Dagelijkse aantal coronadoden in de VS zakt onder de 2000
BALTIMORE (ANP) - In de Verenigde Staten zijn in de afgelopen 24 uur 1883 mensen overleden als gevolg van het nieuwe coronavirus. Dat meldt de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore. Voor het eerst in drie dagen zakt daarmee het aantal dagelijkse sterfgevallen in de VS onder de 2000. Donderdag werden nog 2053 doden gemeld.
In het land zijn in totaal nu meer dan 64.700 mensen overleden aan het longvirus en meer dan 1,1 miljoen besmettingen vastgesteld.
Wereldwijd zijn er ruim 3,1 miljoen besmettingsgevallen bekend en circa 238.000 mensen gestorven aan het virus.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP/RTR) - Bij een ongeluk aan boord van het Amerikaanse vliegdekschip USS Eisenhower voor de kust van de Amerikaanse staat Virginia zijn maandagavond (lokale tijd) vier opvarenden gewond geraakt. De marine meldt in een bericht op X dat het misging tijdens de landing van een vliegtuig op het schip.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft in een interview met Fox News gezegd dat een "buitenlandse speler" betrokken was bij het incident op de Britse luchtmachtbasis afgelopen weekend. Groot-Brittannië heeft dit nog niet bevestigd. De antiterreurbrigade van de Britse politie liet maandag wel weten de betrokkenheid van een andere staat te onderzoeken.
14 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De 87-jarige vrouw die vorige week uit haar woning in Madrid werd gezet, kan door een akkoord met de verhuurder toch in het huis blijven wonen. De advocaat van de hoogbejaarde Maricarmen Abascal heeft dat maandagavond laat aan verslaggevers laten weten. Abascal moet de nieuwe huurovereenkomst volgens de Spaanse omroep RTVE zelf nog wel ondertekenen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij niet openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran. Nieuwssite Axios schreef maandag dat Trump Iran economisch zou willen ontzien in ruil voor "concrete stappen" van Iraanse kant met betrekking tot het nucleaire programma. Dat is "nepnieuws", aldus Trump op Truth Social.
5 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Paus Leo heeft zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk afgerond. Een AFP-verslaggever ter plaatse meldt dat de religieus leider een uitgeleide kreeg van president Emmanuel Macron op de luchthaven van Metz, waarna hij vertrok richting Rome. Het was het eerste bezoek van de kerkelijk leider aan het land in bijna twee decennia.
9 uur geledenBAIDOA (ANP/DPA) - Zeker 23 mensen zijn gedood bij een gewapend conflict tussen het Somalische staatsleger en milities gelieerd aan een voormalig regionaal leider. Dat meldt persbureau dpa op gezag van een Somalische parlementariër. De onlusten, die meer dan vijf uur aanhielden, vonden plaats in de zuidwestelijke stad Baidoa.
9 uur geledenSAUMOS (ANP/AFP/RTR) - De grootste natuurbrand in Frankrijk sinds 1949 is na twee maanden geblust, melden autoriteiten. De brand brak in juli uit vlakbij het dorp Saumos in de regio Gironde.
9 uur geleden