Daihatsu hervat deel productie na veiligheidstestschandaal
TOYOTA CITY (ANP/AFP) - De Japanse autofabrikant Daihatsu heeft maandag een deel van zijn binnenlandse productie hervat. Dat bevestigde een woordvoerder van het bedrijf aan persbureau AFP. De hervatting volgt ruim een maand na het opschorten van alle productieactiviteiten door een groot veiligheidstestschandaal bij de dochteronderneming van Toyota.
In de fabriek in Kyoto werd de productie van de Probox-bestelwagen en de Familia-bestelwagen van het Mazda-merk hervat. Daihatsu liet vorige week al weten de productie van tien andere modellen op 26 februari te hervatten, nadat het Japanse ministerie van Transport had bevestigd dat ze aan de veiligheidsvoorschriften voldeden.
Daihatsu verklaarde in december dat het bedrijf al sinds minstens 1989 veiligheidstesten had gemanipuleerd. Daarbij waren 64 automodellen van het bedrijf betrokken, waaronder ook enkele auto's verkocht onder het merk Toyota. Tijdens crashtests werden namelijk andere airbags gebruikt dan in de auto's die vervolgens werden verkocht. De productie van het bedrijf werd daarop stilgelegd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
10 uur geleden