Dagelijks 30.000 tennisfans welkom op Australian Open
MELBOURNE (ANP/RTR) - De organisatie van de Australian Open mag gedurende het toernooi iedere dag zo'n 30.000 tennisfans ontvangen langs de banen. De autoriteiten in de staat Victoria, waarin Melbourne ligt, hebben daar toestemming voor gegeven. Tijdens de laatste vijf dagen van de Australian Open, als het aantal partijen steeds minder wordt, mogen dagelijks 25.000 mensen Melbourne Park op.
"Dat betekent dat we over veertien dagen gezien ruim 390.000 mensen hier zullen ontvangen op Melbourne Park", zegt Martin Pakula, de minister van Sport in Victoria. Normaal gesproken trekt de Australian Open zo'n 800.000 bezoekers. "Het is niet hetzelfde als de afgelopen jaren, maar dit wordt het grootste internationale evenement met publiek in vele, vele maanden", aldus Pakula.
Met strikte maatregelen heeft Australië, dat pas over een paar weken begint met vaccineren, de afgelopen maanden het coronavirus onder controle gekregen. Dagelijks wordt er slechts een enkeling positief getest. De tennissers die meedoen aan de Australian Open en hun begeleiders moesten bij aankomst in Australië eerst twee weken in quarantaine. De meesten mochten 5 uur per dag hun hotelkamer af om te trainen. Dat gold niet voor 72 tennissers die op vluchten zaten waarvan bij aankomst iemand positief testte. Zij moesten twee weken lang op hun hotelkamer blijven.
Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint drie weken later dan normaal, op 8 februari. De komende dagen starten diverse voorbereidingstoernooien in Melbourne. Robin Haase en Botic van de Zandschulp, die zich via de kwalificaties heeft geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Australian Open, doen mee aan de Great Ocean Road Open. Haase werd bij de loting in de eerste ronde gekoppeld aan de 26-jarige Belg Kimmer Coppejans, Van de Zandschulp neemt het op tegen de 19-jarige Australiër Tristan Schoolkate die met een wildcard is toegelaten.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
40 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een "grote groep personen" verzocht Feyenoord-directeur Dennis te Kloese niet meer te bedreigen. Dat deed de politie per sms. De telefoonnummers waarnaar de sms is verstuurd, had de politie achterhaald tijdens het onderzoek naar de recente bedreigingen aan het adres van Te Kloese.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Titelverdediger Harrie Lavreysen heeft zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya eenvoudig geplaatst voor de finale van het sprinttoernooi. De regerend olympisch, wereld- en Europees kampioen was twee keer te sterk voor de Rus Nikita Kiriltsev.
1 uur geleden