Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dagen worden langer en nachten korter, zon komt naar ons toe

Dagen worden langer en nachten korter, zon komt naar ons toe

DEN HAAG (ANP) - De dagen worden langer, de nachten korter. Zaterdag is de kortste dag van het jaar, vanaf nu wordt het 's ochtends steeds iets vroeger licht en blijft het 's avonds ook steeds iets langer licht.

De kortste dag van het jaar valt samen met de zogenoemde winterzonnewende. Dan staat de zon op zijn zuidelijkste punt aan de hemel, boven de Steenbokskeerkring. Dat is een denkbeeldige lijn die door landen als Chili, Brazilië, Madagaskar en Australië loopt. Om 10.19 uur Nederlandse tijd stond de zon boven dat punt.

Vanaf nu komt de zon weer naar ons toe. Nu duurt een dag nog ongeveer 7 uur en 40 minuten, begin januari is dat gestegen tot ruim 8 uur. Elke dag duurt dan een paar minuten langer dan de dag ervoor. Half februari zit er al tien uur tussen zonsopkomst en zonsondergang.

Op 20 maart volgend jaar om 10.01 uur gaat de zon weer over de evenaar heen, zijn dag en nacht even lang en begint de astronomische lente. In juni is de langste dag. Die duurt bijna 17 uur.

Meer uit Binnenland

Schrijver Frank van Pamelen winnaar prominenten bij Groot Dictee

DEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.

7 minuten geleden
Jonge slachtoffers toeslagenschandaal demonstreren in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT) legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".

13 minuten geleden
Vanaf zondagmiddag code geel in het noorden om mogelijke gladheid

DE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.

45 minuten geleden
Defensie treedt op tegen drones boven vliegbasis Volkel

VOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.

51 minuten geleden
IJsbaan Winterswijk na drie uur schaatspret gesloten

WINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.

53 minuten geleden
Verdachte van valse bommelding in trein bij Hilversum nog vast

HILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.

2 uur geleden
Natuurijsbaan in Winterswijk geopend

WINTERSWIJK (ANP) - In Winterswijk is zaterdagochtend de natuurijsbaan om 08.15 uur geopend voor schaatsliefhebbers. De Winterswijkse IJsvereniging heeft de 400-meterbaan recent wit gemaakt en dat heeft bijgedragen aan de eerste opening van het seizoen.

5 uur geleden