Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dagrecord: officieel de warmste 10 september ooit

Dagrecord: officieel de warmste 10 september ooit

DE BILT (ANP) - Nog nooit eerder was het op 10 september zo warm als in 2023. Om 13.00 uur werd 28,5 graden gemeten op het hoofdstation in De Bilt. Het vorige record dateert uit 1959. Toen werd het op 10 september 28,4 graden.

Behalve het officiële dagrecord sneuvelden zondag ook twee andere records. Zo ging de regionale septemberhittegolf van zes naar zeven dagen en is ook het landelijke warmterecord verbroken. Op de weerstations in Eindhoven en Hoek van Holland werd in het begin van de middag 30,5 graden gemeten. Het oude record stamt uit 1919. Toen werd het in Maastricht 30,3 graden.

Een ander record dat er mogelijk aan zit te komen is het aantal zomerse dagen achtereen, voorspelt Weeronline. Zondag was het zeven dagen achter elkaar 25,0 graden of warmer, waarmee het record uit 2005 is geëvenaard. Met de weersverwachting voor maandag en dinsdag zouden daar nog twee dagen bij kunnen komen.

Meer uit Binnenland

OM-medewerker en partner opgepakt in drugsonderzoek

DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van drugsbezit. Ook haar 34-jarige partner is opgepakt. Ze worden verdacht van de handel in en het bezit van verdovende middelen, meldt het OM.

2 minuten geleden
OVV: beheerder brug moet gevaar beperken, onderzoek niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Bruggen en sluizen kunnen voor iedereen gevaarlijk zijn en daarom moeten beheerders de risico's beperken. Ze moeten de bestaande richtlijnen toepassen, een nieuw onderzoek heeft geen zin. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid.

36 minuten geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam langer vast

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die direct na de explosie bij een synagoge in Rotterdam werden opgepakt, blijven zeker dertig dagen langer in de cel. Ze werden woensdag en donderdag voorgeleid, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag.

44 minuten geleden
Vijf arrestaties in onderzoek naar criminele drugsbende

DRIEBERGEN (ANP) - Vijf mensen zijn woensdag opgepakt in Rotterdam en Hazeldonk. Ze worden onder meer verdacht van het aansturen van een criminele organisatie, drugstransporten en wapenbezit. Dat meldt de politie.

58 minuten geleden
Burgemeester Gorinchem: het is aan raad om afweging te maken

GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.

11 uur geleden
Gouden Loeki voor derde jaar op rij naar kerstcommercial HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.

11 uur geleden
Jill Helena 'van slag' door vrijspraakverzoek in zaak-Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.

13 uur geleden