Dagelijks aantal coronadoden en nieuwe gevallen in Italië stijgen
ROME (ANP/RTR) - Het aantal sterfgevallen als gevolg van het coronavirus in Italië steeg donderdag met 262, vergeleken met 195 de dag ervoor. Het was het grootste aantal doden op een dag sinds 7 mei, aldus de autoriteiten.
Het dagelijkse aantal nieuwe coronagevallen steeg met 992, een dag eerder was dat 888.
Het totale dodental sinds de uitbraak op 21 februari in Italië aan het licht kwam, staat nu op 31.368, het op twee na hoogste ter wereld, na die van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië.
Besmettingsgevallen
Het aantal bevestigde besmettingsgevallen bedraagt 223.096, het op vier na hoogste wereldwijde cijfer achter dat van de Verenigde Staten, Spanje, Groot-Brittannië en Rusland.
Het aantal geregistreerde mensen die de ziekte nu hebben, daalde van 78.457 een dag eerder, naar 76.440.
Er lagen donderdag nog 855 mensen op de intensive care, tegenover 893 op woensdag. Van degenen die oorspronkelijk besmet waren, zijn er 115.228 hersteld verklaard.
Meer uit Buitenland
NIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van anti-jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.
1 uur geledenHUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
10 uur geleden