Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Daihatsu hervat deel productie na veiligheidstestschandaal

Daihatsu hervat deel productie na veiligheidstestschandaal

TOYOTA CITY (ANP/AFP) - De Japanse autofabrikant Daihatsu heeft maandag een deel van zijn binnenlandse productie hervat. Dat bevestigde een woordvoerder van het bedrijf aan persbureau AFP. De hervatting volgt ruim een maand na het opschorten van alle productieactiviteiten door een groot veiligheidstestschandaal bij de dochteronderneming van Toyota.

In de fabriek in Kyoto werd de productie van de Probox-bestelwagen en de Familia-bestelwagen van het Mazda-merk hervat. Daihatsu liet vorige week al weten de productie van tien andere modellen op 26 februari te hervatten, nadat het Japanse ministerie van Transport had bevestigd dat ze aan de veiligheidsvoorschriften voldeden.

Daihatsu verklaarde in december dat het bedrijf al sinds minstens 1989 veiligheidstesten had gemanipuleerd. Daarbij waren 64 automodellen van het bedrijf betrokken, waaronder ook enkele auto's verkocht onder het merk Toyota. Tijdens crashtests werden namelijk andere airbags gebruikt dan in de auto's die vervolgens werden verkocht. De productie van het bedrijf werd daarop stilgelegd.

Meer uit Financieel

Spaanse treindienst verstoord na start driedaagse staking

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse treindienstregeling is verstoord door een driedaagse staking van machinisten. Die begon maandagochtend uit onvrede over de veiligheid op het spoor. Vorige maand kwamen door twee treinongelukken kort na elkaar 47 mensen om.

1 uur geleden
Dsm zakt op beurs na verkoop dierentak, InPost wint na overname

KAISERAUGST/MAASTRICHT (ANP) - Speciaalchemieconcern dsm-firmenich verkoopt de tak voor ingrediƫnten en vitamines voor diervoeding ter waarde van 2,2 miljard euro aan investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. Na het afstoten van Animal Nutrition & Health (ANH) richt het Nederlands-Zwitserse bedrijf zich alleen nog op grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen voor consumenten. CVC en dsm-firmenich zijn beide genoteerd in de Amsterdamse AEX-index.

1 uur geleden
Douaniers voeren dinsdagmiddag actie op Schiphol voor meer loon

SCHIPHOL (ANP) - Douaniers voeren dinsdagmiddag actie op Schiphol en de havens van Rotterdam en Vlissingen omdat ze een hoger salaris voor ambtenaren willen. Dit doen ze door tijdelijk extra controles uit te voeren, meldt vakbond FNV, ook namens CNV en AC Rijksvakbonden. De bonden waarschuwen dat de actie kan leiden tot flinke vertragingen voor reizigers en het goederenvervoer.

1 uur geleden
Postkluisjesbedrijf InPost wordt overgenomen voor 7,8 miljard

AMSTERDAM (ANP) - Het aan de Amsterdamse aandelenbeurs genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost wordt overgenomen door een investeringsconsortium met onder meer investeringsmaatschappij Advent International en pakketbezorger FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro, werd maandag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Oproep tot opstappen handelsminister VS om contacten Epstein

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden wil dat de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zijn functie neerlegt over diens vermeende contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Afgevaardigde Thomas Massie deed de oproep in een interview met CNN.

2 uur geleden
Uber gebruikt technologie Adyen voor Uber-kiosken op vliegvelden

AMSTERDAM (ANP) - Uber komt wereldwijd met eigen Uber-kiosken die draaien op technologie van het Nederlandse Adyen. Ze komen onder meer op grote luchthavens en in hotels. Om dit mogelijk te maken breiden de Amerikaanse taxi-app en het betalingsbedrijf hun samenwerking uit, werd maandag naar buiten gebracht.

2 uur geleden
Nikkei op record na verkiezingswinst Japanse premier Takaichi

TOKIO (ANP/AFP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag flink gestegen na de verkiezingsoverwinning van de Japanse premier Sanae Takaichi. Haar regeringscoalitie heeft volgens de Japanse publieke omroep NHK een tweederdemeerderheid behaald in het Lagerhuis van het parlement, bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen.

2 uur geleden