Daily Mail: Brits Marks & Spencer sluit mogelijk Franse winkels
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse warenhuisketen Marks & Spencer schroeft mogelijk zijn Franse activiteiten terug. De onderneming kampt met bevoorradingsproblemen als gevolg van Europese grenscontroles, meldt de Britse krant Daily Mail zonder daarbij te vermelden waar het de informatie vandaan heeft.
De Britse retailer zal naar verwachting een aantal winkels sluiten. Mogelijk stopt Marks & Spencer ook met de verkoop van een aantal van zijn populaire producten in Frankrijk. Daarover wordt volgens de krant binnen een paar weken meer bekend.
Het is niet duidelijk hoeveel van de in totaal twintig winkels dichtgaan. De uiteindelijke beslissing daarover hangt ook af van inzet van twee Franse franchisepartners. Het bedrijf weigerde tegenover de krant commentaar te geven over de winkelsluitingen. "Wij exploiteren een franchisebedrijf in Frankrijk en zijn bezig met een herziening van het model met onze twee partners," zei een woordvoerder eerder.
Marks & Spencer was eerder ook in Nederland actief. Eind 2017 verdwenen de laatste twee winkels van de keten hier, in Amsterdam en Den Haag. Die sluiting was onderdeel van een bredere strategische herziening waarbij een groot deel van de winkels op het Europese vasteland dicht ging.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM verhoogt de druk op dochterbedrijf KLM om de resultaten te verbeteren. Smith benadrukte tegenover journalisten dat KLM naar een winstmarge van 8 procent moet. "Als we KLM niet op 8 procent krijgen, moeten we kijken naar een andere manier om dat te doen", zei Smith. "We blijven de strategie aanpassen als we denken het niet te gaan halen."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is voorstander van het invoeren van een verplichting voor tankstations om actuele brandstofprijzen te delen. Dat stelt de toezichthouder in een advies aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Zo kunnen automobilisten makkelijker het goedkoopste tankstation in de buurt vinden, is het idee.
4 uur geleden