrekken voor iedereen een onderkomen toegewezen heeft gekregen. In november was het plein ook het toneel van een soortgelijk protest. Toen de politie het plein onder meer met behulp van traangas ontruimde, waren er gewelddadigheden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
34 minuten geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
7 uur geleden