Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Daily Mail: Brits Marks & Spencer sluit mogelijk Franse winkels

Daily Mail: Brits Marks & Spencer sluit mogelijk Franse winkels

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse warenhuisketen Marks & Spencer schroeft mogelijk zijn Franse activiteiten terug. De onderneming kampt met bevoorradingsproblemen als gevolg van Europese grenscontroles, meldt de Britse krant Daily Mail zonder daarbij te vermelden waar het de informatie vandaan heeft.

De Britse retailer zal naar verwachting een aantal winkels sluiten. Mogelijk stopt Marks & Spencer ook met de verkoop van een aantal van zijn populaire producten in Frankrijk. Daarover wordt volgens de krant binnen een paar weken meer bekend.

Het is niet duidelijk hoeveel van de in totaal twintig winkels dichtgaan. De uiteindelijke beslissing daarover hangt ook af van inzet van twee Franse franchisepartners. Het bedrijf weigerde tegenover de krant commentaar te geven over de winkelsluitingen. "Wij exploiteren een franchisebedrijf in Frankrijk en zijn bezig met een herziening van het model met onze twee partners," zei een woordvoerder eerder.

Marks & Spencer was eerder ook in Nederland actief. Eind 2017 verdwenen de laatste twee winkels van de keten hier, in Amsterdam en Den Haag. Die sluiting was onderdeel van een bredere strategische herziening waarbij een groot deel van de winkels op het Europese vasteland dicht ging.

Meer uit Financieel

Handelschef: EU wil gecoördineerde aanpak met VS over dieselprijs

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer gesproken over de krappe dieselvoorraden en hoge prijzen. Daarbij gaf hij aan dat Europa streeft naar een gecoördineerde aanpak om de prijzen te verlagen.

42 minuten geleden
Hans Anders schort verkoop Meta-bril op om 'publieke discussie'

GORINCHEM (ANP) - Hans Anders heeft de verkoop van de AI- en camerabril van Meta voor onbepaalde tijd opgeschort, bevestigt een woordvoerder van de optiekketen na berichtgeving door het AD. Aanleiding is de "publieke en politieke discussie over slimme brillen" en "de vragen die daarbij spelen over de voorwaarden waaronder deze technologie kan worden gebruikt".

1 uur geleden
Sleijpen: economische impact klimaatverandering niet te ontkennen

FRANKFURT (ANP) - Het is niet langer mogelijk om de economische impact van klimaatverandering te ontkennen, zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) tijdens een toespraak in Frankfurt. "We zien het, we voelen het, we kunnen het meten. Dat heeft niets met ideologie te maken, dat is de realiteit."

2 uur geleden
Forse min voor Amsterdamse beurs na stijging olieprijzen en rente

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een fors verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren aanzienlijke minnen te zien, na een verdere stijging van de olieprijzen en de rentes. Beleggers maken zich al een tijdlang zorgen over de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen, omdat die de inflatie en leenkosten kunnen stuwen.

2 uur geleden
ICC breekt met verzekeraar AXA om mogelijke sancties

LONDEN (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag en verzekeraar Axa hebben hun banden verbroken, meldt de Financial Times (FT). Daarmee bereiden ze zich voor op eventuele Amerikaanse sancties tegen het strafhof. Beide partijen vreesden dat eventuele maatregelen van de VS Axa zouden dwingen de dienstverlening aan het ICC te staken, en dat willen ze voor zijn.

3 uur geleden
Wall Street opent hoger, Micron geeft techsector nieuwe impuls

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend, opnieuw geholpen door koerswinsten van technologiebedrijven. De beurshandel kreeg vooral steun van een optimistische vooruitblik van chipconcern Micron Technology. Het enthousiasme bij beleggers werd echter wat getemperd door olieprijzen die weer wat opliepen.

4 uur geleden
Bieders hebben 27 miljoen euro over voor vakantieparken Gillis

OMMEL (ANP) - De drie vakantieparken van realityster Peter Gillis die gedwongen in de verkoop gaan, kunnen ruim 27 miljoen euro opleveren. Dat is het totaalbedrag dat donderdag bij veilingen is geboden voor de parken, die door schuldeiser Marc van Rooi worden verkocht. Deze vleesondernemer leende in 2023 miljoenen uit aan Gillis' vakantieparkenbedrijf Oostappen Groep, maar die betaalde sinds januari 2025 geen rente meer.

4 uur geleden