Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dakloze migranten installeren zich op plein in centrum Parijs

Dakloze migranten installeren zich op plein in centrum Parijs

PARIJS (ANP) - Honderden dakloze migranten hebben zich met tentjes op het Parijse Place de la République verzameld. Ze worden gesteund door actiegroepen die de nacht van donderdag op vrijdag de 'nacht van de solidariteit' hadden bestempeld. Het zijn volgens Franse media vooral mensen uit Afghanistan en Afrika die geen onderkomen hebben. Sommigen hebben naar eigen zeggen al een vluchtelingenstatus, maar nog steeds geen onderdak.

De politie heeft zich vooralsnog afzijdig gehouden. De actievoerders op het Place de la République hebben laten weten dat ze niet vertrekken voor iedereen een onderkomen toegewezen heeft gekregen. In november was het plein ook het toneel van een soortgelijk protest. Toen de politie het plein onder meer met behulp van traangas ontruimde, waren er gewelddadigheden.

Meer uit Buitenland

Iraanse parlementsvoorzitter wil eerst bestand in Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.

50 minuten geleden
Veel doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

NABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.

1 uur geleden
Schelde weer open voor scheepvaart na olielek Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.

3 uur geleden
19 jaar cel om fraudezaak rond Russisch militair themapark

MOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.

3 uur geleden
Vance onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.

3 uur geleden
Finland probeert zorgen over toelaten kernwapens te sussen

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.

5 uur geleden
Israël ontzegt Spanje toegang tot Gaza-coördinatiecentrum

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".

5 uur geleden