Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dakdekkers hamsteren dakrollen door prijsstijgingen

Dakdekkers hamsteren dakrollen door prijsstijgingen

NIEUWEGEIN (ANP) - Dakbedekkingsbedrijven hamsteren dakrollen voor platte daken. Dat blijkt uit een rondvraag in de markt. Deze rollen worden gemaakt van bitumen, een restproduct van ruwe olie dat net als olie flink duurder is geworden. Volgens branchevereniging VEBIDAK is er geen sprake van een tekort.

Bitumen wordt onder meer gebruikt voor asfalt, maar ook voor dakrollen van platte en licht hellende daken. Bitumineuze dakrollen zijn niet alleen duurder door de fors gestegen prijs van olie, maar ook omdat de productie duurder is geworden door de gestegen energieprijs, legt directeur van VEBIDAK Cees Woortman uit.

Volgens Woortman is hamsteren "zeker aan de orde" maar er zijn op dit moment geen leveringsproblemen, voegt hij eraan toe. De branchevereniging hoort wel van prijsstijgingen, maar kan daar geen getal op plakken. Het verschilt per contract en per leverancier, legt de directeur uit.

Tekorten

Een dakdekkingsbedrijf zegt "volop aan het hamsteren te zijn", maar is verder niet beschikbaar voor commentaar. Dat er meer wordt ingeslagen merkt ook leverancier van dakrollen AGS, vertelt directeur Johan Bodde. Een maand geleden hoorde Bodde nog niets over tekorten, maar sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is dat anders. "Als er een veel heeft, heeft de ander minder." Volgens hem gaat dit gevolgen hebben voor lopende projecten.

Dat is volgens Woortman nog niet het geval. Bouwend Nederland laat desgevraagd ook weten nog geen signalen ontvangen te hebben van grote effecten op de woningbouw. "Er wordt niet gewacht met de afwerking van een dak of het opleveren van een huis", laat een woordvoerster weten.

Meer uit Financieel

Goederenoverslag havens Terneuzen, Vlissingen en Gent omhoog

TERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in het derde kwartaal hun goederenoverslag via de zeevaart zien stijgen. Dat meldt havenuitbater North Sea Port. De droogte had een beperkt effect op de overslag via de zeevaart, aldus het havenbedrijf.

38 minuten geleden
Personeel uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat actievoeren

ZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.

1 uur geleden
Mailadressen gelekt bij bedrijf achter Pac-Man en Digimon

TOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.

1 uur geleden
Bitcoinplatform Bitonic doet deze week aangifte na hack

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic doet deze week aangifte van de hack van zondagavond, waarbij een cybercrimineel vijf klantaccounts wist over te nemen. "De sporen van de aanvaller hebben we veiliggesteld, zodat we die aan de politie kunnen overdragen", laat het bedrijf woensdag weten.

1 uur geleden
Benzineprijs bijna 20 cent gedaald terwijl olieprijs hoog blijft

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs is sinds het bereiken van de recordstand eerder deze maand bijna 20 cent gedaald. Dat blijkt uit data van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De olieprijs staat juist rond het hoogste punt in maanden.

1 uur geleden
AEX opent lager op drukke dag met cijfers en rentebesluit VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met een klein verlies begonnen aan een drukke dag voor beleggers met kwartaalcijfers van onder meer Heineken, Unilever, Adyen en ASMI. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank en de resultaten van Microsoft en Google-moeder Alphabet later op de dag.

1 uur geleden
Cruise voor rest van leven eindigt abrupt in Cambodjaanse haven

PHNOM PENH (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zo'n tweehonderd passagiers die ervoor hadden betaald om op een cruiseschip te wonen en de wereld rond te reizen, zijn plotseling gestrand in een Cambodjaanse haven, omdat de rederij geen geld meer heeft. Het Amerikaanse Villa Vie Residences wijt dit aan "buitengewoon sterk" gestegen brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog.

2 uur geleden