Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Daimler rekent onlangs kwartaalverlies op positief jaarresultaat

Daimler rekent onlangs kwartaalverlies op positief jaarresultaat

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Daimler verwacht na zware verliezen in het tweede kwartaal het hele boekjaar toch nog met zwarte cijfers af te sluiten. Daarbij houdt het moederbedrijf van Mercedes-Benz wel een slag om de arm, want het ingezette economisch herstel na de klap van de coronacrisis moet dan doorzetten.

"We zien nu de eerste tekenen van herstel in de verkopen, vooral bij personenauto's van Mercedes-Benz", zei topman Ola Källenius. In combinatie met kostenbesparingen zal dat uiteindelijk leiden tot een operationele winst (ebit) voor heel de groep, is de verwachting.

In het tweede kwartaal, dat werd gedomineerd door lockdowns om coronabesmettingen te voorkomen, leed Daimler nog een operationeel verlies van bijna 1,7 miljard euro. Doordat lockdownmaatregelen wereldwijd grote delen van de economie stillegden, verkocht Daimler fiks minder voertuigen. Zo halveerde de verkoop van vrachtwagens en bussen. In reactie op de scherpe daling van de vraag legde het concern veel productie stil en voerde het werktijdverkorting in voor veel personeel.

Daimler verwacht ook voor heel 2020 minder auto's te verkopen. Efficiencyslagen en ingrepen in de productiecapaciteit worden daarom verder opgevoerd. Naar verluidt komen daardoor ook meer banen op de tocht te staan dan in aanvankelijke reorganisatieplannen, die nog van voor de coronacrisis stammen. Daardoor zullen waarschijnlijk meer arbeidsplaatsen verdwijnen dan de aanvankelijke 10.000 banen die geschrapt zouden worden.

Meer uit Financieel

Australië scherpt verbod op sociale media voor kinderen aan

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.

5 uur geleden
Experts: olieprijzen niet per se fors omhoog na nieuwe aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.

6 uur geleden
Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

8 uur geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

10 uur geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

11 uur geleden
Ook ChatGPT-maker beperkt toegang tot nieuwe AI op vraag van VS

SAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.

17 uur geleden
Kleine minnen op Wall Street, Apple toont wat herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.

22 uur geleden