Dag zonder positieve coronatests voor Nederlandse sportploeg
TOKIO (ANP) - De Nederlandse sportploeg op de Olympische Spelen heeft een dag zonder positieve coronatests doorgemaakt. Alle testuitslagen waren vrijdag negatief, aldus een woordvoerder van sportkoepel NOC*NSF. In de dagen ervoor testten skateboardster Candy Jacobs, taekwondoka Reshmie Oogink en een staflid van de roeiploeg positief op het coronavirus.
De drie positieve gevallen bleken allemaal in hetzelfde vliegtuig van Amsterdam naar Tokio te hebben gezeten. Op die vlucht gingen tientallen sporters en begeleiders mee. De vrees bestaat dat het gaat leiden tot meer positieve testuitslagen in het olympisch dorp, maar vrijdag waren alle uitslagen van de speekseltests negatief. Sportkoepel NOC*NSF hoopt de bron van de drie besmettingen te achterhalen.
Pieter van den Hoogenband, de chef de mission van TeamNL, heeft de sporters opgeroepen de strenge regels nauwgezet te volgen. Tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen lopen 42 sporters en begeleiders van TeamNL mee het Olympisch Stadion in. Na de positieve gevallen van de afgelopen dagen heeft niemand zich afgemeld om mee te lopen.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
11 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
2 dagen geleden