Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dagelijkse blokkade A12 baart Zuid-Hollandse Staten zorgen

Dagelijkse blokkade A12 baart Zuid-Hollandse Staten zorgen

DEN HAAG (ANP) - De dagelijkse blokkade van snelweg A12 in Den Haag baart de Provinciale Staten van Zuid-Holland zorgen. Een bescheiden meerderheid steunde woensdag een motie, waarin wordt opgeroepen om de demonstratie van Extinction Rebellion - die nu al twaalf dagen op rij wordt gehouden op het laatste stuk van de A12 - te verplaatsen naar een "neutrale en veiligere" locatie.

De motie was ingediend door de BBB, met steun van VVD, CDA, PVV, SGP, JA21 en 50PLUS. Zij zeggen zich zorgen te maken over de "afnemende veiligheid in de omliggende dorpen en kernen in heel Nederland" omdat de dagelijkse demonstratie veel politie-inzet vergt.

Actievoerders van XR blokkeren nu al bijna twee weken lang rond het middaguur een stukje van de A12, vlakbij het provinciehuis in Den Haag. Het verkeer ligt daardoor dagelijks een tijd stil. De actievoerders zeggen door te willen gaan tot de overheid stopt met regelingen die de fossiele industrie steunen.

Partijen als PvdA, SP en D66 stemden tegen de motie. "Dit zijn vreedzame protesten en geen rellen", zei Vinesh Lalta van D66. SP-fractievoorzitter Lies van Aelst zei de demonstraties van Extinction Rebellion te steunen. Ze vroeg de indieners van de motie waarom ze zich niet laten horen bij "protesterende boeren, brandende hooibalen en voetbalhooligans".

Meer uit Politiek

Na verkenning gaat Aboutaleb ook formatie in Den Haag leiden

DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.

1 dag geleden
Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

3 dagen geleden
Inwoners Gorinchem op woensdag 29 april opnieuw naar stembus

GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

3 dagen geleden
Nederland had contact met VS na dreigen met vertrek uit NAVO

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.

3 dagen geleden
Minister blij dat gestolen Roemeense kunstschatten terecht zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.

3 dagen geleden
Van den Brink: handelen rond UNRWA niet voor herhaling vatbaar

DEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).

4 dagen geleden
Kabinet verlengt missie Evertsen in Middellandse Zee met maand

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.

4 dagen geleden