Dagzege Benavides bij motoren in Dakar Rally
NEOM (ANP) - De Argentijnse motorrijder Kevin Benavides heeft de negende etappe in de Dakar Rally op zijn naam geschreven. Hij legde de 465 kilometer lange woestijnproef in de omgeving van kustplaats Neom 1 minuut en 34 seconden sneller af dan José Ignacio Cornejo. De Chileen, evenals Benavides uitkomend voor het fabrieksteam van Honda, blijft de leider in het algemeen klassement.
Cornejo heeft in de algemene rangschikking een voorsprong van ruim 11 minuten op Benavides, die zijn tweede dagsucces in de rally door Saudi-Arabië boekte en zijn jongere broer Luciano Benavides zag uitvallen door een crash. Cornejo profiteerde vooral van het wegvallen van tweevoudig winnaar Toby Price. De Australiër stond kort achter Cornejo als tweede in het klassement, maar ging na 155 kilometer in de proef hard onderuit en blesseerde daarbij zijn arm en schouder. Price (KTM) moest de rally verlaten en is overbracht naar het ziekenhuis.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
18 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
19 uur geleden