Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dagzege nummer 42 binnen voor Dakar-veteraan Sainz

Dagzege nummer 42 binnen voor Dakar-veteraan Sainz

SEA CAMP (ANP) - De Spaanse rallyveteraan Carlos Sainz heeft zijn 42e dagsucces in de Dakar Rally bemachtigd. De 60-jarige Sainz won de eerste etappe van de nieuwe editie van de beroemde woestijnrally in Saudi-Arabië bij de auto's. In zijn elektrisch aangedreven Audi noteerde hij de beste tijd in de klassementsproef van 367 kilometer met start en finish in Sea Camp.

De Franse negenvoudig wereldkampioen rallyrijden Sébastien Loeb eindigde op 23 seconden achterstand als tweede. De Zweed Mattias Ekström, de winnaar van de proloog die het grootste deel van de proef aan de leiding reed, werd derde op 47 tellen. Sainz is tevens de nieuwe leider in het algemeen klassement. Hij won de Dakar Rally al drie keer, in 2010, 2018 en 2020.

Erik van Loon, die zaterdag ietwat knullig in de fout ging in de proloog en over de kop ging in zijn Toyota Hillux, herstelde zich goed in de eerste serieuze etappe. Hij wist vanaf de start aan te haken bij de subtop en hield stand tot aan het bivak. De Brabander eindigde als dertiende op 13 minuten van winnaar Sainz.

Meer uit Sport

Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

41 minuten geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

2 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

4 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

7 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

7 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

9 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

10 uur geleden