Dagelijks 161 vrachtwagens met hulpgoederen naar Gaza in maart
GAZA-STAD (ANP) - In maart kwamen dagelijks gemiddeld 161 vrachtwagens met hulpgoederen de Gazastrook binnen, meldt de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA). De organisatie schrijft in een verslag dat er "geen significante verandering" is in het volume van humanitaire goederen die Gaza binnenkomen en dat UNRWA nog steeds geen toegang heeft tot het noorden.
Het aantal blijft "ver onder de operationele capaciteit van beide grensovergangen en het doel van vijfhonderd vrachtwagens per dag", aldus UNRWA. Ruim de helft van alle VN-goederen die vorige maand arriveerden, was afkomstig van UNRWA. De piek van vrachtwagens was vorige maand op 28 maart. Toen staken volgens UNRWA 264 vrachtwagens de grens naar Gaza over via Rafah bij Egypte en Kerem Shalom bij Israël.
UNRWA verklaart verder dat Israël de VN-organisatie nog steeds geen toegang verleent tot het noorden van het Palestijnse gebied voor leveringen van voedsel en andere basisbenodigdheden. De voedseltekorten zouden extra groot zijn in dat deel van Gaza.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
48 minuten geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
2 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
6 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
8 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
10 uur geleden