Dagpauwoog dit jaar het vaakst gezien tijdens vlindertelling
WAGENINGEN (ANP) - De dagpauwoog is dit jaar het vaakst gezien tijdens de jaarlijkse telling van de Vlinderstichting. De vlinder werd volgens de eerste resultaten bijna 15.000 keer waargenomen. Op de tweede plaats staat de atalanta (ruim 9000 keer), gevolgd door het klein koolwitje (ruim 8000 keer). Vorig jaar werd de atalanta nog het vaakst gespot.
Er deden dit jaar ongeveer 6400 mensen mee met de telling. Zij zagen bij elkaar zeker zo'n 84.000 vlinders.
De telling duurde dit jaar maar drie dagen, terwijl deze de afgelopen jaren drie weken duurde. Volgens een woordvoerster van de Vlinderstichting bleek dit een te lange periode om een goede momentopname te maken.
Het warme weer van dit weekend had volgens haar weinig invloed op de telling. "Pas vanaf 30 graden hebben de hoge temperaturen een negatief effect op de hoeveelheid vlinders die zich laten zien en dat was het op de meeste plekken in Nederland dit weekend niet", aldus de woordvoerster. "Eigenlijk zat het mooie weer juist mee".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nu bijna een miljoen mensen op de vlucht zijn geslagen, stijgen de noden in Libanon "razendsnel". Dat zegt Benoit de Gryse, directeur van Stichting Vluchteling, vanuit Beiroet. De Gryse vertrok afgelopen zondag naar de hoofdstad van Libanon om te onderzoeken hoe zijn stichting het beste hulp kan bieden en om aandacht te vragen voor het menselijk lijden.
52 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen neemt maatregelen om het aantal vogels en vleermuizen dat in aanraking komt met kleine windturbines te verminderen. Groningen kijkt onder meer of het mogelijk is de turbines in de maand augustus 's nachts stil te zetten.
1 uur geledenHARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een last onder dwangsom opgelegd voor het niet volgens afspraak sluiten van twee asielopvanglocaties binnen de gemeente. Dat heeft het gemeentebestuur dinsdag besloten. Het COA krijgt van de gemeente een week om de overtreding te beëindigen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in de rechtbank in Den Haag een celstraf van zeven maanden geëist tegen rapper Kempi, op verdenking van onder meer bedreiging en poging tot dwang. Ook wil het OM dat er een contactverbod van drie jaar wordt opgelegd aan de artiest, die eigenlijk Jerrely Slijger heet.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft ruim honderd tips binnengekregen over twee explosies in Amsterdam. Veel daarvan gaan over de scooter waarmee de verdachten bij de joodse school aan de Zeelandstraat aankwamen voordat daar een explosie plaatsvond, laat een woordvoerder weten.
5 uur geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in België heeft dertien jaar celstraf geëist tegen de veroordeelde Nederlandse drugshandelaar 'Bolle' Jos Leijdekkers voor zijn betrokkenheid bij de import van zo'n 11 ton cocaïne via de haven van Antwerpen in oktober 2023. In de rechtbank in Dendermonde stonden dinsdag 22 verdachten terecht.
7 uur geleden