Dakar: koploper Van Kasteren loopt uit ondanks slechte dag
SHUBAYTAH (ANP) - Janus van Kasteren heeft in de vijfde etappe van de Dakar Rally zijn koppositie in het algemeen klassement bij de trucks weten te behouden ondanks een slechte dag. De Brabantse titelverdediger eindigde in de etappe van Al-Hofuf naar Shubaytah over 118 kilometer op de tiende plaats op 24 minuten van dagwinnaar Martin Macik uit Tsjechië die finishte na 1 uur en 51 minuten.
Beste Nederlander was Mitchel van den Brink die als tweede over de finish kwam op 1.22 minuut van Macik.
Macik klom door zijn zege naar de tweede plaats op de ranglijst en is nu op 22,03 minuten de voornaamste belager van Van Kasteren. De nummer twee tot woensdag, de Tsjech Ales Loprais, finishte op 40 minuten van de dagwinnaar en zakte naar de derde plaats in het algemeen klassement. Zijn achterstand op Van Kasteren is opgelopen tot ruim 26 minuten.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Jonas Phijffers heeft bij de FBK Games in Hengelo evenals vorig jaar de 400 meter gewonnen. De atleet uit Hellendoorn noteerde 44,84 seconden, zijn beste tijd van dit seizoen en in de buurt van zijn persoonlijk record van 44,71.
32 minuten geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver is bij de FBK Games in Hengelo als derde geëindigd op de 400 meter. De Nederlandse sprinttroef moest de Egyptische Bassant Hemida en de Ierse Sharlene Mawdsley voor laten gaan. Klaver noteerde 50,60 seconden en slaagde er opnieuw niet in onder de grens van 50 seconden te duiken. Hemida won in 50,10, Mawdsley liep 50,14.
1 uur geledenBRNO (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft in de Grote Prijs van Tsjechië zijn tweede zege op rij geboekt in de MotoGP. Zo profiteerde de 33-jarige Spanjaard optimaal van het ontbreken van WK-leider Marco Bezzecchi, die was geschorst na een incident met de marshals op het Automotodrom Brno zaterdag. Bezzecchi heeft nog een voorsprong van 8 punten op de Spanjaard Jorge Martín, die als negende eindigde. Márquez staat vierde.
1 uur geledenHENGELO (ANP) - Nadine Visser heeft haar tiende optreden op de FBK Games bekroond met de winst op de 100 meter horden. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete klokte 12,52 seconden. De Amerikaanse Alia Armstrong werd tweede in 12,60.
1 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft voor de derde keer de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Zwitserse van Movistar won na de tijdrit van zaterdag ook de slotetappe van zondag. In Villars-sur-Ollon werden Cédrine Kerbaol en Kasia Niewiadoma tweede en derde op een klein verschil met Reusser. Femke de Vries werd vijfde op 1.01 minuut. Ook Megan Arens en Nina Buijsman eindigden in de top 10 van de daguitslag.
3 uur geledenBRNO (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi mag zondag niet deelnemen aan de Grote Prijs van Tsjechië. Dat heeft de MotoGP bekendgemaakt. De Italiaanse leider in de WK-stand ging zaterdag tijdens de sprintrace onderuit, waarna zich een incident met de marshals op het circuit voordeed.
7 uur geledenGORAŽDE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben het vijfde duel in de European League gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks kende in Bosnië en Herzegovina weinig problemen tegen Kroatië: 25-17 25-19 25-23.
21 uur geleden