
Daimler wil zijn voltallige belang in Renault verkopen
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Daimler wil zijn volledige belang in concurrent Renault verkopen. De producent van onder andere Mercedes-Benz heeft nog een belang met een waarde van bij elkaar 316 miljoen euro in Renault. De 9,2 miljoen aandelen die het betreft worden aangeboden aan institutionele beleggers.
Volgens Daimler doet de verkoop van de aandelen niets af aan het partnerschap tussen de automakers. Die blijft ook na de transactie overeind.
Eerder dit jaar kondigde het Japanse Nissan aan zijn volledige belang in Daimler van de hand te doen. Daarmee was een bedrag van 1,2 miljard euro gemoeid. Het geld dat de autobedrijven ophalen met de transacties is onder meer nodig voor investeringen in elektrische rijden.
Elektrisch rijden
Daimler-topman Ola Källenius sprak eerder op woensdag nog over de opgave waar automakers op het gebied van elektrisch rijden voor staan. Volgens hem is een algeheel verbod op auto's met een verbrandingsmotor tegen 2040 wereldwijd niet dé oplossing. Daimler zette samen met een aantal andere grote merken eerder wel zijn handtekening onder een document waarin de autoproducent belooft zich voor dat doel in te zetten.
"Wat er staat, is dat we zullen werken aan emissievrij rijden in de belangrijkste markten tegen 2035. Dat is precies wat we aan het doen zijn. We moeten het niet hebben over een verbod", aldus Källenius. Daimler heeft eerder gezegd dat het in 2030 uitsluitend nog volledig elektrische auto's wil produceren als de marktomstandigheden het toelaten. Het merk maakt zijn productie CO2-neutraal voor 2040. Volgens de topman is het voor Daimler als fabrikant van luxere auto's gemakkelijker om over te stappen op elektrische auto's dan voor producenten die de massamarkt bedienen.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM verwacht de komende weken meerdere vluchten te moeten annuleren die zouden worden uitgevoerd met een Boeing 787. Volgens een woordvoerster gaat het mogelijk om enkele vluchten per dag, maar de maatschappij kan geen exacte cijfers geven. Dat wordt per dag bekeken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft nogmaals gezegd dat hij Jerome Powell niet zal ontslaan als voorzitter van de Federal Reserve voordat zijn termijn in mei 2026 afloopt. Tegelijk omschreef hij de centrale bankier als "een complete stijfkop" en herhaalde hij zijn oproep aan de Fed om de rente te verlagen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell overweegt een overname van branchegenoot BP, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Volgens de bronnen kijkt Shell met adviseurs naar die mogelijke megadeal, maar wacht het bedrijf nog wel op een verdere daling van de beurswaarde van BP voordat het besluit over een mogelijk bod.
10 uur geledenSINGAPORE (ANP/AFP) - Nieuwe Amerikaanse importheffingen op zonnepanelen uit Zuidoost-Azië kunnen volgens experts een kans zijn voor de regio om de eigen energietransitie te versnellen. Vooral voor Chinese fabrikanten die produceren vanuit de regio zijn de vele tarieven slecht nieuws. Daarom denken kenners dat China zal ingrijpen en gaat proberen meer zonnepanelen in Zuidoost-Azië zelf te verkopen.
11 uur geledenMENLO PARK (ANP/AFP) - Meta Platforms blijft zich verzetten tegen een Nigeriaanse miljoenenboete voor schending van lokale dataregels, heeft het socialemediaconcern dit weekend bevestigd. Het bedrijf dreigt naar verluidt zelfs Facebook en Instagram af te sluiten in het meest bevolkte land van Afrika.
13 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BELGA/BLOOMBERG) - China ontkent dat het bedrijven verplicht om data aan autoriteiten door te spelen. Met die boodschap kwam het Aziatische land dit weekend, nadat TikTok vrijdag een forse boete had gekregen in de Europese Unie voor de manier waarop het platform met persoonlijke gegevens omgaat.
14 uur geledenUTRECHT(ANP) - De storing bij de Rabobank is voorbij. Dat meldt een woordvoerder van de bank zaterdagavond. De oorzaak was een technisch probleem.
1 dag geleden