Dakloze man vervolgd voor steekpartij moskee Londen
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse autoriteiten vervolgen een dakloze man voor de steekpartij van donderdag in een moskee in Londen. De 29-jarige Daniel Horton wordt verdacht van zware mishandeling en het bezit van een illegaal mes.
Horton stak in de moskee de muezzin neer, die gelovigen oproept te komen bidden. De man liet zich behandelen in een ziekenhuis en was vrijdag alweer in het gebedshuis. "Ik vergeef hem. Ik heb medelijden met hem", zei slachtoffer Raafat Maglad over de dader. "Als moslim hoef ik geen haat in mijn hart te hebben."
De politie denkt niet dat Horton een terroristisch motief had. Moskeebezoekers zeggen dat de 29-jarige man het afgelopen jaar een paar keer diensten heeft bijgewoond in het gebedshuis in Regent's Park.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Iran en Rusland zijn in het geheim een wapendeal overeengekomen ter waarde van 500 miljoen euro, schrijft de Britse krant Financial Times (FT). In het akkoord, dat al in december werd getekend in Moskou, spraken de partijen af dat Rusland draagbare Verba-lanceereenheden en raketten levert aan Iran.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat er nog steeds een "goede kans" is op een diplomatieke oplossing voor het conflict met de Verenigde Staten over Teherans nucleaire ambities. Abbas Araqchi heeft waarschijnlijk donderdag in Genève een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, zei hij tegen CBS News.
6 minuten geledenNUUK (ANP) - Groenland heeft geen medische hulp van buitenaf nodig, zei premier Jens-Frederik Nielsen nadat Donald Trump aankondigde een ziekenhuisschip te sturen naar het gebied. Hij bedankte de Amerikaanse president vriendelijk, maar wijst het af: "nee bedankt".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Studenten in Iran hebben voor de tweede dag op rij antiregeringsprotesten gehouden bij verschillende universiteiten in Teheran en andere steden. Op sociale media verschenen zondag beelden waarop leuzen te horen waren tegen de regering en oproepen tot de vrijlating van politieke gevangenen. Ook toonden de beelden botsingen tussen demonstranten en veiligheidstroepen bij universiteiten.
2 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/RTR) - Agenten van de Secret Service hebben een man van in de twintig doodgeschoten nadat die had geprobeerd een beveiligd gebied te betreden bij het Mar-a-Lago-resort van president Donald Trump. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongarije gaat het twintigste sanctiepakket tegen Rusland van de Europese Commissie blokkeren, tenzij Oekraïne een belangrijke pijpleiding die het land van olie voorziet heropent. Dat zeiden de Hongaarse premier Viktor Orbán en minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, heeft aangekondigd dat hij de Amerikaanse ambassadeur in Frankrijk, Charles Kushner, zal ontbieden vanwege diens opmerkingen over de moord op een Franse radicaal-rechtse activist vorige week.
5 uur geleden