Dagelijkse aantal Spaanse coronadoden weer boven de 50
MADRID (ANP/RTR) - Zeventig Spanjaarden met het nieuwe coronavirus zijn afgelopen 24 uur overleden, meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid. Daarmee is het dagelijkse dodental in Spanje weer gestegen, nadat er zaterdag nog voor het eerst in tijden minder dan 50 nieuwe doden werden gemeld.
In Spanje zijn in totaal 28.752 mensen bezweken aan de gevolgen van het coronavirus. Het officiële aantal vastgestelde besmettingen nam de laatste 24 uur met 482 toe volgens Madrid. Dat brengt het totale aantal op 235.772.
De Spaanse premier Pedro Sánchez zei zaterdag dat toeristen vanaf juli weer welkom zijn, uiteraard onder aan aantal veiligheidsvoorwaarden. Inwoners van Madrid en Barcelona kunnen vanaf komende week weer naar parken, musea en kerken gaan of een terrasje pakken.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.
6 uur geleden