Dagelijks aantal coronadoden en nieuwe gevallen in Italië stijgen
ROME (ANP/RTR) - Het aantal sterfgevallen als gevolg van het coronavirus in Italië steeg donderdag met 262, vergeleken met 195 de dag ervoor. Het was het grootste aantal doden op een dag sinds 7 mei, aldus de autoriteiten.
Het dagelijkse aantal nieuwe coronagevallen steeg met 992, een dag eerder was dat 888.
Het totale dodental sinds de uitbraak op 21 februari in Italië aan het licht kwam, staat nu op 31.368, het op twee na hoogste ter wereld, na die van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië.
Besmettingsgevallen
Het aantal bevestigde besmettingsgevallen bedraagt 223.096, het op vier na hoogste wereldwijde cijfer achter dat van de Verenigde Staten, Spanje, Groot-Brittannië en Rusland.
Het aantal geregistreerde mensen die de ziekte nu hebben, daalde van 78.457 een dag eerder, naar 76.440.
Er lagen donderdag nog 855 mensen op de intensive care, tegenover 893 op woensdag. Van degenen die oorspronkelijk besmet waren, zijn er 115.228 hersteld verklaard.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
9 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
12 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
20 uur geleden