Dak deze zomer terug op stadion AZ
ALKMAAR (ANP) - AZ speelt het seizoen uit zonder dak op het AFAS Stadion. Het nieuwe dak wordt deze zomer geplaatst, zei algemeen directeur Robert Eenhoorn van de Alkmaarse club op de nieuwjaarsreceptie.
Het stadion van AZ kon lang niet worden gebruikt, omdat begin augustus een deel van het dak tijdens een zuidwesterstorm instortte. Pas op 15 december vond de gemeente Alkmaar het veilig genoeg om het stadion weer te gebruiken voor voetbalwedstrijden.
Het nieuwe dak krijgt overal dezelfde hoogte. "Dat geeft ons de mogelijkheid meer zitplaatsen te creëren, dat willen we graag. We moeten dan nog wel kijken naar het parkeren", zei Eenhoorn.
Financiering
Voor de langere termijn heeft AZ nog meer plannen met het stadion. "In fase 2 willen we twee tribunedelen, waaronder de hoofdtribune, doortrekken naar het veld. Dat kunnen we pas volgende zomer aanpakken, maar de financiering is wel rond. Uiteindelijk willen we ook de andere twee tribunedelen nog doortrekken, maar dat is fase 3."
Eenhoorn liet op de nieuwjaarsreceptie weten dat AZ deze winterse transferperiode geen spelers zal verkopen. Hij besefte dat AZ er bijzonder goed voorstaat op de tweede plaats, drie punten achter koploper Ajax. Het woord kampioenschap nam de directeur niet in zijn mond. "Ik denk dat het terecht is waar we staan en dat willen we zeker zo houden."
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
5 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
7 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
8 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
10 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
12 uur geleden