Daihatsu hervat deel productie na veiligheidstestschandaal
TOYOTA CITY (ANP/AFP) - De Japanse autofabrikant Daihatsu heeft maandag een deel van zijn binnenlandse productie hervat. Dat bevestigde een woordvoerder van het bedrijf aan persbureau AFP. De hervatting volgt ruim een maand na het opschorten van alle productieactiviteiten door een groot veiligheidstestschandaal bij de dochteronderneming van Toyota.
In de fabriek in Kyoto werd de productie van de Probox-bestelwagen en de Familia-bestelwagen van het Mazda-merk hervat. Daihatsu liet vorige week al weten de productie van tien andere modellen op 26 februari te hervatten, nadat het Japanse ministerie van Transport had bevestigd dat ze aan de veiligheidsvoorschriften voldeden.
Daihatsu verklaarde in december dat het bedrijf al sinds minstens 1989 veiligheidstesten had gemanipuleerd. Daarbij waren 64 automodellen van het bedrijf betrokken, waaronder ook enkele auto's verkocht onder het merk Toyota. Tijdens crashtests werden namelijk andere airbags gebruikt dan in de auto's die vervolgens werden verkocht. De productie van het bedrijf werd daarop stilgelegd.
Meer uit Financieel
VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
37 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
38 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
3 uur geleden