Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dagelijks 30.000 tennisfans welkom op Australian Open

Dagelijks 30.000 tennisfans welkom op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - De organisatie van de Australian Open mag gedurende het toernooi iedere dag zo'n 30.000 tennisfans ontvangen langs de banen. De autoriteiten in de staat Victoria, waarin Melbourne ligt, hebben daar toestemming voor gegeven. Tijdens de laatste vijf dagen van de Australian Open, als het aantal partijen steeds minder wordt, mogen dagelijks 25.000 mensen Melbourne Park op.

"Dat betekent dat we over veertien dagen gezien ruim 390.000 mensen hier zullen ontvangen op Melbourne Park", zegt Martin Pakula, de minister van Sport in Victoria. Normaal gesproken trekt de Australian Open zo'n 800.000 bezoekers. "Het is niet hetzelfde als de afgelopen jaren, maar dit wordt het grootste internationale evenement met publiek in vele, vele maanden", aldus Pakula.

Met strikte maatregelen heeft Australië, dat pas over een paar weken begint met vaccineren, de afgelopen maanden het coronavirus onder controle gekregen. Dagelijks wordt er slechts een enkeling positief getest. De tennissers die meedoen aan de Australian Open en hun begeleiders moesten bij aankomst in Australië eerst twee weken in quarantaine. De meesten mochten 5 uur per dag hun hotelkamer af om te trainen. Dat gold niet voor 72 tennissers die op vluchten zaten waarvan bij aankomst iemand positief testte. Zij moesten twee weken lang op hun hotelkamer blijven.

Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint drie weken later dan normaal, op 8 februari. De komende dagen starten diverse voorbereidingstoernooien in Melbourne. Robin Haase en Botic van de Zandschulp, die zich via de kwalificaties heeft geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Australian Open, doen mee aan de Great Ocean Road Open. Haase werd bij de loting in de eerste ronde gekoppeld aan de 26-jarige Belg Kimmer Coppejans, Van de Zandschulp neemt het op tegen de 19-jarige Australiër Tristan Schoolkate die met een wildcard is toegelaten.

Meer uit Sport

Nuis tegen Ning op 1500 meter, Wennemars tegen Di Stefano

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.

19 minuten geleden
Schaatser Snel kan eindelijk aftellen naar zijn olympisch debuut

MILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.

20 minuten geleden
Verstappen houdt vast aan kritiek op nieuwe regels Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.

2 uur geleden
Skiester Shiffrin verovert gouden medaille op de slalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.

3 uur geleden
Evenepoel raakt leiderstrui in UAE Tour kwijt aan Italiaan Tiberi

JEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.

3 uur geleden
Snowboarder Su bezorgt China eerste gouden medaille in Italië

LIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.

4 uur geleden
Kok vindt zichzelf outsider op eerste internationale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.

5 uur geleden